Svētku laikā saudzē veselību un izvairies no traumām!

21.12.2015

Tuvojoties svētkiem, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi atgādina par piesardzību šajā laikā.
 
Būtiski ir ievērot mērenību, lietojot alkoholiskos dzērienus, jo lielākā daļa traumu notiek alkohola reibumā.
 
Īpaši jāuzmana arī bērni – jāpārliecinās, lai kafijas kanna vai krūze nav uz galda vai plaukta malas, un nevajadzētu pieļaut bērnu rotaļas virtuvē pie karstiem katliem un plīts.
 
Tāpat jāatceras, ka maziem bērniem nav piemērotas rotaļlietas, kas veidotas no daudzām sīkām detaļām, kas mazulim var nonākt elpceļos, tos nosprostojot.
 
Turklāt, ja uz ielas redzams, ka kādam cilvēkam palicis slikti, labāk doties palīgā un pajautāt, vai viss kārtībā. Iespējams, sliktas pašsajūtas, traumas vai pēkšņas saslimšanas dēļ cilvēks pats nevar izsaukt palīdzību.
 
Neatliekamos gadījumos, kad veselības dēļ apdraudēta dzīvība, jāzvana 113. Citos gadījumos var vērsties tuvākajā ārstniecības iestādē vai mediķu padomu var saņemt, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Telefona darba laiks - brīvdienās un svētku dienās ir visu diennakti, bet darba dienās no plkst.17.00 līdz plkst.8.00. Elektroniski ar mediķiem var sazināties, rakstot: medkonsultacija@gmail.com vai izmantojot Skype, meklējot lietotājvārdu medkonsultācija.Facebook Draugiem Twitter Instagram