Skaitīs riteņbraucējus

11.05.2015

Starptautiskās "Bike To Work" nedēļas ietvaros trešdienas rītā deviņās pilsētās Latvijā norisināsies riteņbraucēju skaitīšana, vēsta velovortāls "Divritenis.lv". Līdz šim Latvijas Riteņbraucēju apvienība datu uzskaiti bija veikusi tikai Rīgā un Liepājā.

Tradicionāli riteņbraucēju skaitīšana notiks darba dienas rītā vienas stundas garumā no plkst.8:00 līdz 9:00 vietās ar aktīvu braucēju plūsmu – ielās, velojoslās, uz tiltiem un satiksmes pārvadiem pār dzelzceļu. Visbiežāk tiek saskaitīti tie riteņbraucēji, kas ar divriteni pārvietojas ikdienā un brauc uz darbu vai mācību iestādēm. 

Trešdienas riteņbraucēju skaitīšana notiks Rīgā, Liepājā, Valmierā, Rēzeknē, Daugavpilī, Jēkabpilī, Jelgavā, Jūrmalā un Ventspilī, lai noskaidrotu braucēju skaita pieauguma tendences. 

Latvijas Riteņbraucēju apvienība datu uzskaiti Rīgā veic kopš 2008.gada, savukārt biedrība "Velo-redele" Liepājā to dara otro gadu 2014.gada. Pārējās septiņas pilsētas riteņbraucēju skaitīšanā iesaistījušās pirmo reizi, pateicoties vairākām velo draudzīgām organizācijām.


Facebook Draugiem Twitter Instagram