EIROPAS LAIKS - 22.septembris - pētījums - ko LV vēlētāji sagaida no Eiropas Parlamenta deputātiem

22.09.2015

Eiropas Parlaments kopā ar Eiropas Savienības Padomi, kurā Latvija nesen bija prezidējošā valsts, pieņem ES likumus, kas pēc tam ietekmē Latvijas likumus. Taču EP deputāti  var iniciēt likumus, kuri pēc viņu domām, būtu Eiropas pilsoņu interesēs.  

Lai noskaidrotu vēlētāju gaidas no Eiropas Parlamenta, jūlijā un augustā EP Informācijas birojs Latvijā īstenoja pētījumu, kura  gaitā izkristalizējušies vairāki tēmu bloki, par ko vēlētāji labprāt dalījās savās pārdomās, gaidās un arī šaubās. 
Pētijumā tika aplūkoti 3 aktuāli bloki – enerģētika, patērētāju tiesības un pilsoņi digitālā laikmetā. 

Aizvadītajā nedēļā, prezentējot šo pētījumu, tika pieaicināti arī EP deputāti – Krišjānis Kariņš, Andrejs Mamikins un Inese Vaidere, kuri komentēja pētījuma rezultātus. 

Kā pētījuma rezultātus komentē EP biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele, tad enerģētikas jomā 72% aptaujāto ir pārliecināti, ka Eiropai ir visas iespējas samazināt energoatkarību no Krievijas. Vienlaikus 20% ir pārliecināti, ka neatkarība energoresursu jomā rezultēsies ar cenu pieaugumu. 
“Ar enerģētikas jautājumiem Eiropas Parlamentā nodarbojas Krišjānis Kariņš, viņš komentēja, ka ja, piemēram, infrastruktūra ir pieejama dažādiem gāzes piegādātājiem, tad Lietuvas pieredze rāda, ka līdz ar šo energoneatkarību, cenas samazinās. Līdz ar to šīm bažām nav pamata.”

Runājot par patērētāju tiesībām, 90% respondentu atklāj, ka vēlētos, lai nākotnē uz visām patēriņa un pārtikas precēm tiktu norādīta izcelsmes valsts. 
“Cilvēki uzskata, ka Latvija pilsoņi tiek uzskatīti par  otrās šķiras cilvēkiem, jo uz šejieni tiek sūtītas zemākas kvalitātes preces. Bija daudz komentāru, ka marēķējumi nereti ir neskaidri un haotiski.”
Pausts satraukums arī par  pārtikas kvalitāti skolu ēdnīcās. Ar šiem un citiem jautājumiem strādā eiroparlamentāriete Inese Vaidere.

Pētījuma dati nodoti deputātiem zināšanai, un kā uzsver Marta Rībele, tad ar daudziem no jautājumiem, ko vēlētāji norādījuši kā svarīgus, par kuriem vēlētos arī atskaiti, ir jau tagad deputātu darba kārtībā.

Sīkāk par pētijumu Lasi Eiropas Parlamenta biroja Latvijā Facebook lapā. 

Šeit lasi, kā EP depitāti komentē vēlētāju gaidas


Facebook Draugiem Twitter Instagram