Kampaņā aicinās pievērst uzmanību savām un līdzcilvēku galvassāpēm

23.11.2015

Kā liecina Pasaules Veselības organizācijas informācija, galvassāpes ir visizplatītākie nervu sistēmas darbības traucējumi.

PVO savā pēdējā ziņojumā norādījusi, ka 47% pieaugušo vismaz reizi gadā ir sastapušies ar galvassāpēm. Katram desmitajam respondentam vecumā no 18 - 65 gadiem galvassāpju iemesls ir bijusi migrēna.

Jaunākie pieejamie dati par situāciju Latvijā liecina, ka ar migrēnu sirgst pacienti lielākoties vecumā no 25 līdz 34 gadiem (41,4%) - būtiski vairāk sievietes (87,9% no tiem, kas cieš no migrēnas). Katram ceturtajam līdz piektajam aptaujātajam migrēnas lēkmes ir 4 līdz 8 reizes mēnesī. Turklāt katram ceturtajam Latvijas iedzīvotājam galvassāpju epizožu ilgums visbiežāk ir 13 līdz 24 stundas, tikpat daudziem - 25 līdz 48 stundas.

Atkārtoti un ilgstoši galvassāpju uzliesmojumi negatīvi ietekmē ar migrēnu sirgstošā cilvēka dzīves kvalitāti - ģimenes, sociālo, kā arī darba dzīvi. Tajā pašā laikā, kā liecina galvassāpju ekspertu novērojumi, nereti cilvēki ar galvassāpēm nomokās pat trīs gadus ilgi, pirms vēršas pie speciālista.

Lai izglītotu sabiedrību par mūsdienās izplatīto slimību - migrēnu - un aicinātu cilvēkus rūpēties par savu veselību un neizturēties vieglprātīgi pret galvassāpēm, Latvijas Galvassāpju biedrība rītdien, 24.novembrī, plkst.11.00 visus interesentus aicina uz sociālās kampaņas par migrēnu atklāšanu. Pasākums notiks Rīgā, Latvijas Dzelzceļa stacijas centrālajā laukumā, iekštelpās tieši pie galvenās ieejas.

Nereti ar migrēnu sirgstošajiem ir jāsaskaras arī ar neizpratni no līdzcilvēkiem, jo pastāv dažādi stereotipi. Tādēļ kampaņas ietvaros ir izgatavots migrēnas simulators, ar kura palīdzību tiks pievērsta līdzcilvēku uzmanība un uzskatāmi tiks demonstrēts, kā lēkmes laikā jūtas ar migrēnu sirgstošais. Kā pirmie migrēnas simulatoru izmēģinās sabiedrībā zināmi cilvēki, tādējādi aicinot sabiedrību pievērst uzmanību šai problēmai.
Facebook Draugiem Twitter Instagram