Rīgas domes kaķi reklāmē Rīgu

16.12.2015

Rīgas domes kaķi Kuzja un Muris kļuvuši par Krievijas televīzijas kanālu zvaigznēm.
Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova palīdze Diāna Kapočeņa Krievijas medijiem atzīst, ka domes kaķi ir veids, kā parādīt Krievijas tūristiem, cik Rīgā ir interesanti un skaisti.
Ušakova  palīdze arī norādījusi, ka Rīga nav bagāta un liela pilsēta, tāpēc reklāmas aģentūras cenšas izdomāt efektīvas un ekonomiskas kampaņas.

Tiesa, Kuzja un Muris nav viss Rīgas reklāmas kampaņa, bet reāli personāži, kas rātsnamā dzīvo jau ceturto gadu.
Toreiz tā bija Rīgas mēra Nila Ušakova ideja paņemt pavisam mazus kaķēnus no dzīvnieku patversmes ar domu aicināt cilvēkus, kuri vēlas mājdzīvniekus, dot iespēju atrast ģimeni un mājas patversmes dzīvniekiem. 

Rīgas mēra biroja darbinieki smej, ka kaķiem ir doti atbilstoši vārdi.
Muris kā jau latvietis ir nedaudz kautrīgs un viņam netīk daudz komunicēt ar atnācējiem. Kuzja raksturīgi krievu tautībai uzvedas brīvi, nepiespiesti jebkurā kompānijā.
Nils Ušakovs stāsta, ka kaķi birojā jebkuru vietu uzskata par savu teritoriju, taču īpaši iecienījuši palodzes, jo tur var gozēties saulītē.

Kuzja un Muris ir slaveni. Reti kurš domes ārvalstu viesis nav neko dzirdējis par Rīgas kaķiem, tādēļ, tiklīdz ienāk mēra birojā, uzreiz lūdz, lai parāda kaķus.

Mērs stāsta, ka dokumentus parakstīt kaķi nekad netraucē. Gadoties gan kuriozi, ka kāds no murrātājiem piepeši izdomā sanāksmes laikā aiziet pastaigāties pa lielo galdu, ap kuru visi sēž, bet pie tā jau visi ir paspējuši pierast.
Foto: delfi.lvFacebook Draugiem Twitter Instagram