EIROPAS LAIKS - 19.novembris - ziņas no Eiropas Parlamenta

19.11.2015

Lai arī Eiropas Savienība (ES) ir jau vienojusies par vairākām nepieciešamajām procedūrām patvēruma meklētāju uzņemšanai, joprojām nepieciešama aktīvāka dalībvalstu iesaiste šo cilvēku reģistrācijā, uzskata Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete, kura darbojas EP darbojas Ārlietu komitejā.

Viņa arī uzsvēra, ka ES dalībvalstīm, tostarp Latvijai, būtu jāpievērš pastiprināta uzmanība ES ārējo robežu nostiprināšanai un kontrolei, lai tajās ik pēc kilometra nebūtu 100 metrus plata plaisa. 
Kalniete norāda, ka cilvēki, kuri ierodas Eiropā, bēg tieši no "Daesh" jeb tā dēvētās "Islāma valsts". 

ES jau ir spērusi nepieciešamos soļus, lai uzlabotu cilvēku uzņemšanu, taču attiecīgās procedūras prasa zināmu laiku, tostarp šo cilvēku reģistrācija. Kā norāda deputāte, tad nedēļā ierodas vairāki tūkstoši cilvēku, šo cilvēku reģistrācijai nepieciešami milzīgi resursi. Pie tam ir rudens ar aukstu laiku, tādēļ šiem cilvēkiem jānodrošina patvērums. 

Kā uzsver Kalniete  - tieši šajā reģistrācijas procesā ir jānošķir patvēruma meklētāji no ekonomiskajiem migrantiem. Tādēļ patlaban Parlaments  virzās uz kopēju ES migrācijas politiku.

Un vēl - Līdzās mūsu nacionālajiem ēdieniem sklandrausim, salinātai rupjmaizei, Carnikavas nēģiem un Latvijas pelēkajiem zirņiem arī Jāņu siers iekļauts Eiropas Savienības (ES) nacionālo produktu reģistrā. Uz šo preču zīmi var pretendēt tikai tādi ES valstu pārtikas produkti, kas tradicionāli tiek lietoti konkrētā teritorijā un kam vismaz 25 gadu garumā ir apliecinājums par receptes nodošanu no vienas paaudzes nākamajai. 

Bet visā pasaulē parādās arī tā sauktie jaunie produkti, tas nozīmē, ka līdzās mūsu tradicionālajiem ēdieniem var parādīties arī, piemērām, grillētas medūzas, circeņi un prusaki. Par to plašāk nākamajā raidījumā. 


Facebook Draugiem Twitter Instagram