Brauciens gar Latvijas robežu

4.08.2016.

23 dienu garumā ar velosipēdu apceļot Latvijas pierobežu vairāk nekā 1500 kilometru garumā, iepazīt vietējos iedzīvotājus, viņu ikdienas dzīvi un par ceļojumu veidot arī dokumentālo filmu un rast atbildi uz jautājumu “Ko mūsdienās nozīmē būt latvietim?”. To apņēmusies četru jauniešu komanda projektā „On The Border”.

Projekta idejas autors ir Vidzemes Augstskolas students Toms Treimanis, kurš apgūst tūristu gida – ceļojumu un pasākumu organizatora profesiju, un velobrauciens apkārt Latvijai ir daļa no viņa bakalaura darba. Palīgā piesaistīti arī studenti no Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas.

Filma caur Toma braucienu atspoguļos to, kā latvieši dzīvo un strādā pierobežā, kā izpaužas viņu latviskums un tradīcijas; plānots izveidot arī digitālo velomaršrutu, lai šo braucienu atkārtot varētu arī citi.

Nakšņošanu projekta dalībnieki sarunājuši pie vietējiem iedzīvotājiem, tā turpinot savu ideju par pierobežas iedzīvotāju dzīves iepazīšanu. 

Projekta galvenais mērķis ir – parādīt gan vietējiem, gan arī citu valstu iedzīvotājiem to, kas notiek Latvijas pierobežā .
Gan velobrauciena starts, gan finišs plānots Rīgas centrā.


Facebook Draugiem Twitter Instagram