Policija kontrolēs pirotehnikas apriti

29.12.2015

Lai svētku brīvdienās un Jaunā gada svinību laikā nepieļautu nelikumīgu pirotehnikas apriti, kā arī novērstu ar pirotehnikas izstrādājumiem saistītos negadījumus, Valsts policija līdz 2. janvārim veic to pārbaudi.

Policija atgādina, ka uz katra pirotehnikas izstrādājuma ir norādīta uguņošanas ierīces kategorija, pēc kuras arī nosaka, no kāda vecuma persona drīkst to iegādāties un pielietot. 

F1 kategorijas ierīces var iegādāties un izmantot no 14 gadu vecuma.

F2 un F3 kategoriju ierīces, kā arī T1 kategorijas skatuves pirotehniskos izstrādājumus var iegādāties no 18 gadu vecuma. 

Valsts policija atgādina, nekādā gadījumā nepirkt pirotehniku no privātpersonām, kas tirgo nezināmas izcelsmes nesertificētus izstrādājumus. 

Pirms izstrādājuma lietošanas jāpārliecinās, ka ir ievērots drošs attālums no skatītājiem, mājām, kokiem un elektrības vadiem. Tāpat jāparūpējas, lai pirotehnikas izmantošanas vietas tuvumā būtu ūdens vai ugunsdzēšamais aparāts, ko nepieciešamības gadījumā varētu pielietot.

Pirotehniskos izstrādājumus nedrīkst mest ugunskurā un nekādā gadījumā, tos nedrīkst vērst otra cilvēka virzienā. Tāpat izstrādājumus aizliegts izmantot alkoholisko dzērienu, narkotisko vai citu apreibinošo vielu iespaidā.


Facebook Draugiem Twitter Instagram