Mildronāts un sports

09.03.2016

Nesen  atklātībā nāca informācija par godalgotās Krievijas tenisistes Marijas Šarapovas dopinga analīzēm – tajās uzrādās šogad aizliegtā viela meldonijs.
Tagad zināms, ka šī viela konstatēta vēl vairākiem augsta līmeņa Krievijas sportistiem. Dopinga analīzes tiks ņemtas vēl vairākiem tūkstošiem sportistu, starp kuriem ir arī potenciālie olimpisko spēļu dalībnieki.

Jāatgādina, ka no  1.janvāra meldonijs, kas ir sastāvā Latvijā radītajam un ražotajam medikamentam "Mildronāts", iekļauts Pasaules Antidopinga aģentūras aizliegto vielu sarakstā, un tā konstatēšana atlētu analīzēs tiek klasificēts kā antidopinga noteikumu pārkāpums.

Tikmēr  Latvijas Organiskās sintēzes institūta vadītājs Ivars Kalviņš uzskata, ka Visa pasaules sporta elite tā vai citādāk lieto "Mildronātu", kurā iekļauta aktīvā viela meldonijs, līdz ar to tuvākajā laikā dzirdēsim par arvien vairāk antidopinga noteikumu pārkāpumiem, pārliecināts pats "Mildronāta" izstrādātājs. 

Viņš skaidroja, ka ir saprotama sportistu vēlme savu sportista karjeru nodrošināt pēc iespējas ilgākam laikam un "Mildronāts" palīdz sportistiem nosargāt savas sirds veselību, līdz ar to preparāta iekļaušana aizliegto vielu sarakstā ir nepareiza.

Kalviņš skaidroja, ka aptuveni 17% sportistu, kuriem veiktas dopinga analīzes, konstatēta meldonija klātesamība. Tas, kā uzsvēra Kalviņš, liecina par plašo preparāta lietojumu sportistu vidū.

Kalviņš skaidroja, ka "Mildronāts" aizkavē pienskābes veidošanos, kuras pārlieku liels daudzums var ļoti negatīvi atsaukties uz cilvēka veselību, tostarp izsaukt nāvi. "Mums ir piemēri, kas nav tālu jāmeklē. Ir mums Rīgas mērs Nils Ušakovs (S), kurš pārlieku liela pienskābes daudzuma dēļ maratonā gandrīz aizgāja bojā ," atgādināja Kalviņš.

Mildronāts ir Latvijā izgudrots oriģināls medikaments sirds un asinsvadu slimību (piemēram, sirds išēmiskās slimības) ārstēšanai, sirds enerģētiskā patēriņa samazināšanai un vispārējai darbaspēju paaugstināšanai.
Mildronāts, atkarībā no ordinētās devas, tiek lietots gan kā recepšu medikaments dažādu sirds un asinsvadu slimību ārstēšanā, gan darbaspēju paaugstināšanai veseliem cilvēkiem pie fiziskām un garīgām pārslodzēm un atveseļošanās periodā.
Šobrīd mildronāts ir AS Grindeks vispieprasītākais oriģinālprodukts.


Facebook Draugiem Twitter Instagram