Portālā mansprezidents.lv var nobalsot par sev tīkamāko kandidātu

20.04.2015

Akcijas "Mans prezidents" pirmajā kārtā Latvijas iedzīvotāji ieteikuši vairāk kā 130 Valsts prezidenta amata kandidātu, visbiežāk minēti ir Egils Levits, Sandra Kalniete, Mārtiņš Bondars un Vaira Vīķe-Freiberga, informē akcijas rīkotāji portāla "manabalss.lv" pārstāvji.
Iedzīvotāji minējuši arī literātus, žurnālistus un sportistus. Kopumā 774 iedzīvotāji ieteikuši 133 dažādus Valsts prezidenta amata kandidātus.

Apvienojot iedzīvotāju un politiķu izvirzītos kandidātus, atklātajam iedzīvotāju balsojumam pievienots arī piektais kandidāts - "No sirds Latvijai" izvirzītais Gunārs Kūtris.
Kandidātu loks, par kuriem var balsot iedzīvotāju, ar laiku varētu paplašināties, politiskajām partijām oficiāli nosaucot vēl citus vārdus.

Projekta vadītāja Madara Peipiņa uzsver, ka šī nav iniciatīva par tautas vēlētu prezidentu. Šis ir rosinājums veidot Valsts prezidenta ievēlēšanas procesu godīgu un caurspīdīgu.

Jau ziņots, ka portāls "manabalss.lv" 20.aprīlī plkst.12 atklāja iedzīvotāju balsošanu par kandidātiem, šādā veidā aicinot Saeimas deputātus uz atklātu balsojumu. Nobalsot var platformā "mansprezidents.lv".
Par izvirzītajiem kandidātiem ar savu internetbankas autorizāciju varēs parakstīties ikviens Latvijas pilsonis, kurš sasniedzis 16 gadu vecumu. Savāktie paraksti apkopotā veidā tiks nodoti Saeimas deputātiem Valsts prezidenta ievēlēšanas dienā.
Oficiāla Valsts prezidenta amata kandidātu izvirzīšana sāksies 19.maijā.

Portāls "ManaBalss.lv" ir sabiedrības iniciatīvu platforma, kurā ikviens Latvijas pilsonis var ievietot savu iniciatīvu un vākt parakstus tās nogādāšanai Saeimā. Portāls dibināts 2011.gadā, un tā uzturēšanu un administrēšanu veic nodibinājums "Sabiedrības līdzdalības fonds".


Facebook Draugiem Twitter Instagram