Interneta troļļu nedarbi - sociālajos tīklos izplatās viltus ieraksts par bēgļiem Muceniekos

14.12.2015

Latvija sākusi bēgļu uzņemšanas procesu,un pirmie desmit patvēruma meklētāji no Grieķijas ieradīsies janvārī.

Tikmēr policija aicina iedzīvotājus neizplatīt nepārbaudītu un dezinformējošu informāciju. Kā norādījis Valsts policijas pārstāvis Toms Sadovkis, vakar un šodien sociālajā tīklā "Twitter" Valsts policija saņēma ļoti daudz iedzīvotāju jautājumus par kādas "Twitter" lietotājas sniegto informāciju – par it kā notikušu noziegumu Muceniekos, uz kuru policija it kā neesot reaģējusi.

Pārbaudot šo informāciju, noskaidrots, ka "Twitter" lietotāja informāciju pārkopējusi no cita sociālā tīkla – portālā "Draugiem.lv", kur kāds lietotājs aprakstījis it kā notikušu gadījumu - pieturā Muceniekos 17 gadīgai meitenei uzbrukuši vīrieši un atņēmuši telefonu, bet policija neesot atbraukusi.

Vēlāk noskaidrojies, ka šis sociālā tīkla lietotājs informāciju ieguvis no anonīma komentāra ziņu portālā “TVNET”. Kā atklāja Sadovskis, rūpīgi pārbaudot saņemtos zvanus un iesniegumus saistībā ar notikumiem Muceniekos, Valsts policija ir noskaidrojusi, ka policijā šobrīd nav saņemta šāda informācija. Kļūstotaktuālam jautājumam par patvēruma meklētāju situāciju Eiropā, situāciju Muceniekos Valsts policija uzrauga pastiprināti.


Facebook Draugiem Twitter Instagram