Tuvojoties Vispasaules roku mazgāšanas dienai, izveidota mājaslapa "mazgarokas.lv"

13.10.2015

Par godu Vispasaules roku mazgāšanas dienai, kura tiks atzīmēta ceturtdien, Bērnu klīniskās universitātes slimnīca šodien prezentēja mājaslapu mazgarokas.lv.
 
Lai arī roku mazgāšana šķiet pašsaprotama ikdienas sastāvdaļa, bērnudārzos audzinātājas saskaras ar dažādām situācijām - daudzi bērni ne tikai nav iemācīti regulāri mazgāt rokas, bet pat nevēlas to darīt. Turklāt mediķi ir pierādījuši, ka netīras rokas bieži vien ir vairāku slimību cēlonis.
 
Lai aktualizētu roku higiēnas nepieciešamību un iemācītu pareizas roku mazgāšanas iemaņas, izstrādāta īpaša tematiska mājaslapa mazgarokas.lv, kur var uzzināt 8 galvenos roku mazgāšanas soļus, jaunākajai paaudzei iespējams iemācīties īpašu roku mazgāšanas dziesmiņu, kā arī pieejams “Izkrāso pats” trafarets, kurā attēlota ziepju burbulītes un negantā mikroba cīņa.
 
Savukārt vecāki var noskaidrot labākos paņēmienus, kā iemācīt bērnam roku higiēnu. Ļoti nozīmīgs faktors bērnu izglītošanā par roku higiēnu ir tieši vecāku labākas prakses piemērs - arī vecākiem pašiem regulāri jāmazgā rokas un jācenšas to vismaz dažas reizes dienā darīt
kopā ar bērniem.
Facebook Draugiem Twitter Instagram