Kas jāpatur prātā, lai ceļojums izdotos bez raizēm

21.12.2015

Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija informē, ka vairums ceļotāju no Latvijas šī gada Ziemassvētkus un gadumiju ir izvēlējušies pavadīt Tenerifē (Kanāriju salās Spānijā), Taizemē, Apvienotajos Arābu Emirātos, Šrilankā, kā arī Austrijas un Somijas kalnu slēpošanas kūrortos.

Ārlietu ministrija vēlas ceļotājiem atgādināt svarīgāko, kas jāatceras, lai braucieni izdotos bez raizēm. Vispirms ieteicams Ārlietu ministrijas mājaslapā noskaidro, vai uz izvēlēto valsti ceļot ir droši, vai ir nepieciešama vīza, kā arī kur to var noformēt.
Jāpatur prātā arī mūžvecais likums - jāpārbauda sava ceļošanas dokumenta derīguma termiņš un jāatceras reģistrēties Konsulārajā reģistrā, jo, ja ārvalstī būs ārkārtas situācija, Ārlietu ministrija varēs sazināties, lai noskaidrotu, vai ir nepieciešama palīdzība.

Bez maksas var noformē Eiropas veselības apdrošināšanas karti EVAK - tā ir derīga trīs gadus un ļaus Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs un Šveicē saņemt pirmo neatliekamo un nepieciešamo medicīnisko palīdzību.

Savukārt Latvijas Infektoloģijas centrā var uzzināt, vai ir nepieciešama vakcinācija, lai apmeklētu izvēlēto galamērķi.

Lai ir vēl drošāk, viedtālrunī var ielādēt mobilo lietotni „Ceļo droši!”, kas pieejama App Store un Google Play. Tajā noderīgu informāciju un padomus atradīs pat pieredzējuši ceļotāji.Facebook Draugiem Twitter Instagram