Klāt Eirovīzija

12.05.2016

Šodien Eirovīzijas dziesmu konkursā ar pirmo kārtas numuru uzstāsies Latvijas dalībnieks Justs Sirmais, viņš izpildīs  Aminatas Savadogo sarakstīto dziesmu "Heartbeat" , un šis būs Eirovīzijas otrais pusfināls. Labākie no pusfinālistiem būs redzami finālā – un tas notiks sestdien, 14.maijā.

Kāpt pirmajam uz skatuves vienmēr ir liels izaicinājums un prasa īpašu koncentrēšanos, bet tajā pašā laikā šis sarežģītais uzdevums ļoti mobilizē, un Justs Sirmais ir pārliecināts, ka Latvijas un viņa vārds, izskanot pirmajam, nesīs lieliskus rezultātus.
Bez Latvijas pārstāvja otrajā pusfinālā uzstāsies mūziķi no vēl 18 valstīm.
Konkursa norisei līdzi varēs sekot tiešraidē Latvijas Televīzijas 1.kanālā.

Eirovīzija šogad izskanēs 61 reizi. Pirmo reizi Eirovīzija notika 1956. gadā Lugāno, Šveicē.

1968.gadā Eirovīzijas skatītāji pie TV ekrāniem beidzot varēja novērtēt, kādas krāsas kleitas izvēlējušās izpildītājas, jo beidzot konkursu var TV ekrānos redzēt krāsainu. 
Kuras valstis tad visbiežāk ir uzvarējušas šajā dziesmu konkursā?
Īrija - 7 reizes, Luksemburga - 5 un Apvienotā Karaliste – 5 reizes plūkusi uzvaras Laurus.
Tiesa, kopš pēdējās Īrijas uzvaras pagājuši jau 22 gadi.

Daudzas Eirovīzijas dziesmas ir bijušas pietiekami lipīgas, lai citi mūziķi pēc tam tās mēģinātu pārtaisīt, bet kaverversiju rekordiste ir itāļa Dominika Mudunjo 1958. gadā izpildītā 'Nel blu dipinti di blu' jeb labāk zināma kā 'Volare'. To vēlāk izpildījuši tādi mākslinieki kā Frenks Sinatra, Deivids Bovijs,  Klifs Ričards un daudzi citi, bet 'Eirovīzijā' tā, starp citu, savā gadā palika tikai trešajā vietā.

Eirovīzijas vēsturē visvairāk punktu (387) ir saņēmis Alexander Rybak ar dziesmu „Fairytale” (2009. gads). Otrais lielākais punktu skaits (382) pieder Loreen ar dziesmu „Euphoria”. 

Jaunākā Eirovīzijas uzvarētāja ir Sandra Kim no Beļģijas. 1986.gadā, kad viņa piedalījās Eirovīzijā viņai bija vien 13 gadu. Šo rekordu nevienam nebūs lemts pārspēt, jo tagad pēc noteikumiem piedalīties var no 16 gadu vecuma.

Vecākie 'Eirovīzijas' uzvarētāji bija brāļi Olseni, kuri 2000. gadā ar dziesmu  'Fly on the Wings of Love' pārstāvēja Dāniju. Vecākajam no brāļiem konkursa laikā bija 50 gadu, bet jaunākais bija 46 gadus vecs.

Neviens dalībnieks, kurš uzstājies ar 2.kārtas numuru nekad nav uzvarējis. 

Latvija Eirovīzijas dziesmu konkursā ir piedalījusies 16 reizes, debitējot 2000. gada konkursā, kad Latviju pārstāvēja Prāta Vētra ar dziesmu "My Star". Latvijas pirmā, pagaidām vienīgā, uzvara bija 2002. gada konkursā, kad uzvarēja Marija Naumova ar dziesmu "I Wanna" un tādējādi 2003. gada konkurss norisinājās Rīgā, 


Facebook Draugiem Twitter Instagram