Visticamāk, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis savu darbu tik drīz nevarēs atsākt.
Ārsti atsakās paredzēt atveseļošanās laika ilgumu, jo tas ir atkarīgs no prezidenta organisma spējām cīnīties ar sepses infekciju.

Prezidents ceturtdienas rītā jau bija atmodies no medikamentozā miega un jūtas labi.

Kardiologs Gustavs Latkovskis sabiedriskajam medijam norāda, ka sepse bieži vien ir sekas kādam citam iekaisuma procesam, kas var būt kādā citā orgānā. "Ja cilvēka organisms ir novājināts, piemēram, pēc kādas smagas vīrusa infekcijas vai cita iemesla dēļ, var gadīties, ka baktērijas nonākšana asinīs var novest pie tā, ka tā baktērija pēkšņi kaut kur pieķeras kādām no sirds struktūrām, kādam vārstulim," saka Latkovskis.

Arī Valsts prezidenta kanceleja medijiem norāda, ka Vējoņa veselība uzlabojas.

Ja Valsts prezidents Raimonds Vējonis vērsīsies Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijā ar lūgumu izvērtēt savu veselības stāvokli pēc viņam veiktās sirds vārstuļa operācijas, komisija viņam noteiks invaliditāti.
Kā  stāsta komisijas vadītāja vietnieks Māris Andersons, gadījumos, kad veikta sirds vārstuļa nomaiņa pret protēzi, ārstu komisija nosaka cilvēkam invaliditāti.

Ārsts gan atzīmēja, ka cilvēkam šādā gadījumā pašam jāvēršas komisijā.
Taujāts, vai šāda invaliditāte ietekmē darba spējas, Andersons sacīja, ka, piemēram, šādā gadījumā, vārstuļa protēze tiek likta ar mērķi kompensēt traucējumus. Viņš atzīmēja, ka šādu cilvēku stāvoklis ir normāls un viņi var normāli funkcionēt.

Vaicāts, kura invaliditātes pakāpe šādos gadījumos tiek piešķirta, Andersons sacīja, ka gadījumos, kad nomainīts tikai sirds vārstulis, piešķir vieglāko - trešo jeb mēreno pakāpi.
Savukārt, ja radušās kādas komplikācijas, iespējams noteikt arī smagāku.

Lai paustu atbalstu Valsts prezidentam Raimondam Vējonim atveseļošanās laikā, Valsts prezidenta kanceleja aicina iedzīvotājus sociālajās vietnēs lietot tēmturi "#PrezidentVeselojies".
Vienlaikus prezidenta kanceleja pateikusies iedzīvotājiem par līdzšinējiem laba vēlējumiem Vējonim.

Vējonis, atrodoties slimnīcā, no līdzcilvēkiem saņem ziedus un laba vēlējumus, par to ziņu aģentūras informēja slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle. Viņa gan norādīja, ka ziedi tiek nodoti prezidenta ģimenei, ņemot vērā, ka intensīvās terapijas palātā tos nav iespējams atstāt.

Tirgotājiem vairs nebūs tiesību pārdot enerģijas dzērienus jauniešiem līdz 18 gadiem. Šie noteikumi stāsies spēkā no 1.jūnija.

Jauniešiem nedrīkstēs pārdot dzērienus ar paaugstinātu kofeīna saturu jeb tādus, kuros kopējais kofeīna daudzums pārsniedz 150 miligramus uz litru un kuri satur vienu vai vairākas stimulējošas vai tonizējošas vielas, piemēram, taurīnu, inozitolu, guarāna alkoloīdus, kā arī ginka ekstraktu.

Tāpat no 1.jūnija ierobežos enerģijas dzērienu reklāmas, aizliedzot tos medijos, kuru auditorija ir jaunāka par 18 gadiem.
Savukārt veikalu plauktos enerģijas dzērieni, sākot ar vasaru, būs novietoti savrup, nostāk no citiem pārtikas produktiem.

Tāpat jaunais likums aizliedz enerģijas dzērienu tirdzniecību izglītības iestāžu telpās un teritorijā, kā arī piedāvāt tos bez maksas nepilngadīgām personām degustācijās vai kā dāvanu, kompensāciju par citas preces iegādi vai pakalpojuma saņemšanu.

Tirgotāji gan ir nemierā ar šiem ierobežojumiem, norādot, ka apsvērs to apstrīdēt Eiropas Kopienu tiesā, izvēršot tiesvedību pret Latvijas valsti.
Sācies mūzikas portāla “Alternative.lv” gada balvas balsojums, kurā klausītāji var izvēlēties savus favorītus no aizvadītā gada aktīvākajām grupām.  
 
Balsojums ilgs līdz 5. februārim, un ikvienam ir iespēja īpaši izveidotā platformā balsot par saviem favorītiem piecās nominācijās: “Gada albums”, “Gada video”, “Zelta bumbieris” un “Gada jaunā grupa”, un pirmo reizi tiks apbalvots spilgtākais 2015.gada grupas koncerts kategorijā "Gada labākā uzstāšanās".
 
Šogad tiks pasniegta arī Alternative.lv Special balva kādam alternatīvās mūzikas nozarē aktīvam cilvēkam.
 
Kā skaidroja Alternative.lv pārstāvis Reinis Graudiņš, nominācija “Zelta bumbieris” nekādā gadījumā nav domāta negatīvā nozīmē un drīzāk tiek pasniegta mūziķiem ar “īpašu odziņu”. Pagājušogad "Zelta bumbieri" saņēma apvienība Jūdas graši, kuru skanējums ir latvisks, "viņi dara savu lietu un dara tieši tā, kā viņiem patīk un tā, kā viņi grib".
 
Graudiņš atklāja, ka paralēles starp nomināciju “Zelta bumbieris”  un kinojomas antibalvu “Zelta avene” noteikti nav velkamas, tāpat apbalvojums nav saistīts ar Mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta mikrofons". Tomēr, skaidrojot “Zelta bumbiera” nosaukuma izcelsmi,
Alternative.lv pārstāvis bija atturīgs, norādot, ka nominācijas nosaukums cēlies no joka.
 
Alternative.lv gada balvas apbalvošanas ceremonija notiks 12. februārī. Ar īpašiem akustiskajiem priekšnesumiem uzstāsies grupas S.I.L.S. un Laika Suns, kā arī citi pašmāju mūziķi.

Latvijā būs aizliegums nēsāt seju aizsedzošu apģērbu, apstiprinājis Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs.
 
Viņš norādīja, ka sākotnēji bijusi izvēle starp divām koncepcijām: aizliegums nēsāt seju aizsedzošu apģērbu konkrētās iestādēs, tostarp izglītības un valsts pārvaldes iestādēs. Otra koncepcija, kas arī ir pieņemta, – aizliegt
seju aizsedzošo apģērbu valkāt visās sabiedriskajās vietās.
 
Rasnačs arī piebilda, ka šāds aizliegums nepieciešams ne tikai, lai nodrošinātu sabiedrisko drošību, bet arī lai nodrošinātu Latvijas kultūras aizsardzību.


Igaunijas Izglītības ministrija pēta iespēju no 2019. gada uzņemt augstskolās arī tos, kam nav vidējās izglītības, ja vien viņu zināšanas un prasmes atbildīs augstskolas prasībām, ziņo Igaunijas sabiedriskā raidorganizācija ERR.
 
Interesi par personu bez vidējās izglītības uzņemšanu paudušas vairākas augstskolas, tomēr to pārstāvji norādījuši, ka vispirms jāizstrādā kritēriji šādu reflektantu zināšanu novērtēšanai.
 
Tallinas Universitātes prorektore Eve Eizenšmita sacījusi, ka ir gatava atbalstīt šo ideju, ja tā tiks pārdomāti īstenota.


Rīgas sociālās aprūpes centrā "Mežciems" kopš pērnā gada notiek kanisterapijas nodarbības - suņi demonstrē dažādus trikus, notiek dzīvnieku saskarsmes sesijas ar centra iemītniekiem, kā arī suņi apmeklē iemītniekus, kuri veselības stāvokļa dēļ
nestaigā un neceļas no gultas.
 
Redzot veiksmīgo iedarbību uz klientu emocijām un veselības stāvokli, centra speciālisti vienojušies par nepieciešamību kanisterapijas metodi pielietot regulāri.

Kanisterapija ir rehabilitācijas veids, izmantojot speciāli selekcionētus un apmācītus suņus, zinoša asistenta klātbūtnē. Parasti izvēlas labradoru, retriveru, kolliju, šeltiju šķirnes suņus.
 
Pieejamības un arī finansiālu apsvērumu dēļ kanisterapija ir viensno pieprasītākajiem pet-terapijas veidiem pasaulē. Ar šo veidu var sacensties felinoterapija, kur izmanto kaķus.
 
Kā uzskata speciālisti, kanisterapija palīdz domāšanas un prāta funkciju attīstībai un atjaunošanai, sniedz emocionālu un līdz ar to arī psihosomatiski pozitīvu efektu, kā arī uzlabo kustību funkcijas.
 
Metode var tikt izmantota arī vecuma demences gadījumos, to gan neārstējot un neizārstējot, bet ļaujot palielināt kopējo sociālās rehabilitācijas efektivitāti, veicināt dzīvesprieku, intereses saglabāšanu un aktivizēšanu kopumā.
Nedēļas nogalē daudzviet pasaulē atzīmēja Sniega dienu, dodot iespēju iepazīt un arī izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega un ledus.
Pasaules sniega diena ir kļuvusi jau par tradīciju, un tā norit daudzās vietās Latvijā janvāra trešajā svētdienā.

Arī Pārgaujas novada Raiskuma pagasta Auciemā, cerams, būs jauna tradīcija – ziemas diskotēka uz ledus.
To 17.janvāra vakarpusē organizēja Pārgaujas novada jauniešu biedrība “Vari un Dari”. 

Auciema slidotava, kas atrodas pie Auciema skoliņas, pārtapa par diskolaukumu.
Izgreznota svecēm, krāsainām lampiņu virtenēm, ar foto stūrīti, slodotava pulcēja kopumā ap simts slidotāju visdažādākajos vecumos. 

Paši mazākie, kuri vēl neprot uz slidām turēties, sēdēja ragavās, kuras stūma ar slidām ekipējušies vecāki.

Apmeklētāji tika aicināti padomāt arī par disko tērpiem un neskatoties uz sniegoto un vēso vakaru, dažas dāmas ieradās īsos, plandošos mini bruncīšos, kādus parasti var redzēt tikai daiļslidošanā.
Daži apmeklētāji sevi bija apdarinājuši ar mirdzošām lampiņām un pa ledu traucās kā kustīgas, mirdzošas lodes. Vēl citi bija sagādājuši kostīmus, tāpēc uz ledus varēja redzēt gan zvēru ķēniņu lauvu, gan gotiņu. 

Māte daba vakara gaitā visai dāsni dažbrīd kaisīja sniegu, tomēr slidojošie vīri un puiši, ar lāpstām to slidojot operatīvi notīrīja.

Biedrība jau saņēmusi labus vārdus par šo pasākumu, un saka paldies katram apmeklētājam, kurš svētdienas vakarā bija Auciemā.
Daži sajūtas salīdzināja ar redzēto Holivudas vecajās filmās, tik lieliski esot bijis.
Citi gaida turpinājumu, tā teikt, otro daļu. Biedrības pārstāvji gan to šoziem nesola, jo jāpaspēj vēl šogad uzspēlēt hokejs. 

Jāpiebilst, ka slidotava ikdienā ir pieejama ikvienam. Tiesa gan, bez mūzikas un rotājumiem. Valmierā uzmanības trūkuma dēļ 17 gadus veca meitene melojusi likumsargiem, ka viņu kāds mēģinājis nolaupīt, ievelkot automašīnā,  pavēstīja Valsts policijas pārstāve Sintija Virse.

Aizvadītās nedēļas nogalē Valmieras policijai kāda 17 gadus veca meitene sniedza informāciju par faktu, ka kāda persona viņu mēģinājusi ievilkt automašīnā. Šī informācija tika izplatīta arī publiskajā telpā.

Taču vēlāk, kad policija uzsāka visu faktu un notikušā apstākļu pārbaudi, pati informācijas sniedzēja atzina, ka informācija bijusi nepatiesa un to izdomājusi, lai pievērstu sev uzmanību.

Policija aicina būt atbildīgiem, jo apzināti nepatiesas informācijas sniegšana ir ne tikai sodāma rīcība, bet arī bezatbildīga operatīvo dienestu noslogošana. 
Lai paaugstinātu ūdensapgādes drošību Rīgas ūdens apgādes kompānija "Rīgas ūdens" no 25. līdz 29.janvārim veiks Rīgas pilsētas ūdensvadu dezinfekciju, izmantojot hloru, pavēstīja "Rīgas ūdens" sabiedrisko attiecību speciālists Arturs Mucenieks.

Viņš norādīja, ka Rīgas pilsētas ūdensvada tīklā ikdienā hlora koncentrācija nepārsniedz 0,2 miligramus litrā, kas nodrošina to, ka dzeramais ūdens pēc mikrobioloģiskajiem rādītājiem atbilst droša un nekaitīga ūdens prasībām, bet šāda hlora koncentrācija ir par zemu, lai aizturētu tā saucamās "bioplēves" veidošanos, kuras dēļ ūdensvadi aizaug, un mikroorganismu pastiprinātu vairošanos, kas ilgākā laikā tas var novest pie ūdens garšas un smakas pasliktināšanās.

Mucenieks atzīmēja, ka tādēļ, lai aizkavētu bioplēves un nelabvēlīgās mikrofloras un mikrofaunas veidošanos Rīgas pilsētas ūdensvados, ir nolemts īslaicīgi paaugstināt dezinfekcijā izmantotā hlora koncentrāciju līdz 0,5 miligramiem litrā.

Šāda prakse tiek izmantota daudzās pasaules pilsētās, kā arī daudzās Latvijas pilsētas pēdējos gados veikta ūdensvadu dezinfekcija. 

Vienlaikus Mucenieks uzsvēra, ka, neskatoties uz jūtamo hlora smaku ūdens ir pilnībā drošs lietošanai uzturā.
Jelgavā, Pasta salā no 5. līdz 7. februārim notiks 18.Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls. Skulptūras tiks veidotas par tēmu “Pasaules brīnumi”.

Dalībai festivālā žūrijas komisija atlasījusi 30 pasaulē atzītus, populārus tēlniekus, kuri guvuši godalgotas vietas dažādos starptautiskos konkursos, no desmit valstīm.

Festivālā būs apskatāmi ne tikai konkursam tapušie darbi, bet arī papildu dažādi ledus mākslas objekti, piemēram, ledus bārs, demo skulptūras un foto skulptūras.
Kopumā konkursa darbu un papildu ledus skulptūru veidošanai tiks izlietotas vairāk nekā 70 tonnas ledus.
Eiropas Cilvēktiesību tiesa nolēmusi, ka kompānijas drīkst novērot savu darbinieku saziņu internetā.

Šāds spriedums pieņemts kāda Rumānijas inženiera lietā, kurš savulaik tika atlaists no darba par Yahoo! Messenger izmantošanu ne tikai darba kontaktiem, bet arī saziņai ar savu līgavu un brāli.

Sabiedrības viedoklis par privātu jautājumu kārtošanu darba laikā kopumā ir pozitīvs – kāpēc ne, ja to var paspēt izdarīt.
Tomēr pret privātu jautājumu risināšanu darba laikā vairumam darba devēju ir noraidoša attieksme. 

Latvijas sociālā tīkla Draugiem.lv pieredze liecina, ka cilvēki šajā tīklā pavada vidēji vienu stundu dienā. Tomēr jāņem vērā, ka vēl ir arī tādas vietnes kā Facebook, Twitter, Gmail un to piedāvātās aplikācijas, kas arī tiek apskatītas neskaitāmas reizes dienā.
Tāpēc vairāki uzņēmumi Latvijā izmanto novērošanas programmas, kas fiksē, ko darbinieks datorā dara.

Novērojumi liecinot, ka darbinieku produktivitāte pēc šādu programmu uzstādīšanas darbiniekiem zinot palielinoties no 17 līdz pat 30%.
Valsts prezidents Raimonds Vējonis izveidojis un ieviesis jaunu atzinības izteikšanas veidu - "Valsts prezidenta Cildinājuma rakstu".

Maestro Raimonds Pauls ir pirmais, kuram 80.jubilejas koncertā Valsts prezidents Raimonds Vējonis pasniedza Cildinājuma rakstu.
"Vairākkārt esmu aicinājis ikdienā neaizmirst pateikt paldies cilvēkiem mums apkārt, novērtēt viņu atbalstu, paveikto un sasniegumus. Izrādot iniciatīvu saistībā ar šo aicinājumu, arī es pats vēlos teikt savu personisko paldies izcilajiem cilvēkiem, kuri nesavtīgi strādā Latvijas labā. Tādēļ pieņēmu lēmumu par īpaša Valsts prezidenta Cildinājuma raksta izveidošanu un ieviešanu," norāda Valsts prezidents.

Cildinājuma rakstu Valsts prezidents piešķirs pēc savas iniciatīvas.
To pasniegs gan par atsevišķu nozīmīgu darbu, gan par ilggadēju ieguldījumu Latvijas valsts un sabiedrības labā.

Maestro Raimondam Paulam Valsts prezidenta Cildinājuma raksts pasniegts 12.janvārī, izsakot pateicību par tautai ziedoto talantu un darbu. "Lai Latvija mūžam skan Jūsu mūzikā!", pasniedzot Cildinājuma rakstu, novēlēja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Brīvdienās, tuvojoties aukstuma vilnim, Rīgas Dome (RD) rosina informēt cilvēkus bez pajumtes vai, kuri nonākuši krīzes situācijā un palikuši bez mājokļa, par iespēju uzturēties Rīgas naktspatversmēs, kuras, ja nakts gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 10 grādiem, darbojas visu diennakti.
Rīgas pašvaldība līdzfinansē septiņas naktspatversmes galvaspilsētā, kurās tiek uzņemti visi cilvēki, kas vēršas pēc siltas pajumtes, arī vieglā alkohola reibumā, izņemot biedrības "Zilais krusts" naktspatversmi Mazjumpravas ielā 8.

RD Labklājības departaments aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem un informēt pašvaldību, ja viņu redzeslokā nonāk cilvēki, kuri uzturas dienas un nakts laikā dzīvošanai nepiemērotos apstākļos - uz ielas, dārza būdās, šķūnīšos, pamestās ēkās, kāpņu telpās vai citās vietās.

Darba dienās darba laikā RD aicina informēt Rīgas patversmes Mobilo brigādi ielu sociālajam darbam ar bezpajumtniekiem pa tālruni 27023550. Brīvdienās un ārpus darba laika  policiju pa tālruni 110 vai pa ārkārtas situāciju tālruni 112.

Rīgas patversmes Mobilā brigāde piecpadsmit pirmajās janvāra dienās saņēmusi 52 zvanus no iedzīvotājiem. Kopumā mobilās brigādes speciālisti 40 cilvēkus ir pārveduši uz patversmēm un 60 cilvēkus konsultējuši.

Rīdzinieki aicināti ziedot siltos apģērbus, cimdus, apavus, siltas zeķes, segas, kas būtu labā stāvoklī, kuras var nodot Rīgas patversmē - Maskavas ielā 208, Eiženijas ielā 1 un Katoļu ielā 57 to darba laikā, vai jebkurā no patversmēm. Iedzīvotāji var uzzināt par lietotu apģērbu/apavu pieņemšanas, nodošanas vietām Rīgā RD Labklājības departamenta mājaslapā.
Līdz 1.februārim līdzjutēji portālos basket.lv, Delfi.lv un Draugiem.lv aicināti nobalsot par Aldaris Latvijas Basketbola līgas spēlētājiem, kuri dosies laukumā Zvaigžņu spēles komandu pamatpiecniekos.
Aldaris LBL Zvaigžņu spēle notiks 14.februārī Liepājas Olimpiskajā centrā (sākums plkst.15; priekšsacīkstes no plkst.13).
Devīto reizi vēsturē tajā sacentīsies LBL un Leģionāru izlases. Tiešraide LTV7. 

Līdzjutējiem katrai komandai jāizraugās divus aizsargus, divus uzbrucējus un vienu centra spēlētāju. Limits – viens balsojums dienā no vienas IP adreses.

Nobalsot par saviem Zvaigžņu pieciniekiem iespējams šeit.

LBL Zvaigžņu spēlē LBL komanda un līgā spēlējošo leģionāru izlase sacentīsies devīto reizi.
Saeima līdz 3.februārim aicina ikvienu skolēnu, kurš vēlas iepazīt parlamenta ikdienu, pieteikties Ēnu dienai, kas šogad notiks 10.februārī.

Skolēni aicināti sekot Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces, Saeimas priekšsēdētājas biedra Gundara Daudzes, Saeimas priekšsēdētājas biedres Ineses Lībiņas-Egneres, Saeimas sekretāra Andreja Klementjeva, Saeimas sekretāra biedra Gunāra Kūtra un Saeimas deputātu darbam.
Skolēniem piedāvāta iespēja iepazīt Saeimas darbu, "ēnojot" arī parlamenta juristus, tulkus, protokola un sabiedrisko attiecību speciālistus, komisiju konsultantus, kā arī citus darbiniekus.
Ēnu dienā paredzēta arī tradicionālā Saeimas priekšsēdētājas uzruna Sēžu zālē, arī Ēnu dienas dalībnieku kopīgā fotografēšanās. Tāpat Ēnu dienas dalībnieki varēs apmeklēt komisiju sēdes un citus parlamenta plānotos pasākumus, kā arī apskatīt Saeimas nama reprezentācijas telpas.

Lai pieteiktos "ēnot" kādu no parlamenta deputātiem vai darbiniekiem, jāaizpilda Saeimas mājaslapā publicētā pieteikuma anketa, motivācijā norādot, kāpēc vēlas piedalīties Ēnu dienā parlamentā un kuru deputātu vai darbinieku vēlas "ēnot". Pieteikumā jānorāda arī informācija par sevi, un anketa līdz 3.februārim jānosūta uz e-pastu: pasakumi@saeima.lv.

Informācija par apstiprinātajiem Ēnu dienas dalībniekiem ar ziņām par to, kuru deputātu vai darbinieku "ēnos", tiks publicēta pēc 3.februāra Saeimas mājaslapā Ēnu dienai veltītajā sadaļā.

Parlaments "ēnām" savas durvis vērs jau astoto reizi. Saeima ir viena no populārākajām "ēnošanas" vietām mūsu valstī, un šo iespēju pēdējos gados izmantojuši jau vairāk nekā 1500 skolēnu no visas Latvijas.

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta "Junior Achievement" karjeras izglītības programma 1.-12.klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4–6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.
Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.
Lai izvairītos no traģiskiem ugunsgrēkiem, kuros cieš un bojā iet bērni, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina, ka mazus bērnus nedrīkst atstāt mājoklī vienus pašus un aicina vecākus regulāri pārrunāt ar bērniem pareizu rīcību ārkārtas gadījumos un to, kā saņemt operatīvo dienestu palīdzību, ko darīt, ja ir izcēlies ugunsgrēks un nav iespējams izkļūt no telpas, kā pievērst sev uzmanību un kā izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.

Stresa situācijās nereti apjūk ne tikai bērni, bet arī pieaugušie un nezina, kā pareizi rīkoties un, kur zvanīt, lai saņemtu palīdzību.
VUGD aicina mājās redzamā vietā, piemēram, pie ledusskapja, piestiprināt zīmīti ar vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, lai ikvienam ģimenes loceklim tālruņa numurs būtu ātri pamanāms. Kā arī savā starpā pārrunāt, kuros gadījumos ir jāzvana ugunsdzēsējiem glābējiem uz tālruni 112 un kāda informācija jāsniedz piezvanot.

Izceļoties nelaimei, nereti bērni bez iemesla sajūtas vainīgi un nevis uzmeklē pieaugušos, bet noslēpjas, jo baidās no iespējamā soda. Bērnam ir jāizskaidro, ka, izceļoties ugunsgrēkam vai notiekot cita veida nelaimei, vissvarīgākais ir nekavējoties par notikušo pastāstīt kādam tuvumā esošam pieaugušajam, lai kritiskā brīdī bērns domātu par to, kā izglābties, nevis par to, kā izvairīties no gaidāmā iespējamā soda. 

Līdztekus VUGD atgādina, ka Bērnu tiesību aizsardzības likums nosaka, ka   vecākiem vai personai, kuras aprūpē bērns nodots, ir pienākums neatstāt bērnu līdz septiņu gadu vecumam bez pieaugušo vai personu, ne jaunāku par 13 gadiem, klātbūtnes.
No šodienas līdz sestdienai grupas "Momend", "The Big Bluff" un "Carnival Youth" pārstāvēs Latviju Nīderlandes pilsētā Groningenā notiekošajā mūzikas konferencē/festivālā "Eurosonic Noorderslag".
 
Šī ir lielākā mūzikas konference/iekštelpu festivāls Eiropā, kas šogad pulcēs vienkopus vairāk nekā 41 000 koncertu apmeklētāju. Kā atklāja grupas "Carnival Youth" menedžere Guna Zučika, šogad festivāls svin savu 30. dzimšanas dienu. Šīs gads īpašs tieši Latvijai un visam Centrālās un Austrumeiropas reģionam ar to, ka šogad uzmanība vērsta tieši šai teritorijai. Kopā no 14 šī reģiona valstīm uzstāsies 34 grupas. 

Īpašā ceremonijā tiks pasniegtas arī balva “EBBA Award”, kuru pirmo reizi vēsturē iegūs arī latvieši – apvienība “Carnival youth”, kas atzīta par vienu no desmit labākajām aizvadītā gada jaunajām grupām Eiropā. EBBA balvu
balvu pasniedz par veiksmīgu debiju albumu ārpus savas valsts teritorijas. Kā stāstīja Zučika, lai gan par balvas saņemšanu paziņots jau septembrī, emociju kulminācija un lielākais prieks noteikti būs, atrodoties uz skatuves un saņemot statueti rokās. 
 
Konferences laikā tiks aizvadīti 175 diskusiju paneļi parmūzikas biznesu un attīstību, kuros piedalīsies arī pārstāvji no Latvijas.

Reklāmās nedrīkstēs norādīt, ka sportojot var remdēt slāpes ar enerģijas dzērienu, šādu priekšlikumu šodien atbalstīja Saeimas komisija.

Enerģijas dzērienus būs aizliegts pārdot un iegādāties personām, kas jaunākas par 18 gadiem.

Likumprojekts paredz aizliegt enerģijas dzērienu mazumtirdzniecību izglītības iestāžu telpās un teritorijā, kā arī piedāvāt tos bezmaksas nepilngadīgām personām degustācijās vai kā dāvanu, kompensāciju par citas preces iegādi vai pakalpojuma saņemšanu.

Enerģijas dzērieni mazumtirdzniecības vietās pārdošanai būs jānovieto savrup no citiem pārtikas produktiem, lai tie būtu viegli identificējami, un vienlaikus jāizvieto norāde, kas vēsta par augsto kofeīna saturu dzērienā un ka tas nav ieteicams grūtniecēm un sievietēm, kas baro bērnu ar krūti.

Šogad Ēnu dienā tradicionāli piedalīsies arī Valsts policija.

Skolēni, kuri pieteiksies par policistu "ēnām", varēs iejusties policista lomā vienu darba dienu, sekojot līdzi policistu darbam, tostarp varēs palīdzēt pieņemt izsaukumus, doties uz izsaukumiem un iesaistīties izmeklēšanā.

Arī šogad skolēni varēs ēnot Valsts policijas priekšnieku Intu Ķuzi un sekot līdzi policijas priekšnieka saspringtā darba dienas grafika gaitām.

Kā zināms, šogad Ēnu diena notiks 10. februārī.


Kompānija "Intel" debesīs vienlaicīgi pacēlusi simts dronus, tā uzstādot jaunu Ginesa pasaules rekordu. 

Vienkārši tāpat debesīs vienlaicīgi pacelt 100 dronus būtu neinteresanti, tādēļ "Intel" no tā visa izveidoja šovu, kas tika arī iemūžināts video. Visi droni tika vadīti no zemes ar speciālu programmu, kas gaisā tos nostādīja īpašā kārtībā un ieslēdza vajadzīgā toņa gaismas diodes. Ginesa rekords tika uzstādīts Vācijas pilsētā Tornešā.

Kā izrādās, tik pat iespaidīgs kā 100 gaisā esošu dronu šovs ir arī to radītais troksnis. Droniem darbojoties vienlaicīgi, troksnis ir tik liels, ka to slāpēt varētu vien ar salūtu.

Par godu maestro Raimonda Paula 80 gadu jubilejai Rīgas domes zvani šogad ik stundu no plkst.9 līdz 23 zvanīs tikai komponista kompozīciju fragmentus, sociālajā tīklā "Facebook" raksta domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Viņš norāda, ka līdz 1.februārim iedzīvotāji var vērsties pašvaldībā ar savām vēlmēm - kādas maestro dziesmas viņi vēlētos iekļaut repertuārā. Atkarībā no iedzīvotāju pieprasījuma šī iecere Rīgā varot saglabāties arī turpmāk, raksta Ušakovs.

Ušakovs "Facebook" arī sveic maestro jubilejā, novēlot viņam spēku un veselību.

Ar ierosinājumiem iedzīvotāji un pilsētas viesi aicināti vērsties sociālo tīklu "Facebook" un "Twitter" Rīgas domes profilos. Savus ieteikumus var sūtīt arī uz Rīgas domes e-pastiem "nsa@riga.lv" un "apc@riga.lv" vai zvanīt uz bezmaksas informatīvo tālruni 80 000 800. 

Patlaban Rātsnama zvani no plkst. 8 līdz 23 ik pēc stundas atskaņo kādu klasisku un tautā zināmu skaņdarbu, starp kuriem nav nevienas Paula melodijas. No Vācijas atvestie un šīs valsts speciālistu uzstādītie 30 datorizētie zvani uz Rātsnama terases sāka skanēt 2006.gadā.

Kā ziņots, šodien Pauls svin savu 80 gadu jubileju. Nozīmīgajai jubilejai par godu plānoti dažādi pasākumi. 
Biedrība „Dr.Klauns” meklē radošus, atraktīvus, atbildīgus cilvēkus, kuri pēc īpašas mācību programmas būtu gatavi ilgtermiņā iesaistīties Dakteru Klaunu darbā,  informēja biedrības pārstāve Marianna Milovska.

Viņa norādīja, ka jauni biedri organizācijai nepieciešami Ventspilī, Valmierā, Cēsīs, Liepājā, Daugavpilī, Rēzeknē un citās Latvijas pilsētās. Pieteikumus biedrība gaidīs līdz 29.janvārim.

"Līdz ar to darbam īpaši aicināti pieteikties arī ārpus Rīgas dzīvojošie, kuri sevī jūt aicinājumu un spējas kļūt par Dakteriem Klauniem." pauda Milovska.

“Dr. Klauns” ir sabiedriska labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2012.gada, un kuras pārstāvji – 25 profesionāli medicīnas klauni – dodas uz Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcu un citām slimnīcām Latvijā, lai psiholoģiski palīdzētu bērniem, atvieglojot mazo pacientu ikdienu, 
Sākot šā gada sākumā makšķerēšanas un zvejas noteikumu ievērošanas kontroli Latvijas ūdenstilpēs, Valsts vides dienests (VVD) konstatējis, ka daudzi makšķernieki šogad vēl nav nopirkuši jaunas makšķerēšanas kartes, tā  informēja VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Jūlija Ņikitina.

Derīgu makšķerēšanas karšu neesamība ir aktuāls pārkāpums īpaši gada sākumā, jo to derīguma termiņš saskaņā ar šobrīd spēkā esošajiem noteikumiem beidzas gada pēdējā dienā neatkarīgi no dienas, kad šī karte iegādāta.
Laikapstākļi ir piemēroti makšķerēšanai no ledus, taču gada pirmajās divās nedēļās daudzi makšķernieki darbojas bez 2016.gadā derīgām makšķerēšanas kartēm un ir neapmierināti, saņemot sodus neuzmanības vai kādu citu faktoru dēļ, 

 Karte nav nepieciešama personām vecumā līdz 16 gadiem un personām, kas vecākas par 65 gadiem, kā arī invalīdiem.
Ņemot vērā cilvēku interesi un atbilstošus laikapstākļus, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) kopā ar Drošas braukšanas skolu (DBS) Biķernieku trasē ikvienam autovadītājam turpina piedāvāt bezmaksas drošas ziemas braukšanas konsultācijas.
Tās nolūks ir uzlabot autovadītāju iemaņas un prasmes ziemas braukšanas apstākļos.

Četrās dienās drošas ziemas braukšanas konsultācijas apmeklējuši vairāk nekā 100 autovadītāju - trešdaļa no tiem ir sievietes un vairāk nekā 60% vīriešu. Vienlaikus ar konsultācijām tiek veikts arī pētījums par automobiļu riepu stāvokli. Biķernieku trases drošas braukšanas eksperts un konsultāciju vadītājs Normunds Lagzdiņš informē, ka autovadītāji ir zinošāki un informētāki nekā pērn gan par riepu vecumu un tā nozīmi, gan protektora dziļumu. Tomēr braukšanas prasmes ziemas apstākļos esot nepieciešams atsvaidzināt ikvienam autovadītājam.

Šogad 75% automašīnu riepu vecums ir no viena līdz pieciem gadiem, un tikai diviem auto riepas bija vecākas par desmit gadiem. No drošības viedokļa apmierina arī vairums fiksētie riepu protektoru dziļumi, kas pārsvarā ir no sešiem līdz desmit milimetriem. Pērn vecākās riepas izlaiduma gads bija 2000.gads, un uz konsultācijām bija ieradušās 10% automašīnu, kurām riepu protektora dziļums bija četri milimetri un mazāks.

CSDD aicina autovadītājus pieteikties drošas ziemas braukšanas konsultācijām no 18.janvāra līdz 29.janvārim darba dienās no plkst.17 līdz 20. Konsultāciju ilgums ir viena stunda. Pieteikšanās pa tālruņiem 67025800 vai 25714991.

Drošas braukšanas speciālisti nodarbību dalībniekiem skaidro drošas braukšanas pamatprincipus, stāsta par bremzēšanas ceļa garumu, tā ietekmējošiem faktoriem ziemas apstākļos, par šķēršļu apbraukšanu un par to, kā censties izvairīties no sadursmes, ja bremzēšanas ceļš ir nepietiekams.
Tāpat interesentiem tiek sniegti skaidrojumi par auto riepu stāvokli, to izvēli atbilstoši ikdienas braukšanas stilam.
Modernizējot atkritumu apsaimniekošanu, padarot estētiskāku un pievilcīgāku arī pilsētvidi, pēc Smiltenes novada pašvaldības ierosinājuma, SIA "ZAAO" Smiltenē izbūvējusi trīs pazemes atkritumu konteineru laukumus daudzdzīvokļu māju rajonos - Smilšu ielā 4a, Rīgas ielā 8 un Abulas ielā 8. Katrā laukumā ir iebūvēti trīs pazemes konteineri, divi no tiem paredzēti nešķirotiem sadzīves atkritumiem, bet viens – otrreizējai pārstrādei derīgam iepakojumam – papīram, polietilēnam, metālam. Papildus blakus novietots viens virszemes konteiners pudeļu un burku stiklam.

Aicinām apmeklēt Smiltenes 3D kinoteātri! Šonedēļ Smiltenes kinoteātrī tiks rādītas filmas "Zvaigžņu kari VII Spēks mostas", "Mafija: Izdzīvošanas spēle" un komēdija "Māsas". Vairāk informācijas: www.smilteneskino.lv

Rītdien,  plkst.18.00 Smiltenes pilsētas Kultūras centra pagalmā atzīmēs 1991. gada barikāžu 25. gadadienu. Pasākuma īpašā viešņa būs izcilā latviešu dziedātāja un atmodas laika simbols - Ieva Akuratere.

23.janvārī plkst.16.00 Smiltenes pilsētas Kultūras centrā gaidāms dāmu saksofonu kvarteta "n[ex]t move"  koncerts. 
Uz "Gada vārda" titulu pretendē tādi vārdi kā "Porzingis", "nelegālais imigrants", "velkamists", "Kremļa troļļi", "sankcijas" un citi, informē Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopa.
 
Uz Gada nevārda titulu joprojām pretendē "nerīdzinieks", un pieteikti arī "tikumības grozījumi", "zelta retvīters" un stāsts par Latvijas Nacionālās bibliotēkas restorāna nosaukumu: "Kleever" ar variācijām.
 
2015. gada spārnotā teciena kategorijā pamanīts, piemēram, bijušā Valsts prezidenta Andra Bērziņa izteikums "Man tas lēmums ir bijis visu mūžu iekšā", jaunievēlētajam Valsts prezidentam Raimondam Vējonim izsprukušais "Nu, laikam vispirms jāierauj!", izteiciens "bēgļiem draudzīgs imidžs" un citi.
 
Gada vārdu, nevārdu, spārnoto teicienu vēl var pieteikt līdz sestdienai, 16. janvārim. Aptauja noslēgsies ar preses konferenci 25. janvārī.


"Zelta globusa" balvu kategorijā "Labākā dramatiskā filma" vakardien ieguvusi kinolente "The Revenant" ("Cilvēks, kurš izdzīvoja"). Filma uzvarējusi konkurencē ar kinolentēm "Carol", "Mad Max: Fury Road", "Room" un "Spotlight".

"Zelta globusa" ieguvēji bieži vien tiek apbalvoti arī ar Holivudas prestižāko godalgu - ASV Kinoakadēmijas jeb "Oskara" balvu.

"The Revenant" režisors Alehandro Gonsaless Injaritu tika godalgots kā gada labākais režisors, bet par labāko aktieri atzīts Leonardo di Kaprio par lomu šajā kinolentē.
"Esmu pārsteigts un lepns par to, ka pārdzīvoju šo filmu," teica Injaritu. Kinolente tika uzņemta skarbos dabas apstākļos Kanādā un Argentīnā.

Di Kaprio uzvara skatītāju zālē tika uzņemta ar skaļām ovācijām. Aktieris balvu veltīja iezemiešu ciltīm visā pasaulē. "Pienācis laiks atzīt jūsu vēsturi un pasargāt vietējo zemi no biznesa interesēm un cilvēkiem, kuri grib tās izmantot," viņš teica. Daudzi eksperti prognozē, ka di Kaprio šogad beidzot varētu saņemt savu pirmo "Oskara" apbalvojumu.

Balvu kā labākā dramatiskā aktrise saņēmusi Brī Lārsone par lomu filmā "Room".

Kategorijā "Labākais mūzikls vai komēdija" tika godalgota filma "The Martian", un Mets Deimons par lomu šajā kinolentē saņēma balvu kategorijā "Labākais aktieris mūziklā vai komēdijā".

Savukārt ar prestižo godalgu kā gada labākā mūzikla vai komēdijas aktrise tika apbalvota Dženifera Lorensa par lomu filmā "Joy".

Labākais otrā plāna aktieris - Silvestrs Stalone ("Creed")
Labākā otrā plāna aktrise - Keita Vinsleta ("Steve Jobs")
Labākā ārzemju filma - ungāru kinolente "Son of Saul"
Labākā animācijas filma - "Inside Out"
Labākais dramatiskais seriāls - "Mr Robot"
Labākais aktieris dramatiskajā seriālā - Džons Hamms par tēlojumu "Mad Men"
Labākā aktrise dramatiskajā seriālā - Taradži Hensone par lomu "Empire"
Labākais komēdijseriāls - interneta tirdzniecības giganta "Amazon" uzņemtais "Mozart In The Jungle"

Līdz 22. janvārim uzņēmēji, organizācijas un iestādes var pieteiktiesikgadējai karjeras izglītības programmai "Ēnu diena", kas šogad norisināsies 10. februārī.
 
Ēnu devēji aicināti reģistrēt savas vakances interneta vietnē www.enudiena.lv. Pieteikties uz piedāvātajām vakancēm ir sākuši arī skolēni, potenciālie ēnotāji, un viņu pieteikumi tiks pieņemti līdz 24. janvārim.

Šogad Ēnu dienas mērķis ir veicināt izpratni par darba tirgū pieprasītākajām profesijām un nozaru prasībām, tādējādi sniedzot iespēju arvien lielākam skolēnu skaitam Latvijā mērķtiecīgi plānot savu karjeru, bet ēnu devējiem - izdevību demonstrēt savas nozares iespējas nākotnes darba ņēmējiem.
 
Pagājušajā gadā Ēnu dienā piedalījās vairāk nekā 1000 ēnu devēju, kuri kopumā piedāvāja 6730 vakances.


Pēc 18 mēnešu ilgas cīņas ar vēzi, 69 gadu vecumā aizsaulē aizgājis leģendārais mūziķis Deivids Bovijs.
 
Pēdējās savas dzīves stundas mākslinieks pavadīja savās mājās, ģimenes lokā.
 
Bovijs ietekmējis kultūras pasauli teju 4 dekādes, viņa daiļradē iznākuši 25 albumi, un pēdējais, “Blackstar”, kas iznāca vēl nupat 8. janvārī mūziķa dzimšanas dienā, bijis Bovija atvadu vēstījums.

Jūra Latvijai pērn "nograuzusi" aptuveni piecus hektārus zemes.
 
Baltijas jūras Latvijas krasta līnija ir nepilni 500 kilometri, bet nozīmīgā apjomā piekraste tiek noskalota aptuveni 60 kilometru kopgarumā.
 
Ilgtermiņa prognoze liecina, ka līdz 2060. gadam Latvija samazināsies par aptuveni 9,2 kvadrātkilometriem. Ja šo daudzumu izteiktu kā vērtīgu zemes īpašumu pie jūras, runa būtu par daudziem miljoniem eiro.
 
Krasta procesi gan bijuši krietni lēnāki nekā citus gadus, jo piedzīvotas vien divas nozīmīgas vētras. Vietām jūra pienākusi tuvāk par pieciem sešiem metriem, citur gandrīz nemaz. Krietni paskalots Jūrkalnes un Ventspils novada piekrastē, dažādā apjomā - arī Vidzemes piekrastē no Saulkrastiem līdz pat Salacgrīvai.

No stratēģiski svarīgajiem objektiem šobrīd steidzami jāsargā Liepājas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas.

Facebook Draugiem Twitter Instagram