«AccuWeather» prognozes liecina, ka Baltijā ziemas beigas būs ar bargāku salu

14.10.2015

Ziemas sākumā Baltijas valstīs, tātad arī Latvijā, tikai pa retam iestāsies sals un sniegs, savukārt ziemas otrajā pusē aukstums no Skandināvijas mūs sasniegs biežāk, stāsta sinoptiķis Toms Bricis, kurš pētījis  ASV meteoroloģijas organizācijas "AccuWeather" prognozes.

Ziemas sākumā Eiropu no Britu salām uz Baltiju vai Eiropas centrālo daļu šķērsos cikloni, kas var atnest rudens-ziemas vētras, tomēr kopumā spēcīgu vētru iespējamība šajā sezonā Baltijā ir mazāka, nekā pērn.
Ticamāk, ka stipras vētras biežāk skars Spāniju, Alpu reģionu, Franciju, Vāciju un Čehiju. Cikloni, kas izraisīs šīs vētras, Eiropā ienesīs mitrākas gaisa masas, kas ziemas otrajā pusē Baltijā izraisīs biežāku snigšanu.

"AccuWeather" norāda, ka pagājušajā ziemā Eiropas dienvidu un centrālajai daļai bija raksturīgas plašu ciklonu izraisītas vētras, kas reģionam pāri virzījās lēni. Šogad biežāk būšot īslaicīgas, nokrišņiem bagātas vētras.
Portugāli un lielāko daļu Vidusjūras piekrastes sagaida silta ziema, gaisa temperatūra biežāk būs virs klimatiskās normas.

Britu salām prognozē ātru ziemas iestāšanos, turklāt Apvienotās Karalistes ziemeļos un Īrijā visas ziemas garumā būs regulāri aukstuma viļņi.

Ziemas sākumā ir arī lielāka vētru iespējamība un lielākos vētru atnestos postījumus prognozē decembrī, kad ciklonu trajektorija no Atlantijas okeāna virzīsies pāri Britu salām uz kontinentālo Eiropu.
Ziemas otrajā pusē ciklonu trajektorija novirzīsies vairāk uz dienvidiem, tādēļ lielāko ziemas daļu spēcīgākās vētras, kā jau iepriekš minēts, gaidāmas lielā daļā Spānijas, Francijas, Alpos, Vācijā un Čehijā.

Skandināvijā šoziem bieži valdīs anticikloni, tādēļ tur prognozē, ka gaisa temperatūra ziemas lielāko daļu turēsies zem klimatiskās normas.


Facebook Draugiem Twitter Instagram