No 1.augusta jauni elektroenerģijas tarifi

1.08.2016.

No 1.augusta stājas spēkā jaunie elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifi, tajos iekļaujot fiksētu komponenti.

Lietotājiem tiks piemērots divdaļīgs tarifs - viena daļa būs fiksēta atkarībā no pieslēguma parametriem, savukārt otra daļa būs mainīgā - atkarībā no patērētās elektroenerģijas apmēra.

Salīdzinot ar spēkā esošo "Sadales tīkla" tarifu, mājsaimniecību, kurām ir vidējs elektroenerģijas patēriņš un atbilstošas pieslēguma jaudas, maksājumi par sadales pakalpojumiem pie jaunās tarifu struktūras nepieaugs. Tajās pieslēguma vietās, kur mājsaimniecību patēriņš nav vispār vai ir tuvu nullei, maksājums par sadales sistēmas pakalpojumu pieaugs.

Vienlaikus pieaugums iespējams arī mājsaimniecībām, kuru pieslēgumos uzstādītā jauda pārsniedz faktiski nepieciešamo. Savukārt mājsaimniecībām ar vienfāzes pieslēgumu un patēriņu virs 100 kilovatstundām (KWh) mēnesī maksājums samazināsies. Mājsaimniecībām ar trīsfāžu pieslēgumu maksājuma izmaiņas atkarīgas no ievadaizsardzības aparāta (drošinātāju) strāvas lieluma, piemēram, ar ievadaizsardzības aparāta strāvas lielumu 16 ampēri (A) maksājums samazināsies, ja patēriņš pārsniedz 260 KWh mēnesī.

Ātri un ērti salīdzināt rēķina izmaiņas, kas gaidāmas no 1. augusta, var ar tarifu salīdzināšanas kalkulatoru, kas ir izvietots mājaslapā www.sadalestikls.lv klientu apakšsadaļā pie informācijas par tarifiem.


Facebook Draugiem Twitter Instagram