Melno punktu skaits uz ceļiem mazinās

12.05.2016

Uz Latvijas ceļiem patlaban ir ap 60 melno  punktu. Tās ir bīstamas vietas, kur ceļu satiksmes negadījumi notiek biežāk nekā citur. Ar melno punktu karti interesenti var iepazīties „Latvijas Valsts ceļu” mājaslapā.

Kā ziņo LTV, tad punktu skaits mainās - ir vietas, kur bīstamie krustojumi tiek uzlaboti, tādējādi likvidējot melnos punktus, un ir vietas, kur melnie punkti veidojas no jauna.

Par melnajiem punktiem sauc tādas vietas, kur salīdzinoši ar citām vietām ceļu satiksmes negadījumi notiek biežāk. Parametrs, ko uzskata par melno punktu,  ir astoņi negadījumi trīs gados, otrs parametrs  - trīs gados šajā posmā trīs bojāgājušie.

Melno punktu likvidēšanai ir dažādi paņēmieni – citur jāveic lieli pārbūves darbi, citur pietiek ar ceļa zīmju nomaiņu vai ātruma samazināšanu.

Statistika parāda, ka tajās vietās, kur uzstādīti fotoradari, tur pēc tam nav konstatēts neviens ceļu satiksmes negadījums.

Lielākā daļa melno punktu atrodas Rīgas apkārtnē, bet  pašā galvaspilsētā melnos punktus neuzskaita. Pilsētā tos sauc par bīstamiem krustojumiem.  Pērn dažāda veida satiksmes uzlabojumi Rīgā veikti 50 vietās.

Nolūkā uzlabot drošību uz ceļiem, galvaspilsētā šogad plānots 50 ielu posmos uzbūvēt „guļošos policistus” un seši līdz šim neregulējami krustojumi tiks aprīkoti ar luksoforiem. 


Facebook Draugiem Twitter Instagram