Latvijas iekšzemes transporta pārvadājumos pasažieru skaits pēdējā laikāatsācis palielināties, tā informēja satiksmes ministrs Tālis Linkaits. Pieaugums vērojams gan reģionālajos autobusos, vilcienos un arī Rīgas satiksmes sabiedriskajā transportā. Ministrs uzsver - brīdī, kad sabiedriskā transporta ierobežojumu kapacitāte sasniegs maksimumu, pasažieriem būs jālieto sejas aizsargmaskas.
Kā skaidro satiksmes ministrs Taļis Linkaits, “mēs jautājām Veselībasministrijai kādā veidā šīs aizsargmaskas tiek tirgotas un šeit jāsaka, ka šeit nav runa par specifiskām un augstas kvalitātes ejas aizsargmaskām, kas tiek izmantotas veselības aprūpē, mediķu lietošanā, bet tās ir parastās ikdienas vai tās ir vienreizējas vai daudzkārt lietojamas sejas maskas un sejas aizsegi. Tas ir tāds higiēnas vai kultūras jautājums, kā mēs ievērojam tos piesardzības pasākumus, kas ir mūsu pašu labā, lai mēs nesaslimstu, nepieķertu šo vīrusu. Pamatā tā tomēr ir cilvēku pašu atbildība un pārvadātāju pienākums sekot līdzi vai tie nosacījumi ko valsts nosaka tiek ievēroti.”
Ministrs norādīja, ka par šo jautājumu vēl tiks lemts valdībā.  

Audio formātā klausies šo ziņu pl.17:30!Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
Nedaudz vairāk kā tūkstoš kilometru garumā, tagad varēs mērot ceļu ar kājāmpa speciāli iezīmētu maršrutu no pašas Vecrīgas centra līdz pat Tallinas vecpilsētai Igaunijā. Taka stiepjas gar Gaujas ieleju Latvijā un Hānjas augstieni gar Peipusa ezera Rietumu krastu Igaunijā. Katram “Mežtakas” posmam ir norādīts sākuma un beigu punkts, cik ilgs būs gājiens, kāds būs ceļa segums un ko tajā būs vērts redzēt. 
Kā norāda projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā Maija Rieksta, “manliekas, ka šajā laikā, kad mums ir jādistancējās, tad pārgājieni ir ļoti vērtīgs veids kā pavadīt brīvo laiku. Katram posmam ir aprakstīti tuvumā esošie pakalpojumu sniedzēji. Gan ēdināšanas pakalpojumi, naktsmītnes. Tāpat ir atzīmēts kuros posmos drīkst celt teltis, jo ne visās vietās tas ir atļauts.”
Maršruta viens posms ir aptuveni 20 kilometru garš, bet katrs individuālito var pielāgot savām spējām. Mežainos apgabalos “Mežtaka” ved pa maziem meža vai lauku celiņiem, kā arī ir vietas, kur tā iet vad gar asfaltētu ceļu posmiem. 
“Ejot cauri mežiem, katrs noteikti var ieraudzīt tādas vietas par kurāmiepriekš nebija iedomājies, ka tādas eksistē. Latvijā ir arī daži posmi, konkrēti Ziemeļgaujā, kur tā plānošana jāveic ļoti rūpīgi, jo tur ir tiešām klusi, neskarti posmi, kur īsti nav naktsmītņu, īsti nav veikalu, līdz ar to tā plānošana ir jāveic ļoti rūpīgi,” uzsver projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā Maija Rieksta.
Mežtakas trase vēl nav nomarķēta, bet to paredzēts pabeigt līdz vasarasbeigām. Marķējuma apzīmējums būs oranža strīpa uz balta fona. Bet jau tagad ar trasi iespējams iepazīties internetā www.baltictrails.eu. 

Audio formātā klausies šo ziņu pl.17:30!Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
Devītās klases skolēniem eksāmeni tiek atcelti, pārējiem notiks, tā informēIzglītības un zinātnes ministrijā (IZM). Valdība 30.aprīlī lēma par valsts pārbaudes darbu norises laiku šajā mācību gadā un vienojās, ka devītās klases skolēniem valsts pārbaudes darbi tiek atcelti, izņemot eksāmenu latviešu valodā mazākumtautības izglītības programmās.
Kā skaidro Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītājs Guntars Catlaks,“protams, uzreiz pateikšu, ka tas eksāmens ir brīvprātīgs. Tikai tiem audzēkņiem kuri vēlēsies to kārtot, lai iegūtu sertifikātu par valsts valodas prasmi.”
Savukārt valsts obligātie centralizētie eksāmeni 12.klasēm būs jāveic vienāsvešvalodā pēc izvēles, kā arī latviešu valodā un matemātikā. 
“Tas paredz, ka eksāmenu sesija notiks no 2.jūnija līdz pat 7.jūlijam arpamattermiņu. Savukārt pēc tam ir plānoti arī papildtermiņiem, tiem skolēniem, audzēkņiem, kuri kaut kādu iemeslu dēļ nebūs spējuši kārtot šos eksāmenus pamattermiņā. Ceturtais, jeb tā sauktas izvēles eksāmens, kas tika prasīts visus iepriekšējos gadus šogad nav obligāts. To var kārtot tie skolēni, kuri vēlās, kuri domā, ka viņiem šie eksāmeni turpmāk būs nepieciešami iestājai augstskolā noteiktā studijā programmā, kā piemēram, fizika, ķīmija, bioloģija domājot par inženierzinātnēm, vai medicīnas studijām,” tā skaidro VISC vadītājs Guntars Catlaks.
Savukārt, ja ārkārtējā situācija turpināsies arī pēc 12. maija, tad tiksizvērtēta iespēja noteikt eksāmenu norisi par tik nedēļām vēlāk par cik tiek pagarināta ārkārtējā situācija. Ja eksāmeni nevarēs notikt jūlijā, tad tiks izvērtēta iespēja izglītojamajiem skolu beigt ar gada vērtējumu, tā atklāj IZM.

Audio formātā klausies šo ziņu pl.14:30!Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
Ierobežojot Covid19 izplatību, Latvijas relatīvi zemie rādītāji uz citu valstu fona skaidrojami ar to, ka dažādos koronavīrusa izplatības posmos Latvijas speciālistiem bijis vairāk laika mācīties no citu valstu pieredzes, šādu viekli pauda SPKC Infekciju slimības uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāja Elīna Dimiņa. Viņa norāda, ka Latvija ir valsts ar trešo zemāko saslimstību 14 dienu periodā, turklāt saglabājas vieni no zemākajiem mirstības rādītājiem.
“Mēs skatījāmies arī uz to ko darīja citas Eiropas valstis. Kādus pasākumus ievieš, kādus neievieš. Mums bija laiks mācīties. Starp Baltijas valstīm Latvija nebija pirmā kur parādījās koronavīruss. No sākuma pirmais gadījums bija Igaunijā un patiesībā Igaunijas pieredze mums arī deva iespēju mācīties, jo, varbūt daudzi atcerās, šis pirmais Igaunijas gadījums bija ceļojis caur Rīgu. Un mums bija iespēja izmēģināt, ko nozīmē koronavīrusa kontaktpersonu meklēšana, nevis uz Latvijas pirmā gadījuma, bet uz Igaunijas pirmā gadījuma. Mūsu epidemiologiem bija dots laiks un arī sabiedrībai bija dots laiks, lai mācītos.”
Latvijas eksperti un Pasaules Veselības organizācijas speciālisti prognozē, ka otrais Covid19 vilnis ir sagaidāms šī gada rudenī, vienlaikus ar gripas sezonu, tā pavēstija Veselības ministre Ilze Viņķele. Pēc ministres vārdiem, speciālistiem bažas raisa fakts, ka rudenī sākas arī gripas sezona. Tas nozīmē, ka būs jāierobežo divu infekciozu slimību izplatība. Pēc jaunākās SPKC informācijas, aizvadītajā diennaktī miruši divi cilvēki, kuri bija slimi ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covi19. pēdējo 24 stundu laikā pozitīvi Covid19 testi konstatēti 13 personām, līdz ar to Latvijā līdz šim slimība konstatēta 849 cilvēkiem.
Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
Tūrisms un pasažieru pārvadājumi visā pasaulē ir vissmagāk skartās uzņēmējdarbības nozares. Visā pasaulē prognozēta ļoti lēna aviosatiksmes atsākšanās un visas nozares atveseļošanās uz to norāda arī “Lidosta Rīga” pārstāve Laura Karnīte.
“Mums ir informācija par aviokompāniju plāniem attiecībā uz to kā viņi plāno atsākt lidojumus. Galvenokārt tas ir “Airbaltic”, kuri šobrīd nav skaidri paziņojuši, kad viņi atsāks lidojumus, bet tas varētu būt ne ātrāk kā jūnijs. Un kas attiecas uz turpmākajiem soļiem, tad visas prognozes liecina, ka visas aviācijas nozarē zināma stagnācija un pakāpeniska atkopšanās pēc krīzes notiks vismaz pusotru, pēc citām prognozēm pat divus gadus, kuru laikā varētu tikt sasniegti iepriekšējie apjomi. Līdz ar to arī attiecīgi darbinieku skaita atjaunošana lidostā notiks pakāpeniski un atbilstoši reālajai nepieciešamībai.”
Aprīļa sākumā tika ziņots, ka Nodarbinātības valsts aģentūra saņēmusi valsts akciju sabiedrības “Starptautiskā lidosta Rīga” paziņojumu par 509 darbinieku kolektīvo atlaišanu, savukārt lidostā “Rīga” patlaban strādā 1200 darbinieku. Lidostas “Rīga” pārstāve Laura Karnīte skaidro, ka līdz 1.jūnijam notiek darbinieku kolektīvās atlaišanas process un līdz tam visi strādājošie turpina saņemt darba samaksu.
“Jebkurā gadījumā štata saraksta izmaiņas stāsies spēkā no 1.jūnija un līdz tam laikam visi lidostas darbinieki saglabā savas darba vietas. Tie kam ir fiziski darbs lidostā tie strādā, bet tiem kam fiziski darba lidostā, sakarā ar to, ka gandrīz nemaz nav lidojumu, tie atrodas  mājās apmaksātā dīkstāvē. Mūsu šobrīd darbinieku esošais skaits bija paredzēts, lai apkalpotu šogad prognozētos 8 miljonus pasažierus gadā. Jau šobrīd ir skaidrs, ka šāds pasažieru skaits nebūs.”
Lidostas “Rīga” pārstāve Laura Karnīte uzsver, ka lemjot par darbinieku atlaišanu, nav izslēgts, ka sarunu laikā ar arodbiedrībām, gan vērtējot situācijas attīstību, plānoto darbinieku skaits varētu mainīties, prognozējot, ka vairāki darbinieki darbu saglabās.

Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
Kultūrasministrija prasīs valdībai izmaksāt zaudējumu kompensāciju par Covid-19 krīzes dēļ nenotikušajiem vai atceltajiem kultūras pasākumiem, tāinformējot par plānoto turpmāko rīcību ierobežojumu mazināšanā, pauda Kultūrasministrijas valsts
sekretāre Dace Vilsone.
Dace Vilsone: “Plānojam, pirmām kārtām, vērsties un virzītvaldībai jautājumu par zaudējumu kompensāciju, atkarībā notā cik garš būs ierobežojumu periods, visa veidakultūras institūcijām saistībā ar pārceltu vai atceltu pasākumu organizēšanasizdevumiem.Šeit mēs redzam, ka vienā laivā atrodas pilnīgi visa veida kultūrasinstitūcijas,neatkarīgi no tā, kas ir šo institūciju īpašnieks, dibinātājs un finansētājs.”
Kultūrasministrija ir izstrādājusi Excel dokumentu, kas tiek izplatīta Pasākumu producentu asociācijas un Pasākumu norišu vietu asociācijasbiedriem, lai varētu aprēķināt zaudējumu apjomu par pārceltajiem vai atceltajiempasākumiem.
Dace Vilsone: “Laika periodā līdz augustam, šobrīd biļešutirdzniecībā ir vairāk kā 2000 pasākumu, kuri ir vai nuatcelti, vai kuriem ir plānota pārcelšana, vai kuru statussšobrīd nav apstiprināts - ne atcelts, ne pārcelts, jo pasākuma rīkotāji
vienkārši
gaida informāciju par to, kāda būs šī situācija pēc ārkārtējāssituācijas beigām, vai ārkārtējā situācija tikspagarināta.”
Kultūrasministrijas valsts sekretāre norādīja, ka lēmums par ārkārtējās situācijas pagarināšanu vēl nav pieņemts, taču no diskusijām ar Veselībasministriju saprotams, ka sociālās distancēšanās pasākumi aizvien tiks turpināti, unaizvien pastāvēs būtiski publisko pasākumu ierobežojumi. Vienlaikus Kultūras ministrijasvalsts sekretāre Dace Vilsone uzsver, ka pirmie kultūras nozarei ierastajā režīmā,visticamāk, varēs atgriezties bibliotēkas un muzeji. Pašlaik notiek sarunas arVeselības ministriju par ierobežojumiem, kas tika saglabāti un kādā veidā notiks higiēnasprasību ievērošana.Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
Uzņēmējuredzējumā, pēdējie seši mēneši vērtējami kā labi, tā šodien, prezentējot Latvijas ekonomikas indeksu, informē Latvijas Tirzniecības un rūpniecības kamera. Raugoties kā attīstās pēdējo laiku notikumi, uzņēmēju pesimisma koeficients ir pieaudzis. Vairāk skaidro SKDS pētījumu centra vadītājs Arnis Kaktiņš.
Arnis Kaktiņš: “Ja mēs paskatāmies,kā tiek skatīta nākotne, tad šis rādītājs ir -27. Nākotnes pesimisms ir tik liels, kā tas nav bijis iepriekšējās krīzes visdrūmākajā brīdī, 2008. gada decembris - 2009. gads. Citiem vārdiem sakot, vismaz vēl pirms pāris nedēļām, uzņēmēju acīs, nākotne bija krietni drūmāka, nekā tas bija iepriekšējā krīzē.” 
Latvijasekonomikas indekss atspoguļo uzņēmēju vērtējumu pašreizējai situācijai un prognozēm, tuvākajai nākotnei parādot Latvijas uzņēmēju kopējo noskaņojumu, cik tas kopumā ir optimistisks vai pesimistisks. Komentējot Latvijas eksportējošās nozares kritumu, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš norāda, ka vissatraucošākais fakts - pirmo reizi mērījumu vēsturē, eksportētāju bažas par nākotni ir lielākas nekā iekšējā tirgū strādājošajiem.  
Jānis Endziņš: “Ja mēs saprotam, kaeksportētāji, patiesībā, ir tas pamata balsts Latvijas labklājībai, jo mēs dabiski varam kļūt bagātāki tikai tad, kad mēs iemācāmies kaut ko pārdot, preces vai pakalpojumus kaut kur ārpusē, tad tas ir ļoti, ļoti bēdīgs signāls, jo tas nozīmē, ka ar zināmu laika nobīdi ienāks mazāk naudas Latvijā un līdz ar to arī tie, kas strādā iekšējā tirgū, arī sāks to sajust.” 
Ar šo pētījumu aptver pilnīgi visus Latvijā strādājošos uzņēmumus, kopumā aptaujājot nejauši izvēlētus 750 respondentus, kas pārstāv visas nozares.Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.


Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.


Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.


Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.


Viss SIA “Radio TEV”, turpmāk tekstā “Radio TEV”, radītais saturs vai daļa no tā, kas izvietots interneta vietnē radiotev.lv, pārpublicējams tikai ar atsauci, norādot, ka satura autors ir “Radio TEV”.
Rubrika "Politiskais kultūrisms" Radio TEV ēterā

Kopā ar Tevi, klausītāj, līdz janvārim Radio TEV ēterā nodarbosimies ar politisko kultūrismu! Šoreiz mēs audzēsim nevis muskuļus, bet gan zināšanas un izpratni par sabiedriski politiskajiem un kultūras procesiem Latvijā.

Aicinām Tevi iesūtīt savu viedokli par rubrikā "Politiskais kultūrisms" dzirdēto uz e-pastu: studija@radiotev.lv!Projekts “Politiskais kultūrisms” ir sagatavots ar Sabiedrības ientegrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par “Politiskais kultūrisms” saturu atbild SIA “MANS RADIO”.Privacy Policy of MANS RADIO, SIA

MANS RADIO, SIA operates the http://radiotev.lv website and Internet radio application.

This page is used to inform website visitors regarding our policies with the collection, use, and disclosure of Personal Information if anyone decided to use our Services, the Radio TEV website and/or application.

If you choose to use our Service, then you agree to the use of information in relation with this policy. We will not use or share your information with anyone.

Information Collection and Use Log Data

We want to inform you that whenever you visit our Service, we collect information that your browser sends to us that is called Log Data. This Log Data may include information such as your computer’s Internet Protocol ("IP") address, browser version, pages of our Service that you visit, the time and date of your visit.

Cookies

Cookies are files with small amount of data that is commonly used an anonymous unique identifier. These are sent to your browser from the website that you visit and are stored on your computer’s hard drive. We strictly use cookies to provide site functionality.You can learn how to manage cookies on your web browser by following the Browser Cookies Guide.

Children’s Privacy

Our Services do not address anyone under the age of 13. We do not knowingly collect any personally identifiable information. In the case we discover that a child under 13 has provided us with personal information, we immediately delete this from our servers. If you are a parent or guardian and you are aware that your child has provided us with personal information, please contact us so that we will be able to do necessary actions.

Contact Us

If you have any questions or suggestions about our Privacy Policy, do not hesitate to contact us at studija@radiotev.lv .
Facebook Draugiem Twitter Instagram tiktok