Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
No šodienas ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis atsāk strādāt ierastajādarba kārtībā, proti, vakaros, nakts stundās un brīvdienās, kad ģimenes ārstu prakses nestrādā. Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa ārsts, konsultants Ervīns Ūdris, atklāj, ka šis tālrunis ir pieprasīts un nereti noslogotākajās diennaktīs nākas reģistrēt pat 400 zvanu. Taču visbiežāk iedzīvotāji konsultējas par vieglas saslimšanas un traumu gadījumiem. 
“Mums arī daudz senioru zvana, jo viņiem ir hroniskas kaites. Bieži vientas ir asinsspiediens, muguras sāpes, locītavu sāpes. Varbūt psiholoģiska rakstura problēmas, bet šajā jomā mēs ne līdz galam esam kompetenti, bet iespēju robežās cenšamies visos ar veselību saistītos jautājumos palīdzēt. Jautājumi pārsvarā ir ar vieglām saslimšanas epizodēm, kas neprasa neatliekamo palīdzību. Tā ir saaukstēšanās, paaugstināta ķermeņa temperatūra, drudzis. Vieglu traumu gadījumā, sastiepumi, sasitumi, vieglas pakāpes apdegumi. Tāpat var zvana saistībā par medikamentiem hronisku saslimstību saasinājumā. Tagad aktuāla tēma ir alerģijas, kukaiņu kodumi. Cilvēks var zvanīt par visu, ja viņš jūtās nepārliecināts par to kur griezties konkrētā brīdī ar viņa veselības problēmām,” skaidro Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa ārsts, konsultants Ervīns Ūdris.
Jāņem vērā, ka Ģimenesārstu konsultatīvā tālruņa mediķi nevar izrakstīt recepšu medikamentus kā arī darba nespējas lapas.  Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa 66 016 001darba laiks darba dienās ir no plkst.17 līdz 8 rītā, savukārt brīvdienās tālrunis strādā visu diennakti. Vēl Neatliekamās Medicīniskās Palīdzības Dienestā atgādina, ka ārpus ģimenes ārsta darba laika medicīnisku palīdzību ir iespēja saņemt, arī dodoties uz ārstniecības iestādi - pie dežūrārsta vai uz steidzamās medicīniskās palīdzības punktu.

Audio formātā klausies šo ziņu pl.16:30!Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
Pirms trīs mēnešiem sākoties pandēmijai, sākotnēji vismagāk skartā Eiropasvalsts bija Itālija, precīzāk valsts ziemeļi, Lombardijas reģions. Atveroties Eiropas valstu robežām, turp, uz savu dzīvesvietu, devās latviete Liene Lote Čemme, kura Itālija dzīvo nu jau 2vus gadus.
Radio TEV viņa stāstīja, ka “Itālijā šobrīd situācija ir ļoti mierīga. Visidzīvo savu dzīvi. Protams Lombardijas reģions, tieši kurā arī es dzīvoju un kurš vīrusa laikā visvairāk tika skarts, šeit jaunākais lēmums ir tāds, ka līdz jūlija vidum Lombardijā ir jālieto sejas maskas ejot laukā no mājas. Vienīgi, ja cilvēks skrien, tikai tad drīkst noņemt. Bet kā ej laukā no mājas tā sejas maskai ir jābūt. Vai tas ir veikals vai iela vai jebkura cita iestāde. Jāsaka, ka arī mēs paši šobrīd atbraucot uz Itāliju pirmo reizi lietojām maskas, jo Latvijā esot ar sabiedrisko transportu nebraucām. Līdz ar to es pat neizināju, kā tas ir.”
Liene stāsta, ka itāļi pēdējo mēnešu laikā izgāja cauri milzīgam murgam,kas sākās ar strauju inficēto uzliesmojumu, stingriem pašizolācijas noteikumiem un neziņu par nākotni. Arī tagad daudzi baidās iziet no mājas, taču šobrīd tas nav liegts. Vīrusa ietekmē mainījušies arī itāļu ceļošanas paradumi. 
“Kopumā cilvēki iet ārā. Cilvēkiem ir vienalga. Tas ko itāļi saka, ka viņišovasar vairāk ceļos savas valsts iekšienē. Nevis uz jūru brauks ko viņi parasti darīja jūlijā un augustā, bet vairāk tieši uz kalniem brauks. Arī mēs dzīvojam kalnu pilsētiņā, šobrīd praktiski visa apkārtne ir “nobookota” un cilvēki ir gatavi atpūsties dabā, atpūsties kalnos. Bet tas, kas Itālijā ir ļoti izteikti, tā ir temperatūras mērīšana. Ejot pat apģērbu veikalā mēra temperatūru, ejot iekšā jebkurā kafeinīcā vai restorānā mēra temperatūru. Līdz ar to, šeit ir trīs lietas, kas Itālijā ir pilnīga ikdiena. Tās ir sejas maskas, temperatūras mērīšana praktiski visur un trešā lieta ir roku dezinfekcija,” tā situāciju Itālijā raksturo Itālijā dzīvojošā latviete Liene Lote Čemme.
 
Lienes pieredzes stāstu par to kā ceļojusi ar auto no Latvijas līdz Itālijai un kas sagaidāms tūrisma nozarē turpmāk, klausies plkst. 12:30 un arī ziņās plkst
14:30 un 16:30.Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
Līdz ar pirmo ierobežojumu mīkstināšanu, pirms mēneša Latvijas investīcijuattīstības aģentūra sāka vietējā mēroga tūrisma veicināšanas kampaņu “Atklāj Latviju droši”. Tagad pagājis mēnesis un vietējo ceļotāju aktivitāte ir tikai nedaudz palielinājusies. 
Latvijas investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tūrisma departamentadirektore Inese Šīrava stāsta: “Mēs redzam to, ka pakāpeniski cilvēku aktivitāte un interese par tūristu pakalpojumiem atgriežas, īpaši vietējā tirgū. Tas ir tas ko mēs novērojam ne tikai šeit Latvijā, bet arī ārvalstīs. Cilvēki šobrīd piesardzīgi plāno starptautiskus, tālākus ceļojumus, bet tomēr vairāk koncentrējas uz savu valsti kurā viņi dzīvo un arī tuvāko reģionu. Tās indikācijas ir tādas, ka cilvēki šobrīd plāno savus atvaļinājumus, kas ir jūlijā un augustā un tās rezervācijas naktsmītnēs palielinās.”
Vienlaikus novērots, ka palielinās somu interese par Latviju kā ceļojumagalamērķi. 
“Somiem ir ļoti liela interese par Latviju, jo viņiem ierasts bija ceļot uzTallinu, kas viņiem ir pazīstams un populārs galamērķis. Bet šobrīd somiem ir tiešais reiss ar Rīgu un tā mums ir ļoti laba iespēja uzrunāt somu auditoriju. Viņi atzīst, ka Latvija ir interesanta ar to, ka šeit ir droša epidemioloģiskā situācija un otrs, ka Latvija viņiem tomēr ir tāds jauns un nezināms galamērķis. No pārējiem tirgiem tūristi atgriežas ļoti pakāpeniski. Jautājot par to kāda ir situācija saistībā ar rezervācijām un pakalpojumu pirkšanu, tad jāsaka tā, ka šobrīd gribētu vēlēties, lai tūristi vairāk tērē naudu, vairāk izmantotu naktsmītņu pakalpojumus. Bet tādi vienas dienas ceļotāji, īpaši no kaimiņvalstīm šobrīd ir ļoti daudz,” tā norāda tūrisma eksperte.  

Audio formātā klausies šo ziņu pl.16:30!
Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
Valdībā apstiprināta pilnveidotā “Altum” mājokļu iegādes atbalstaprogramma, kas pie mājokļa palīdzēs tikt daudzbērnu ģimenēm un janajiem speciālistiem. Kopumā papildus šim gadam būs pieejami 3,5 miljoni eiro un tas ļaus 400 daudzbērnu ģimenēm uzlabot dzīvošanas kvalitāti. Turpmāk šim atbalstam varēs pretendēt arī ģimenes, kurām Latvijā nav deklarēta dzīvesvieta tā sniedzot iespēju atgriezties Latvijā. 
Kā skaidro Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV), “tika pilnveidotajau esoša “Altum” programma, kas palīdz jaunām ģimenēm un jauniem speciālistiem iegādāties savus mājokļus. Līdz šim jau vairāk nekā 14 tūkstoši jaunās ģimenes ir tikušas pie šādiem mājokļiem. Tas ir tikai likumsakarīgi, ka šī ir viena no veiksmīgākajām programmām Latvijas vēsturē. Mēs to papildinām un uzsvar šajā gadījumā likts uz daudzbērnu ģimenēm, lai vairotu tieši šādas ģimenes Latvijā. Tas ir arī svarīgi no demogrāfiskā aspekta. Tas kā mēs esam paredzējuši šo atbalstu daudzbērnu ģimenēm ir grantu mehānisms līdz pat 12 tūkstošiem eiro, lai ģimene iegādātos šo mājokli. Papildus jau iepriekšējām garantijām ir iespējams saņemt šo grantu. Tāpat arī ģeimenēm, kuru skaits ģimenēs ir pieaudzis būs iespēja piedalīties šajā programmā un pieteikties atkārtoti. Piemēram, ja ir bijuši jau 2 bērni, tagad 3 vai 4, tad ir iespējams piedalīties un iegūt savā īpašumā mājokli, lai varētu komfortablāk justies.”
Pretendēt uz valsts atbalsta "Altum" garantiju varēs arī persona,kuras apgādībā ir viens vai vairāki bērni, turklāt atbalstu varēs saņemt arī jaunās ģimenes mazuļa gaidību laikā. Iecerēts, ka noteikumi stājas spēkā ar šodienu, 1.jūliju.

Audio formātā klausies šo ziņu pl.15:30!
Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
No 1.jūlija, sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā nebūs obligātas,taču tām tiek saglabāts rekomendējošs raksturs. Maskas obligāti jāvelk tām personām kurām ir elpceļu infekcijas slimības pazīmes, tostarp klepus, iesnas.
No 1.jūlija āra pasākumos var pulcēties 1000 cilvēku, bet mēnesi vēlāk no1. augusta ārtelpās varēs pulcēties līdz 3000 cilvēkiem. Savukārt netiek mainīts maksimālais cilvēku skaits pasākumos iekštelpās - ne vairāk kā 100 cilvēki iekštelpās, zem 1000kvadrātmetriem, bet lielākās telpās - 500.
Grozījumi arī paredz atteikšanos no laika ierobežojumiem āra sportapasākumos, saglabājot laika ierobežojumus pasākumiem iekštelpās. Bet sabiedriskās ēdināšanas iestādēs vienam klientam paredzētā telpa tieksamazināta no četriem uz trīs kvadrātmetriem. No 1.jūlija, spēku zaudē arī ierobežojums apmeklētāju skaitam pie viena galdiņa gan iekštelpās, gan ārtelpās. Paliek spēkā arī prasība, ka sabiedriskās ēdināšanas vietas darbu sāk ne agrāk kā plkst.6.30 un beidz ne vēlāk kā plkst.2. Ierobežojumu daļēja mīkstināšana pamatota arī ar to, ka Latvijā šobrīd ir pietiekami liela testēšanas aptvere, jo ir būtiski attīstīta Covid-19 testēšanas sistēma.
Veselības ministre Ilze Viņķele, vēlreiz atgādina, ka“Pandēmija visā pasaulē nav beigusies un šie nosacījumi ir spēkā tāpēc, ka mūsu epidemioloģiskie rādītāji ir pietiekami stabili un inficēšanās skaits zems. Mēs varam runāt par to, ka iekšējā vīrusa pārnese Latvijā praktiski nenotiek. Latvijas epidemioloģiskie rādītāji ir ļoti cienījami. 14 dienu kumulatīvā saslimstība ar Covid-19 Latvijā uz 100 000 iedzīvotājiem ir 0,9 gadījumi, turpretī Eiropas vidējais rādītājs ir 16.”
Taču ja epidemioloģiskā situācija valstī pasliktināsies, tad nav izslēgts,ka nāksies atgriezties pie stingrākiem ierobežojumiem.

Audio formātā klausies šo ziņu pl.17:30!Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
Latvijā būtu nepieciešams ieviest īslaicīgās nodarbinātības mehānismu, kasietver saīsināto darba laiku un pagaidu atlaišanu, šodien informēja Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK), aicinot šo atbalsta instrumentu iestrādāt likumā. 
Kā skaidro Konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone, “Pašā krīzessākumposmā mēs ārkārtīgi daudz runājām un lūdzām mehānismus, kur ir zināma elastība. Kur nav situācija - vai nu dīkstāve, nedarīt neko, vai bez atbalsta. Līdz ar to šis piedāvājums ir tas ko daudzi uzņēmumi gaidīja tajā brīdī, kad saprata, ka viņi negrib apturēt darbību, bet tajā pašā laikā normāla darbība pilnā mērā simtprocentīgi nav iespējama.”
LDDK vadītāja skaidroja, ka saīsinātā darba laika shēma ļauj darba devējamnodarbināt darbinieku mazāku stundu vai dienu skaitu, to neatlaižot. Tas darba devējam ļauj samazināt darbaspēka izmaksas, nelikvidēt darbavietas, saglabāt
cilvēkkapitālu un ietaupīt uz atlaišanas izmaksām. Savukārt darba ņēmējiem šāds mehānisms nozīmē nemainīgu ienākumu līmeni, joatlikusī algas daļa tiek piemaksāta no valsts līdzekļiem.
“Es aicinātu ieviest šo sitēmu jau likumdošanā kā iedarbināmu un gatavu,izrunāt to tik tālu un ieviest, kad tā nav jāizdomā katru reizi no jauna. Tā ir tā galvenā atziņa - pie nākamās krīzes mēs vienkārši zinām kā rīkoties. Tāpēc zināmā mērā tā ir daļa subsīdijas, bet jau daudz plašāka un elastīgāka,” tā norāda Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.
Viņa uzsver, ka Latvijā šobrīd ir viens no straujākajiem bezdarba pieaugumarādītājiem Eiropas Savienībā (ES), kas liecina par to, ka daudzi uzņēmumi Covid-19 krīzes apstākļos nespēj saglabāt darbavietas. Tālāk gan vēl gaidāmas sarunas ar sociālajiem partneriem par šī atbalsta mehānisma ieviešanu, lai gan pagaidām liela atsaucība no atbildīgo ministriju puses šim priekšlikumam nav bijusi. 

Audio formātā klausies šo ziņu pl.17:30!Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
Biedrība “Peldēt droši” aicina valsti izglītot un informēt sabiedrību pardrošu atpūtu uz ūdens. Biedrību satraukusi Jāņu brīvdienu negatīvā statistika, kad piecu dienu laikā no ūdenstilpēm tika izcelti 11 noslīkuši cilvēki. Turklāt satraucošs ir fakts, ka sabiedrības izglītošanai par drošību uz ūdens nav ne kopējas programmas, ne vadlīniju. Biedrība “Peldēt droši” ar Latvijas peldēšanas federāciju jau vairākkārt vērusies pie Saeimas deputātiem un iesaistītajām institūcijām, taču rezultāta joprojām nav. 
Kā skaidro biedrības “Peldēt droši” dibinātāja Zane Gemze, “tā iniciatīvanevar tikt izveidota no biedrības puses. Mums nav nekādu resursu, ne ietekmes uz to, ka varētu valsts līmenī šo problēmu sakārtot. Ir arī bijis darbs no Peldēšanas federācijas puses ar frakcijām, komisijām, bet arī tur cilvēki sākotnēji ir šokā, ka kā tas var būt, ka nekas nenotiek, jo mums taču likumos ir paredzēta kārtība kā tam ir jānotiek, bet realitātē tiešām šīs jomas sakārtotība nav. Tā nav arī uz papīra, tā nav nekādā stratēģijā ielikta.”  
Biedrībā “Peldēt droši” akcentē - jautājums par drošību ūdenī ir jāvērtēdaudz plašāk izglītojot par ūdens kompetencēm. 
“Ūdens kompetence, kā mēs to esam definējuši, ir cilvēka spēja novērtētriskus, apzināties tos esot ūdenī, un gadījumā, ja notiek nelaime spēj pasargāt sevi un pat izglābt sev dzīvību. Tā ir pratība peldēt vismaz 200 metrus no kuriem 50 metri ir uz muguras. Piemēram braucot automašīnā mums ir saprotams, ka ir jāsprādzējas. Tāpat ūdenī ir veicamas konkrētas darbības, kas glābj dzīvību. Ejot jau dziļāk šajā jomā, mēs arī secinām, ka sabiedrībai nav izpratne, kas ir ūdens kompetence. Viņi saprot, ka peldētapmācība ir svarīga, bet tā ir tikai viena no 15 kompetencēm, kas būtu jāattīsta. Ir daudz šīs pratības, kas mums kā sabiedrībai būtu jāiemācās, lai šo statistiku mainītu,” tā biedrības “Peldēt droši” dibinātāja Zane Gemze.
Saskaņā ar pētījumu centra SKDS pētījumu, peldēt neprot 64% Latvijasiedzīvotāju, bet vien 6% peld teicami. 

Audio formātā klausies šo ziņu pl.16:30!Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.

Saglabājot augstus vīrusa testēšanas apjomus, jau piekto diennakti pēckārtas Latvijā nav reģistrēts neviens Covid-19 saslimšanas gadījums. Par vīrusa uzveikšanu gan vēl nevaram runāt, Radio TEV ziņām skaidro Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs, jo pandēmija visā pasaulē joprojām turpinās. 
“Pie mūsu kaimiņiem situācija ir visai nelabvēlīga. Gan Baltkrievijā, ganKrievijā, gan Zviedrijā, jo saslimstība tur ir ļoti liela apjomā un vēl joprojām izplatās. Arī citās atsevišķās Eiropas Savienības (ES) valstīs mēs redzam, ka inficēto pieaugums pēdējā nedēļā ir novērots. 16 valstis atzīmējušas pieaugumu un 12 valstis atzīmējušas saslimstības gadījumu samazināšanos,” tā situāciju komentē speciālists. 
Vīrusa Covid-19 testēšanas apjoms Latvijā saglabājas Eiropas Savienībasvidējā līmenī, turklāt savlaicīgi ieviestie drošības pasākumi šobrīd rezultējušies ar ļoti zemu risku inficēties mūsu valstī. SPKC speciālists Jurijs Perevoščikovs akcentē, vīrusa inficēto nulles rādījumi parāda, ka vismaz šobrīd varam justies droši, vienlaikus bažas ir par tiem, kas ceļo ārpus Latvijas. “Inficēšanās risks tieši mūsu valstī ir diezgan zems. Viens no zemākajiem ES,” skaidro Jurijs Perevoščikovs, vienlaikus norādot, ka “mums nevajadzētu aizmirst par to, ka pasaulē slimība turpina izplatīties un tie pēdējie gadījumi, kas bija pie mums pirms nedēļas reģistrēti, bija saistīti ar atgriešanos no ārzemēm. Pārsvarā šie cilvēki bija saslimuši atgriezušies no Krievijas, Baltkrievijas, Kazahstānas, pat no Ukrainas un Zviedrijas. No valstīm, kur šī slimība ir izplatīta.” 
Speciālists skaidro, ka viens no ārzemēm atgriezies inficētais neretiaplipina arī savus tuviniekus, tāpēc mediķi pat ar šī brīža situāciju nav pilnībā apmierināti. Distancēšanās un roku higiēna ir izšķiroša, lai pasargātu sevi un tuviniekus no infekcijas izplatīšanās, uzsver speciālists.

Audio formātā klausies šo ziņu pl.14:30!Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
 
Pirmssvētku laikā uz valsts autoceļiem gaidāma intensīva satiksme. Pirmsgarajām Jāņu brīvdienām daudzi dodas ārpus Rīgas, tāpēc autobraucējiem ir jārēķinās, ka pēcpusdienā satiksme Pierīgā būs palēnināta. Savukārt tiem autovadītājiem, kas plāno savu braucienu vakara un pat nakts stundās, jābūt modriem, jo tumšajā laikā aktivizējas meža dzīvnieku migrācija pāri autoceļiem. 
Valsts meža dienesta Virsmežniecības inženieris medību jautājumos JānisRočāns stāsta, “Kad gaisa temperatūra nokrītas, tad dzīvnieki sāk nākt ārā, tad arī sāk pārvietoties no guļas vietām uz barošanās vietām. Tagad ir ļoti daudz jaunie šī gada dzīvnieki, kas ir dzimuši šinī pavasarī. Tad tie arī pastiprināti dauzās pa ceļiem, kā jau mazuļi. Šovasar tādus var daudz redzēt uz ceļiem.”
Bet ko darīt, ja braucot ar auto tomēr notiek sadursme ar mežā dzīvnieku?“Pirmkārt, tas ir ceļu satiksmes negadījums par kuru ir noteikti jāziņo Valsts policijai un tālāk jau policija informē Valsts meža dienestu," skaidro Valsts meža dienesta Virsmežniecības inženieris medību jautājumos Jānis Ročāns.
Pēc VP oficiālās statistikas - pērn notikuši vairāk nekā 600 ceļu satiksmesnegadījumi ar mežā dzīvniekiem. Šie skaitļi varētu būt vēl lielāki, jo nereti par notriektu dzīvnieku netiek ziņots nedz valsts policijai nedz Valsts meža dienestam. 
Bet par satiksmi runājot - Valsts autoceļu tīklā remontdarbi šobrīd notiekvairāk nekā 60 autoceļu posmos. Jāņu brīvdienās ceļu būvdarbi tiks pārtraukti un, kur tas būs iespējams, remontdarbu posmos tiks samazināti satiksmes ierobežojumi lai atvieglotu satiksmi. Tomēr daļa satiksmes ierobežojumu paliks spēkā un autovadītājiem jārēķinās ar ilgāku ceļā pavadīto laiku.

Audio formātā klausies šo ziņu pl.16:30!Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
Autoceļu padomes sēdē tika atbalstīts Latvijas valsts ceļu attīstības plānslīdz 2040.gadam. Plāns ir ambiciozs. 20 gadu laikā paredzēts 1020 kilometrus valsts galveno autoceļu pārveidot par četru joslu ātrgaitas maģistrālēm ar maksimālo braukšanas ātrumu 130 kilometri stundā. Turklāt no jebkura Latvijas galvenā attīstības centra Rīgu būtu jāspēj sasniegt vismaz 2 stundu laikā. 
Kā skaidro "Latvijas valsts ceļu" valdes loceklis MārtiņšLazdovskis, “Tas nodrošinās un tas būs priekšnoteikums reģionu mobilitātei, reģionu sasniedzamībai un caur to arī reģionu attīstībai. Mūsu galvenā tranzītartērija, kas ir VIA Baltica jeb kas ir Ainaži līdz pat Grenctālei, lai šis posms ir izbraucams ātri un kvalitatīvi. Un protams Rīgas apvedceļš. Pieslēgumi pie šiem ceļiem ir tikai vai nu divu līmeņu pieslēgumi vai tikai labais iekšā, labais ārā uz paralēlo ceļu tīklu. Jo vairāk mēs domājam un apskatām jau detalizēti šos jautājumus, tad paralēlo ceļu tīkls ir tas, kas noteikti būs izaicinājumu pilns, jo paralēlie ceļi ir tie, kur mēs novietojam autobusu pieturas, tie ir servisu objekti un tā ir gājēju un velo satiksme, kurmtas ir nepieciešams un kur tas ir racionāli. Mēs esam izanalizējuši, ka tieši šāds valsts galveno autoceļu tīkls aptvers 90% no Latvijas iedzīvotājiem iespējas ātri nokļūt līdz šiem ātrsatiksmes ceļiem.”
Autoceļu attīstības plānu iecerēts īstenot trīs posmos - vispirms desmitgadu ciklā no 2020.gada līdz 2030.gadam, pēc tam piecgades ciklā no 2030.gada līdz 2035.gadam un visbeidzot no 2035.gada līdz 2045.gadam. Kopējais plāna īstenošanai nepieciešamais finansējums ir ap 5,9 miljardiem eiro. Tā kā Autoceļu padome šo plānu atbalstīja, tad tas jau drīzumā tiks virzīts izskatīšanai Ministru kabinetā.

Audio formātā klausies šo ziņu pl.16:30!
Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
Aizvadītajā diennaktī uz Latvijas autoceļiem aizturēti 11 autovadītāji,kuri pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā, un divi, kuri transportlīdzekli vadīja, būdami lietojuši narkotiskās vielas, informē Valsts policijā. Savukārt šī gada pirmajos 6 mēnešos pieķerti 1550 dzērājšoferi. Lai arī Latvijā sodi par sēšanos pie stūres alkohola iespaidā ir vieni no bargākajiem Eiropā, tas aizvien nav būtiski samazinājis šo pārkāpumu skaitu, jo pērngad šādā pat laika nogrieznī bijusi līdzīga statistika. 
“Šobrīd sodu apmērs ir atkarīgs no konstatēto promiļu daudzuma autovadītājam. Faktiski, vadītājiem kuriem stāž ir vairāk nekā 2 gadi, naudas sods ir no 430 eur līdz 1400 eur. Attiecīgi autovadītāja apliecība var tikt atņemta no 2 līdz 4 gadiem. Šobrīd ir arī paredzēts administratīvais arests, kas ir no 5 līdz 10 diennaktīm,” radio TEV ziņām skaidro Valsts policijas satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka pienākumu izpildītājs Juris Jančevskis. 
Valsts policijā norāda - no 1.jūlija krietni bargāk sodīs tosautovadītājus, kas pie stūres sēdušies reibumā virs 1,5 promilēm. Tiem naudas sods varēs sasniegt pat 2000 eiro un tiesības tiktu atņemtas uz pieciem gadiem. Maksimālais sods būs arī tiem, kas brauks narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē. Bet pavisam drīz jau Līgo svētki, kad policija veic pastiprinātu ceļu satiksmes kontroli. Šogad tā plānota no 21.-25.jūnijam.
Valsts policijaspārstāvis Juris Jančevskis, atgādina, “Svinam droši, saprātīgi un arī izvērtējam situāciju, kad varam sēsties pie auto stūres un arī pēc svētku dienās ir jānovērtē pašam savs stāvoklis par to vai var vadīt transportlīdzekli vai tomēr jālūdz kādam citam radiniekam vai ģimenes loceklim, kurš to var darīt”.
Uz to, ka auto vadīšana dzērumā ir problēma Latvijā, norāda 60% aptaujātoiedzīvotāju, CSDD veiktajā pētījumā. To apliecina arī fakts, ka šogad jau fiksēti 242 negadījumi, kas izraisīti alkoholisko dzērienu ietekmē. 

Audio formātā klausies šo ziņu pl.17:30!Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
Būvniecībā šobrīd vērojams pieprasījums pēc darbiniekiem un dažāda līmeņaspeciālistiem, tāpēc lai atbalstītu nozares, kurās visvairāk pieejamas brīvās vakances, Nodarbinātības valsts aģentūra šovakar plkst.18 rīko tiešsaistes karjeras dienu, kur būvniecības uzņēmumi informēs par darba iespējām. 
“Šobrīd NVA ir aktuālas un reģistrētas vairāk nekā 2000 vakances būvniecībāun šajā nozarē ir sākusies karstā sezona, kad būvniecības darbus var darīt, līdz ar to pieprasīti ir visdažādākie speciālisti. Sākot no tāmētāja, būvdarbu
vadītāja, bruģētāja, beidzot ar ceļu būves strādniekiem, palīgstrādniekiem,” par aktuālo darba piedāvāju stāsta Nodarbinātības valsts aģentūras Pakalpojumu departamenta direktore Eva Lossane. Viņa vērš uzmanību, ka, “tas spektrs ir ļoti plašs un man liekas, ka priekš darba meklētājiem tā ir lieliska iespēja tādā īsā brīdī, tātad plkst.18 Facebook, aģentūras kontā “Nodarbinātība” varēs redzēt šīs prezentācijas. Katrs darba devējs pastāstīs par sevi un aktuālām vakancēm. Būs iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus čatā. Bet katru dienu ir iespējams iepazīties ar aktuālo vakanču piedāvājumu NVA CV un vakanču portālā, kur arī ir pietiekami liels darba piedāvājums, vismaz 7000 vakanču šobrīd. Tad šī tiešsaistes forma manuprāt ir ļoti brīnišķīga. Tādā it kā neitrālā formā un tajā pat laikā tādu tiešu kontaktu var iegūt, priekštatu par konkrēto uzņēmumu gan vakancēm.”

Šobrīd darba tirgū aktuāls ir arī sezonālais darbs, tāpēc ceturtdientiešsaistes karjeras diena tiks veltīta lauksaimniecības un mežsaimniecības nozarei. Tiešsaistes karjeras dienas tiek rīkotas, lai veicinātu darbaspēka piesaisti nozarēm, kur šobrīd ir liels vakanču piedāvājums, kā arī, lai palīdzētu darba ņēmējiem, kuri ir zaudējuši darbu, pēc iespējas ātrāk to atrast.

Audio formātā klausies šo ziņu pl.17:30!Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
Mēnesi vēlāk nekā citus gadus, bet tomēr - arī šovasar skolēniem ir iespējastrādāt algotu darbu, piesakoties NVA vasaras darbu programmā. 
“Skolēni var pieteikties vecumā no 15-20 gadiem ieskaitot un šiem skolēniemir jāiegūst izglītība vai nu vidējās vispārējās, speciālās vai profesionļās izglītības iestādē, skaidro Nodarbinātības valsts aģentūras Pakalpojumu departamenta Nodarbinātības pasākumu nodaļas vadītāja Vineta Leončika. Viņa uzsver, ka “pasākuma īstenošanas nosacījumi paredz, ka darba devējs ar skolēnu var jau pirms tam vienoties par to, ka viņi sadarbojas un konkrēts skolēns pie konkrēta darba devēja strādā. Tad šie soļi ir tādi, ka darba devējs savā pieteikumā norāda šī skolēna vārdu un uzvārdu vai arī skolēns reģistrējoties, aizpildot pieteikuma anketu var norādīt šo darba devēja nosaukumu, bet protams ir situācijas, ka ne visām vakancēm ir šāda iepriekšēja vienošanās, tad protams aģentūra iesaistās un secīgi bērniem piedāvā brīvās vakances, kurām darba devējs vēl nav atradis skolēnu.”
Kā aģentūrā novērots - katru gadu skolēnu interese strādāt pārsniedz darbapiedāvājumu skaitu un šis gads nav izņēmums. Šajā vasarā darba devēji skolēniem piedāvās ap 4 tūkstošiem darbavietu. NVA Pakalpojumu departamenta Nodarbinātības pasākumu nodaļas vadītāja Vineta Leončika skaidro, “darba devēji piesakās ļoti dažādi. Ir gan zemnieku saimniecības, gan pašvaldības, gan darba devēji lielākajās pilsētās un tie darbi ir tiešām dažādi, bet lielākoties vienkāršie darbi, kā palīgstrādnieks, pārdevēja palīgs, preču izvietotājs, noliktavas darbinieks.”  
Šovasar NVA skolēnu vasaras darba programma notiks 1.jūlija līdz 31.augustam.Bet skolēnu reģistrācija dalībai pasākumā ilgs līdz 17. augustam. Pieteikumu vasaras darbam varmeklēt https://jauniesi.nva.gov.lv.

Audio formātā klausies šo ziņu pl.17:30!Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
Gaismas ceļš Latvijai - šāds nosaukums dots skrējienam apkārt Latvijai, kasilgs teju sešas dienas. Jau nākamnedēļ otrdien skrējiena starts tiks dots Krāslavā. 
Kā stāsta skrējiena koordinatore Inese Krūze, “16. jūnijā uzsāksies gaismasceļš, kurā tiks nesta gaismas lāpa apkārt visai Latvijai. Ir pieteikušies brīvprātīgie, kuri nodrošinās šīs gaismas lāpas ceļu. Tās būs divas komandas. Viena šo lāpu nesīs pa ziemeļu puses robežu un otra pa Dienvidu, lai 20.jūnijā satiktos Kolkā.”
Skrējiens notiks pa 1836 ceļu, kas 2018. gadā tika dāvāts Latvijai tāssimtgadē. Attālināti tam varēs sekot līdzi Stirnubuks un fonda “1836” Facebook kontos, kā arī būs iespēja pievienoties skrējienam, tādējādi kopā ar lāpu nesēju komandu izskriet kādu no Gaismas ceļa posmiem.
Turpina skrējiena koordinatore Inese Krūze: “Ja cilvēki redz, ka lāpa virzās cauri viņu ciematam pierobežā vai ja kādsgrib atbraukt un paskatīties, to mēs nevaram liegt un ļoti labprāt, katrs kurš veic šos 30 km, viņiem tas cilvēku atbalsts būs tikai enerģijas avots. Ja kāds izvēlas skriet līdzi, tad arī uz viņu attiecas 2 metru ievērošana no citiem. Mūsu mērķis ir stiprināt pierobežu. Izcelt un izgaismot šīs brīnišķīgās vietas, kas atrodas uz mūsu valsts sauszemes robežas. Pašvaldībās, kurās skriesim cauri,tiks iedegti simboliski ugunskuri. Šāds pats ugunskurs tiks iedegts Kolkas ragā un tas būs noslēdzošais ugunskurs, kas simboliski noslēgs šo gaismas apli apkārt Latvijai,” skrējiena norisi skaidro skrējiena koordinatore Inese Krūze.
Plānots, ka abas skrējēju grupas satiksies 20.jūnijā, Vasaras saulgriežupriekšvakarā. 

Audio formātā klausies šo ziņu pl.16:30!Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
Turpinoties tveicei, daudzviet Latgalē, kā arī vietām Vidzemē ūdenstemperatūra upēs un ezeros paaugstinājusies līdz +19..+21 grādam, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati. Arī Daugavā ūdens temperatūra vietām svārstās ap +20 grādiem. Arī gaisa temperatūra pēdējās dienās tā vien vilina veldzēties ūdenī. Taču vai ūdens kvalitāte izvēlētajā peldvietā ir laba? 
Kā skaidro Veselības inspekcijas Vides veselības nodaļas vadītājs Normunds Kadiķis, “ES direktīva nosaka, ka ir jābūt vismaz 4 noņemtiem paraugiem peldsezonas laikā. Latvijā tiek paņemti 5 paraugi un tā kā pirmais paraugs ir jāpaņem īsi pirms peldsezonas sākuma 15.maijā, tad sanāk ka katru mēnesi līdz pat septembra sākumam, tiks paņemti kopumā 5 paraugi.” 
Pirmie paraugi ir atbilstoši kvalitātes standartam un nekādi peldēšanāsaizliegumi oficiālajās peldvietās nesekoja. Latvijā šobrīd darbojas 56 oficiālās peldvietas. No tām 7 atrodas Rīgā.  Speciālists norāda, ka arī neoficiālajās peldvietās tiek ņemti ūdensparaugi. 
Normunds Kadiķis stāsta, “bez šīm oficiālajām vietām ir vēl divreiz vairāktā saucamās neoficiālās peldvietas, kurās pašvaldība ir izrādījusi iniciatīvu un pie mums pasūta analīzes par saviem līdzekļiem, bet no Veselības inspekcijas saņem visu informāciju un izvērtē. Gan oficiālo, gan neoficiālo peldvietu ūdens rezultāti ir publicēti Veselības inspekcijas tīmekļa vietnē.”
To vai peldvietā ir mikrobioloģiskais piesārņojums, bez laboratorijastestiem nevar pateikt. Taču pirms doties peldēties, peldūdens kvalitāti var novērot vizuāli. Ja tam ir netipiska krāsa, peldoši atkritumi ūdenī vai ūdens ziedēšana, tad labāk tādā vietā nepeldēties.

Audio formātā klausies šo ziņu pl.17:30!Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
No šodienas stājušies spēkā vairāki valstī noteiktie ierobežojumuatvieglojumi un beigusies nule kā trīs mēnešus ilgusī ārkārtējā situācija valstī. Epidemiologi un ministrijas tomēr atkāroti uzsver, ka vīrusa izplatība vēl NAV beigusies. 
“Mēs pārbaudījām 4 nedēļas vismaz un pat ilgāk mēs novērojām, ka pirmieatvieglojumi, kas tika izdarīti iepriekš darbojās un mēs joprojām kontrolējam šo slimību. Tā nepieauga un tagad ir otrais solis - ārkārtējās situācijas atcelšana un vēl vairāki pasākumi ir mazināti, kuri nav atkarīgi no Pasaules veselības organizācijas, nav atkarīgi no ierēdņiem, nav atkarīgi no ministrijām, bet ir atkarīgi no mums pašiem. Vai mēs varam droši uzturēties sabiedrībā, neiet tur kur ir liels cilvēku skaits, nepulcēties, ja nevaram ievērot šos 2 metrus,” norāda Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālistsJurijs Perevoščikovs.
Tomēr, vismaz mūsu valstī, pēdējo divu nedēļu laikā ar vīrusu inficētopersonu skaits arvien samazinās. Kā skaidro SPKC speciālists JurijsPerevoščikovs, “14 dienu laikā mums ir vismazākais saslimušo gadījumuskaits. Tik mazu gadījumu skaitu mēs redzējām tikai epidēmijas sākumā. 36 saslimušie bija reģistrēti pēdējo 14 dienu laikā.”
Bet atceļot ārkārtējo situāciju ar šodienu noteikts, ka iekštelpās drīkstpulcēties līdz 100 cilvēkiem, bet ārā līdz 300 cilvēkiem, abos gadījumos ar savstarpējās distances ievērošanu.  Ēdināšanas vietās turpmāk pie galda iekštelpās varēs atrasties līdz četriemcilvēkiem, bet ārtelpās - līdz astoņiem cilvēkiem, turklāt apmeklētājiem pie viena galda nebūs jāievēro divu metru distance. No šodienas var rīkot tūrisma braucienus uz vīrusa mazāk skartajām valstīmgan caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu. Bet vietējā mērogā izmantojot sabiedrisko transportu joprojām jālieto mutes un deguna aizsegi. Vasaras nometnēs un sporta treniņos vienlaikus vienā grupā var atrastieslīdz 30 cilvēkiem. Ja par sportu - tad sacensību laikā sportisti un sporta darbinieki var neievērot divu metru distanci. Šis nosacījums ir attiecināms arī uz amatieru sportu.

Audio formātā klausies šo ziņu pl.17:30!Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
Šorīt daļā galvaspilsētas uz aptuveni stundu, citās mājsaimniecībās patilgāk, apstājās elektrības padeve. Arī mūs, Radio TEV studijas darbu, no rīta elektrības zudums ietekmēja uz vairākām stundām paliekot klusumā, Rīgas ielās bija vērojams satiksmes haoss, nedarbojās luksofori, arī telekomunikāciju sakari tika traucēti. Kā vēlāk informēja uzņēmumā “Augstsprieguma tīkls” tehnoloģiskais traucējums izveidojās Jaunās Teikas apkaimē, kur bija plīsis augstsprieguma tīkla kabelis. 
Kā skaidro “Augstsprieguma tīkls” valdes priekšsēdētājs Varis Boks,“Pulksten 9:34, tika konstatēts bojājums 330 kilovoltu kabelī. Šajā laikā, šis kabelis tiešām tika noslogots, jo mums ir tāds remonta režīms izveidojies Rīgā, ka praktiski TEC-2 ar visu savu jaudu ap 800 megavatiem un TEC-1 ar jaudu 60 megavatiem tika izdots uz Pārdaugavas pusi uz Imantu pa šo kabeli, jo otrs 330 savienojums, kas ir no TEC-2 uz Salaspili šobrīd ir remonta atslēgumā sakarā ar līnijas izbūvi un rekonstrukciju, līdz ar to šajā situācijā, bojājumu rezultātā kabelis atslēdzās un visu šo staciju jauda palika tikai uz 110 kilovoltu tīkla, kas savukārt tika pārslogots un faktiski atslēdzās tāds 110 kilovoltu tīkls pa Limbažiem, pa Siguldu, Ogri. Šobrīd sākotnējās aizdomās ir, ka šajā izolācijas materiālā varētu būt bijis kāds defekts un jaudas, kas iet pa šādu kabeli ir ļoti milzīgas un tādu bojājumu gadījumā tas ir reāls sprādziens ar kabeļa fāzes bojājumu. Tā kā šajā gadījumā visdrīzāk tas ir rezultāts vai nu mitrajiem apstākļiem, kas pēdējo lietavu laikā ir radušies vai arī zibens spēriena rezultātā varētu rasties kaut kur izolācijas bojājumi, bet to mēs varēsim pateikt tikai tad kad eksperti būs apskatījuši un izvērtējuši šo bojājumu raksturu, kas īsti ir cēlonis tam visam.”
“Augstsprieguma tīkls” valdes priekšsēdētājs Varis Boks, stāsta, ka no šīskrīzes situācijas varam arī gūt mācību - kā organizēt krīžu komunikāciju ar sabiedrību, jo kā no rīta varēja novērot, tad uz to brīdi nedarbojās nedz “Sadales tīkls” mājas lapa, nedz krīžu vadības tālrunis.

Audio formātā klausies šo ziņu pl.17:30!Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
Macibaspieaugusajiem.lv- tā sauc interneta vietni, kurā var pieteikties pieaugušo izglītības programmai, profesionālās kvalifikācijas celšanai. Iepriekšējā mācību kārta, kas tika izsludināta pagājušā gadā, tika saņemts rekordliels pieteikumu skaits - 14 tūkstoši personu, kas vēlējās papildināt savas profesionālās iemaņas. Tāpēc nevarētu apgalvot, ka Latvijas iedzīvotāji pieaugušo izglītības apmācības neizmanto.
Kā stāsta Valstsizglītības attīstības aģentūras Pieaugušo izglītības pārvaldības nodaļas vadītāja - departamenta direktora vietniece Kristīne Balandiņa, “Projektā iepriekšējās četrās kārtās mums ir iesaistījušies jau vairāk nekā 26 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, no kuriem vairāk nekā 22 tūkstoši jau mācības ir pabeiguši. Attālinātai mācību kārtai ir pieteiktas 11 nozares. Ir bijušas dažādas nozares. Piemēram, būvniecība. Katrā kārtā mums ir bijusi elektronisko un optisko iekārtu ražošana, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozare, kokrūpniecības nozare, enerģētikas, metālapstrādes, mašīnbūves un mašīnzinību nozare. Katrā ziņā ar nozaru sarakstu var iepazīties Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā macibaspieaugusajiem.lv un tur var atrast nozares, kurās tiek gaidīts mācību piedāvājums no izglītības iestādēm, piektajai mācību kārtai.”
Pagaidām gan notiekpiedāvāto mācību programmu atlase un jau tuvākajā laikā tiks publicēts saraksts ar nozarēm, kurās pieaugušajiem būs iespēja pilnveidot profesionālās iemaņas. Projekta laikā mācībuiespējas vienu reizi var izmantot ikviens strādājošais vai pašnodarbinātais vecumā no 25 gadiem, tostarp jaunie vecāki, kuri atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības, kā arī strādājoši pensionāri. Valsts izglītības attīstības aģentūrā informē, ka turpmāk plānots, ka šo iespēju viena persona varēs izmantot atkārtoti.

Audio formātā klausies šo ziņu pl.16:30!Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
Ministrukabinetam vakar diskutējot par noteikto ierobežojumu mīkstinšanu pēc ārkārtējās situācijas beigām, kas paredzēta 9.jūnijā, panākta vienošanās, ka no 10.jūnija iekštelpās varēs pulcēties līdz 100 cilvēkiem, bet ārtelpās līdz 300 cilvēkiem. Tiesa gan distancēšanās ievērošana vismaz 2 metri no citiem arī turpmāk būs jāievēro, tāpat kā visas higiēnas prasības. ...Bet ja vīrusa izplatīb  nepasliktināsies, jau nākammēness jūlijā, plānots atļaut cilvēku pulcēšanos līdz 1000 personām ārtelpās, bet iekštelpās saglabāsies 100 cilvēku limits, tomēr ar izņēmumu - telpās ar platību virs tūkstoš kvadrātmetriem cilvēku limits būs 500. 
Veselības ministre Ilze Viņķele, skaidro “mums ir jāapzinās, kašie piesardzīgie pulcēšanās brīvības paplašinājumi ir obligāti9 kombinējami ar atbildīgu rīcību, gan ar roku dezinfekciju, gan arī ar distances ievērošanu unprotams tie cilvēki, kas ir atbildīgi, kas jūtas arī motivēti, noteikti ir aicināti valkāt sejas un mutes aizsargus pasākumos, pat ja tas nav obligāti. Savukārt obligāti vēl jūnijā mēs pilnīgi noteikti saglabājam mutes aizklāšanu sabiedriskajā transportā.”
Ministra pauda, ka pie zemas vīrusa izplatības, nākamais solisaugustā būtu 250 cilvēku pulcēšanos iekštelpās, saglabājot visus iepriekšminētos nosacījumus, kas attiecas uz pulcēšanos ārtelpās. Tikmēr līdz 9.jūnijam drīkst pulcēties līdz 25 cilvēkiem, izņemot atsevišķus gadījumus sporta, izglītības un kultūras jomās.

Audio formātā klausies šo ziņu pl.16:30!Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
Pandēmijasradītā krīze skārusi arī dzīvnieku patversmi “Labās mājas” - ārkārtējās situācijas laikā ziedojumu apmērs samazinājies par 40%. Lai piesaistītu līdzekļus, patversme maijā sāka akciju ar mērķi parādīt, cik daudz naudas nepieciešams patversmes uzturēšanai vienam mēnesim un kā notiek naudas izlietojums. 
Kā stāsta dzīvnieku patversmes “Labās mājas” vadītāja Astrīda Kārkliņa,“mūsu patversmei, tāds kāds ir mūsu modelis, un par to vienmēr baidās teikt, cilvēkiem laikam nav interesanti ziedot darba algām. Bet mēs gribam maksāt algas, maksāt nodokļus, par elektrību. Tās ir saimnieciskās izmaksas. Tāpēc mēs esam izveidojuši infografiku, lai redz, ka procentuāli, tie pamatizdevumi nav tās segas un kārumi un kaķēnu rotaļlietas, par ko mēs protams ļoti priecājamies.
Bet mūsu patversmē vislielākā sadaļa, kur aiziet līdzekļi, tās ir algas.”

Dzīvnieku patversmē “Labās mājas” skaidro - patversmē strādā 7darbinieki un lai “Labās mājās” spētu pilnībā nodrošināt darbību, ieskaitot algas, saimnieciskās izmaksas, dzīvnieku barība - katru mēnesi ir nepieciešami vismaz 12 000 eiro. 
“Lai cilvēks saņemtu 500eur uz rokas, mēs zinām, ka mums ir jāšķiras no 900eur, nomaksājot nodokļus. Parēķinām, ka tā tomēr realitāte cik tad mums īsti mēnesī vajag,” norāda dzīvnieku patversmes “Labās mājas” vadītāja Astrīda Kārkliņa.
Dzīvnieku patversmē “Labās mājas” nonāk noklīduši un bez saimnieka atstāti dzīvnieki no visas Latvijas. “Labās mājas” spēj uzņemt 50-60 suņiem un tikpat kaķu, taču pandēmijas laikā jauni dzīvnieki netiek pieņemti un šobrīd tur uzturas 45 kaķi un 25 suņi. Lai nepieļautu vīrusa izplatību, patversme šobrīd neuzņem viesus, taču pēc 9.jūnija, atceļot ārkārtējo situāciju valstī, pastaigas ar suņiem atkal tiks atjaunotas.

Audio formātā klausies šo ziņu pl.11:30!Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
Atgriežoties no valstīm ar salīdzinoši zemu vīrusa Covid19 saslimstībasrādītāju, ne lielāku par 15 gadījumiem uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju, pašizolācija nebūs jāievēro. Šo valstu sarakstu, ar saslimstības rādītājiem, katru piektdienu atjaunos Slimību profilakses un kontroles centrs savā mājaslapā. Šobrīd pozitīvajā sarakstā starp 24 valstīm, atrodas arī Itālija, kura pandēmijas sākumā no Eiropas valstīm cieta vissmagāk. Taču negatīvajā sarakstā pagaidām iekļautas 7 valstis, kur saslimstība ar vīrusu pārsniedz 15
gadījumus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. 
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, stāsta, ka, “Pašizolācija Latvijā vaiBaltijas telpā būs jāievēro tikai tiem ceļotājiem, kuri pēdējās divās nedēļās ir bijuši Zviedrijā, Apvienotajā Karalistē, Portugālē, Beļģijā, Maltā, Īrijā vai Spānijā. Domājas, ka saslimstība visā Eiropā pakāpeniski mazinās un ir gaidāms, ka šo valstu skaits no kurām atgriežoties nebūs jāievēro 2 nedēļu pašizolācija arvien samazināsies. Mūsu ekonomikai tā ir ļoti laba ziņa.”
Lai arī dota zaļā gaisma cilvēku starpvalstu migrācijai, SPKC Latvijasiedzīvotājiem nerekomendē doties ceļojumā. Bet ja ceļot nepieciešams veicot darba pienākumus, ir rūpīgi jāievēro distancēšanās vismaz 2m no citiem un pēc iespējas bieži jāmazgā rokas. Savukārt sarakstu, kurā pieejama informācija par Eiropas valstu saslimstības rādītājiem pieejama interneta vietnē arkartassituacija.gov.lv.

Audio formātā klausies šo ziņu pl.17:30!Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
Ierasts, kabērnu nometņu organizatori darbu pie vasaras aktivitāšu plānošanas sāk martā un aprīlī, bet vīrusa infekcijas ieviesto pārmaiņu dēļ "karstākais" plānošanas laiks būs tikai tagad. Valsts izglītības satura centra Neformālās izglītības departamentavadītāja Agra Bērziņa, informējot par aktualitātēm nometņu darbībā, aicināja vecākus, pedagogus un bērnus izvērtēt dalību nometnēs un ievērot visus epidemioloģiskos norādījumus. 
“Attiecībā uz nometnēm es gribu norādīt, ka ir nepieciešamaģimenes ārsta izziņa. Gan dienas, gan diennakts nometnēm. Tajā skaitā sporta, jaunsargu, mazpulku un citām nometnēm. Izziņa ir jāizņem ne ātrāk kā 7 dienas pirms nometnes darbības sākumā un tajā ir jābūt apliecinātam, ka bērnam nav infekcijas slimību pazīmju un, ka nav bijis kontaktā ar Covid-19 slimnieku vai to kontaktpersonām,” akcentē Bērziņa.
Visas nometnes ir jāreģistrē interneta vietnē nometnes.gov.lv.Savukārt pirms doties uz nometni, vecāki aicināti pārliecināties vai nometne ir reģistrēta un iepazīties ar vadlīnijām piesardzības pasākumiem nometnē.  Tās paredz - ja nometnē piedalās, piemēram, 50 bērni, tad viņi ir jāsadala
divās grupās - katrā pa 25 - un jānošķir. Ikdienas aktivitātes šīm grupām nedrīkst krustoties, tostarp, arī ēdināšana nevar būt kopīga. Kā stāsta Valsts izglītības satura centra Neformālās izglītībasdepartamenta vadītāja Agra Bērziņa,
“Gribu akcentēt visus distancēšanās un pulcēšanās ierobežojumus, kā arī personīgās higiēnas ievērošanu, telpu, priekšmetu un materiālu tīrīšanu, dezinfekciju. Pēc iespējas mazāk uzturēties telpās un noteikti neapmeklēt nodarbības, ja ir kaut vismazākās veselības problēmas - temperatūra, sāpes kaklā, iesnas, klepus. Šeit es akcentēju gan vecāku, gan pieaugušo, gan pedagogu, gan pašu bērnu un jauniešu personīgo atbildību, rūpējoties vienam par otru.”
Vadlīnijas piesardzības pasākumiem nometņu darbībai pieejamas ganValsts izglītības satura centra mājaslapā, gan interneta vietnē - www.nometnes.gov.lv.

Audio formātā klausies šo ziņu pl.8:30!Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests vērš vecāku uzmanību, kasākoties skolēnu vasaras brīvlaikam pieaug bērnu un jauniešu traumatisms. Tāpēc jau laikus būtu nepieciešams vecākiem ar bērniem pārrunāt drošības jautājumus. Neatliekamās medicīniskās palīdzības Dienesta pārstāve Ilze Bukša stāsta, “Tāslielākās nelaimes vai negadījumi ko mēs redzam pēc savas statistikas, ir tas, ka vasarā īpaši pieaug dažādi transporta negadījumi, kuros iesaistīti bērni. Bērni iebrauc krustojumos, nepārliecinoties par satiksmes drošību, ar velosipēdu vai skaitļojot. Nelieto aizsargķiveres braucot ar velosipēdu. Tātad dažādu kritienu rezultātā gūst nopietnas traumas. Tas ko vēl redzam. Mazi bērni, pirmo klašu skolēni arī mājās apliek vieni, sāk saimniekot un rīkojoties ar traukiem un karstiem šķidrumiem, sildot ēdienus, bieži vien uzgāž sev virsū šos karstos traukus virsū un gūst apdegumus. Vēl vasarā pieaug suņu kodumu skaits bērniem. Arī daudz lūzumu tiek gūts vasarā, bērniem lēkājot pa batutiem, bez aizsardzības tīkliem. Tas ko mēs no savas puses redzam un gribam īpaši vērst uzmanību, par ūdeņiem runājot, ja par maziem bērniem runājām 4-5 gadus veciem, tad visbiežāk šie mazie bērni slīkst tieši piemājas dīķos. Tas ir tas mirklis, kad vecāki uz brīdi novēršas, lai ieietu mājās pēc kaut kā. Tā nelaime
notiek īsā mirklī. savukārt lielāki pusaudži, jaunieši, tā ir lēkšana ūdenī uz galvas uz kājām. Mediķi ir pilnīgi kategoriski pret šādu laika pavadīšanu ūdenī, jo tās sekas ir ļoti traģiskas.”

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādēm vasarās ir pat par200-300 izsaukumu vairāk nekā citās sezonās, saistībā ar bērnu traumatismu, kas veido vidēji 24 izsaukumus dienā.

Audio formātā klausies šo ziņu pl.17:30!Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.


No šodienas sabiedrībai ir pieejama bezmaksas lietotne "ApturiCovid". Epidemiologi jau iepriekš norādījuši, ka tā ir nozīmīga infekcijas izplatības ķēdes pārraušanai, jo ļaus ātrāk uzzināt, vai ir notikusi saskarsme ar Covid-19 slimu personu, varēs ātrāk uz šo gadījumu reaģēt, doties
pašizolācijā vai vērsties pēc palīdzības pie mediķiem, ja tas nepieciešams. Vajadzību pēc šādas aplikācijas komentē arī premjerministrs Krišjānis Kariņš.
“Es uzskatu, ka šis ir viens no ļoti svarīgajiem rīkiem, varētu teikt, kapaņemot šo aplikāciju sev līdzi, es sevi vairāk nodrošinu pret to, ka šī slimība varētu izplatīties. Es domāju, ka tas ir ļoti svarīgi, ka mēs visi viņu izmantojam, tā ir bezmaksas aplikācijas. Izmantojot to, mēs kā sabiedrība, būsim faktiski daudz, daudz drošāka.”
Lietotne "Apturi Covid" neievāks GPS datus un neizsekoslietotājus. Viedtālruņi, kuros tā būs uzstādīta, apmainīsies ar "Bluetooth" signāliem, un gadījumā ja viena tālruņa lietotājs saslims, otrs par to tiks brīdināts. Skaidro viens no lietotnes izstrādātājiem, kompānijas "MakIT" valdes priekšsēdētājs Arvis Zeile.
“Kas notiks brīdī, kad jūsu ierīce pārbaudīs un sapratīs, ka jūs esat bijiskontaktā [ar Covid - 19 pacientu]? Jums atnāks paziņojums un jūs galvenajā ekrānā arī redzēsiet - “Mieru tikai mieru”. Šajā gadījumā jums tiks sniegtas rekomendācijas, kā jums rīkoties un, ja jūs būsiet norādījis tālruņa numuru, ko mēs silti rekomendējam, jums tuvākajā laikā piezvanīs SPKC speciālists.”
Latvijā radītā lietotne"Apturi Covid" atbilst Vispārīgās datu aizsardzības regulas prasībām, turklāt tā neizmanto atrašanās vietas datus. Lietotnē uzkrātie dati no ierīces tiek izdzēsti 14 dienu laikā, bet statistiskie modeļi liecina - ja 15-20% iedzīvotāju izmantos šo lietotni, tad tā spēs sniegt būtisku labumu, ātrāk atklājot inficēšanās avotu.

Audio formātā klausies šo ziņu pl.14:30!Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.

Ja aizvadītajā gadā Valsts asinsdonoru centrs ziņoja par asinsdonoru unasins ziedošanas reižu skaita pieaugumu, tad šobrīd ārkārtējās situācijas laikā, to skaits ir krietni krities, tāpēc Asinsdonoru centrs aicina visu asins grupu donoru palīdzību. Daudzu uzņēmumu darbinieki joprojām strādā attālināti, izbraukumi uz uzņēmumiem nenotiek, līdz ar to arī nepieciešamo asins krājumu apjoms netiek nodrošināts pienācīgā apjomā, skaidro Valsts asinsdonoru centra pārstāve Ilze Bergmane.
“Izbraukumi ir kļuvuši vairāk šobrīd, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi.Protams, šobrīd mēs nedodamies uz uzņēmumiem, bet visi donori ir aicināti paskatīties mūsu mājaslapā [donors.lv], pie izbraukumiem, tur var redzēt, kur mēs katru dienu būsim un, kur var ziedot. Izbraukumu skaits pa reģioniem šobrīd ir diezgan labs. Tagad atsākoties slimnīcu darbam, jāteic, ka asins krājums ir nokrities un šobrīd mums tiešām ir ļoti nepieciešami donori. Tiešām visu asinsgrupu donori ir ļoti gaidīti.”
Ziedot asinis ir aicināti tikai tie cilvēki, kuri ir pilnīgi pārliecinātipar savu veselības stāvokli, pēdējo 14 dienu laikā nav bijuši ārpus Latvijas teritorijas un nav bijuši saskarsmē ar cilvēkiem, kuriem ir aizdomas par saslimšanu ar COVID-19, kā arī personai nav novērotas akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmes. Asins nodošanas punktos tiek mērīta arī temperatūra. Pirms ierašanās kādā no ziedošanas vietām, Centrs lūdz iepazīties ar aktuālo informāciju donoriem mājaslapā www.donors.lv.

Audio formātā klausies šo ziņu pl.17:30!Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
Par vienu no iespējamajiem bišu straujās izzušanas iemesliem tiek uzskatīti pesticīdi - par to ziņojušas Vides organizācijas daudzās pasaules valstīs Eiropā, Ziemeļamerikā, Āfrikā un Āzijā.  Latvijas dabas fonda padomes priekšsēdētājs, bioloģiskaislauksaimnieks un biškopis Andrejs Briedis radio TEV skaidro, ka lauku miglošana ar pesticīdiem atstāj ietekmi uz visām dzīvām radībām, taču vissmagāk to ietekmi izjūt vientuļās bites un citi savvaļas apputeksnētāji. Turpina Andrejs Briedis.
“Gadījumā ar vientuļajām bitēm, tur nav variantu, ka bojā aiziet30% no visa organisma vai 50%. Tāpat kā cilvēkam - nogriežot viņam daļu ķermeņa, nu viņš arī neizdzīvos. Tas pats ir arī ar vientuļajām bitēm. Tad tur tas kaitējums irl ielāks. Bet tas ko mēs redzam citviet Eiropā ir tas, ka vientuļās bites, tostarp arī kamenes, redzams, ka tur ir problēmas. Un ir novērojama gan sugu daudzveidības, gan īpatņu sugu lejupslīde.”
Lai mazinātu ķīmisko vielu nonākšanu laukos, Vides organizācijasaicina parakstīt petīciju bišu glābšanai, pieprasot Eiropas Savienībā pakāpeniski samazināt sintētisko pesticīdu lietošanu. Stāsta biškopis Andrejs Briedis.
“Attiecībā uz parakstu skaitu, mums visā Eiropas Savienībā irnepieciešams savākt vismaz miljons parakstu. Tostarp 7 no dalībvalstīm, ir jāsasniedz tā saucamais minimālais skaits, lai šī dalībvalsts kvalificētos kā atbalstītājvalsts. Latvijas gadījumā tas parakstu skaits nav sevišķi liels. Tie ir 6 tūkstoši parakstu un uz šo brīdi gan Eiropā kopumā, gan Latvijā mēs esam savākuši nedaudz vairāk kā trešo daļu no nepieciešamajām balsīm.”
Ja līdz septembrim tiks savākts viens miljons parakstu un 7valstis būs kvalificējušās kā atbalstītājvalstis,  Eiropas Komisijai un Parlamentam kampaņas prasības būs jāņem vērā un jāmaina likumdošana, samazinot sintētisko pesticīdu lietošanu industriālajā lauksaimniecībā.

Audio formātā klausies šo ziņu pl.15:30!Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
"Agresīva braukšana atstāj rētas" - ar šādu nosaukumu VP šodien atklāja kampaņu, lai gados jaunos autovadītājus, mudinātu izvērtēt drošības riskus uz koplietošanas auotoceļiem. Valsts policijas, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis, norādīja, ka agresīvai braukšanai var likt vienādības zīmi ar pārgalvību. Viņš vērsa uzmanību, ka netrafaretas policijas automašīnas ir viens no veidiem kā cīnīties ar rupjiem satiksmes noteikumu pārkāpējiem.
“Šajā virzienā policija aktīvi strādā un turpinās strādāt. Mēsesam panākuši, ka policijas ekipējumā ir vairāk nekā 50 netraferētās policijas automašīnas, kas tieši domāts šim mērķim, lai cīnītos ar tiem satiksmes dalībniekiem, kuri klaji ignorē satiksmes noteikumu prasības un kuru braukšanas stils ikdienā ir agresīvs.”
Tikmēr CSDD Kvalifikācijas departamenta vadītājs Juris Teterisvērš uzmanību iedzīvotāju noskaņojumam, attiecībā pret agresīvajiem braucējiem. Pērn veiktā pētījumā secināts, ka 92% autovadītāju agresīvu braukšanu uzskata par problēmu ceļu satiksmē. Turpina Juris Teteris. 
“Katram trešajam autovadītājam ir kāds draugs vai paziņa, kas ircietis negadījumā, kas saistīts ar agresīvo braukšanu un guvis rētas agresīvās braukšanas rezultātā. Šie ir negadījumi, šīs rētas, ir tiešas sekas agresīvai braukšanai. Kas ir netiešās sekas? Tā tomēr ir satiksmes vide un atmosfēra, kāda rodas ceļu satiksmē, šīs agresīvās braukšanas rezultātā. Bieži vien mums ceļu satiksme ir nervoza, saraustīta, cilvēki jūtas diskomfortā un būtībā tiek indēta satiksmes atmosfēra ar agresīvu braukšanu.”
Kampaņas laikā vairākās vietās būs redzamas vides reklāmas, kā arī ir sagatavots video materiāls.

Audio formātā klausies šo ziņu pl.16:30!
Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
Ir sākusies maija pēdējā nedēļa, bet līdz vasaras saulgriežiem vēl nepilns mēnesis. Taču jau tagad Latvijā ir sācies divu mēnešu periods ar gada augstāko ultravioleto radiāciju. Tas nozīmē, ka ultravioletā starojuma intensitāte šajās dienās virs Latvijas ir nedaudz lielāka nekā citos gados. Lai nepakļautu sevi riskam saulē apdegt, speciālisti iesaka saulē ilgstoši neuzturēties pēcpusdienā, kad saules ultravioletā starojuma intensitāte ir visaugstākā. Skaidro biedrības “Soli priekšā melanomai” pārstāve Sondra Zaļupe.
“Nelielas dozētas saules peldes ir ļoti vēlamas un mumsvajadzīgas. Protams, ka saulīte mums sniedz ļoti daudz labas lietas, kas mums ir nepieciešamas. Tas ko mēs visa mēneša garumā aicinām darīt, vienkārši to darīt atbildīgi un varbūt tiešām dienas vidū no plkst. 11-16, gluži negulēt tiešos saules staros. to var darīt no rīta vai pēcpusdienā, kad saules stari ir mazliet maigāki, draudzīgāki, bet vienalga aicinām lietot aizsargkrēmus.” 
Savukārt saules radītie apdegumi ir galvenais riska faktors ādasļaundabīgo audzēju attīstībā. Viens no šādiem ādas audzējiem ir melanoma. Visbiežākā tās pazīme ir jauna ādas veidojuma parādīšanās vai izmaiņas esošajās dzimumzīmēs, turpina biedrības “Soli priekšā melanomai” pārstāve Sondra Zaļupe.
“Pie ārsta noteikti vajadzētu vērsties, tajā gadījumā, ja uz āda,pirmkārt tiek pamanīti jauni veidojumi uz ādas, kas šķiet aizdomīgi. Varbūt tiem ir kāda neregulārāka forma vai varbūt pat sāpīgi. Noteikti, ja ir kādi savainojumi vai apdegumi. Šis vietas arī ir jāskatās un būtu jāparāda dermatologam. Tāpēc mēs aicinām un ļoti ceram, ka tieši maijs varētu būt tā viena reize gadā, kad mēs paši paskatāmies uz sevi un saviem mīļajiem, apskatam savus bērnus un vajadzības gadījumā apmeklējam dermatologu.”
Bet lai pats varētu pamanīt pirmās indikācijas par melanomasveidošanos, biedrība izveidojusi ceļvedi slimības ārstēšanā un profilaksē - Ādas melanomas pacienta ABC, kas internetā pieejams bez maksas.

Audio formātā klausies šo ziņu pl.11:30!Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.

Latvijas lauku tūrisma uzņēmēji šobrīd nesaredz nekādu atbalstu no valsts puses, tāpēc vairāk paļaujas uz vietējo un kaimiņvalstu iedzīvotāju aktīvāku ceļošanu šovasar, tā šodien tūrisma konferencē sacīja asociācijas "Lauku ceļotājs" vadītāja Asnate Ziemele. Viņa uzsver, ka  lauku tūrisma uzņēmēji ir gatavi darbam un gaida ceļotājus. 
“Uzņēmēji tiešām ir gatavi un gaida ceļotājus, lai pirktu ne tikaivietējo gurķi un jaunos kartupelīšus, kas Latvijā audzēti, bet atstās arī naudiņu nakšņojot un ēdot pie mūsu uzņēmējiem. Ne tikai apskatot lielo akmeni un līko priedi un brauks atpakaļ mājās ar savām desu maizēm, kas arī protams ir ļoti labi, bet mēs tiešām gaidām tūristus un ceram, ka to kļūs aizvien vairāk visdažādākajās Latvijas vietās.”
Asociācijas “Lauku ceļotājs” vadītāja norāda arī uz pārmaiņāmnaktsmītņu rezervācijā, uzsverot, ka šis ir brīdis, kad ar pakalpojuma sniedzēju kontaktēties pa tiešo ir daudz svarīgāk, nevis izvēlēties ārvalstīs reģistrētās rezervācijas sistēmas. Turpina Asnate Ziemele.
“Es gribēju lūgt visiem ceļotājiem, kas šogad ir ieplānojuši arīnakšņot laukos, neizmanto rezervācijas sistēmas un jāapzinās, ka visi šie portāli - “Booking”, “Hotel”, “Airbnb”, tie visi pieder ārzemju kapitālam un to rezervācijas naudiņu šodien uzņēmējam ir ļoti, ļoti svarīgi saņemt pašam. Tāpēc ir telefons un ir tā tiešā sasaiste tūristam ar savu saimnieku, kas ir svarīga.” 
Baltijas valstu tūrists vietējā tirgū vienmēr ir bijis svarīgs,taču “Lauku ceļotājs” šovasar necer uz lielu kaimiņvalstu iedzīvotāju pieplūdumu, jo tūrisma nozares situācija visās trijās Baltijas valstīs ir līdzīga un katra valsts primāri cīnīsies par vietējo ceļotāju.

Audio formātā klausies šo ziņu pl.13:30!
Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
Facebook Draugiem Twitter Instagram tiktok