Dānijā ēd visvairāk organiskās pārtikas

25.05.2016Dānijas galvaspilsētas Kopenhāgenas sabiedriskajās iestādēs 88% no pasniegtajiem ēdieniem ir organiskā pārtika, un šis īpatsvars ir augstākais pasaulē, vēsta ziņu portāls “The Local”.

Kopenhāgenas pašvaldības amatpersonas 2007.gadā izvirzīja mērķi panākt, lai pilsētas bērnudārzos, skolās un veco ļaužu pansionātos pasniegtā pārtika par 90% būtu organiska.

Šis mērķis jau ir pārsniegts Kopenhāgenas skolās un bērnudārzos, kur 94% ēdienu ir organiskā pārtika.  
 
Pāreja uz organisko pārtiku tika panākta bez budžeta līdzekļu palielināšanas, pērkot sezonas preces, samazinot atkritumos izmestās pārtikas daudzumu un izmantojot mazāk gaļas.

Veselīgas ēdienkartes nozīmi uzturā uzsvēr arī Valsts prezidentakundze Iveta Vējone, kura aicinājusi bērnu ēdienkartēs vairāk iekļaut lokāli un sezonāli audzētus pārtikas produktus, šādi ne tikai samazinot nelabvēlīgo ietekmi uz apkārtējo vidi, bet arī atbalstot vietējos ražotājus.

Vējone sveica topošo pavāru konkursa "domā Loģiski! radi Bio!" laureātus, kuri sacentās par labāko izstrādāto vienas nedēļas ēdienkarti sākumskolas skolēniem, izmantojot bioloģiskus produktus.


Facebook Draugiem Twitter Instagram