Ar velo uz darbu - šonedēļ vairāki pasākumi

16.09.2015

Rīgā sākas Eiropas Mobilitātes nedēļa, un iedzīvotāji aicināti ikdienas gaitās doties ar velosipēdu, kā arī mudināt kolēģus, draugus un radus pārvietoties ar šo videi draudzīgo transporta veidu.

Tiem autovadītājiem un iedzīvotājiem, kuri vēlētos izmēģināt pārvietoties Rīgas ielās ar velosipēdu, visas nedēļas garumā velonoma "Sixt" piedāvās nomāt divriteņus bez maksas divas stundas dienā. Velonoma piedāvā bez maksas izmantot velosipēdu, lai izmēģinātu doties uz darbu vai pusdienās. Lai izmantotu piedāvājumu, jāreģistrē kupons ar kodu 918291 "Sixt" velo nomas kontā. Plašāka informācija pieejama šeit

Tradicionāli Eiropas Mobilitātes nedēļā tiek piedāvātas arī riteņbraukšanas sacensības bērniem Uzvaras parkā un Biķernieku trasē. Bērnu un jauniešu velosacensības rīko "Riteņvasara", un tās ir bez maksas. Plašāka informācija pieejama "www.ritenvasara.lv".

17.septembrī, velosalons "Ērenpreiss" plkst.19 rīko "video" nakti, kurā varēs labvēlīgā atmosfērā baudīt izlasi ar lieliskiem, atjautīgiem, iedvesmojošiem, pikantiem un atraktīviem riteņbraukšanas video.

Arī Sarkandaugavas biedrība šogad iesaistījusies riteņbraukšanas popularizēšanā un aicina vietējos Sarkandaugavas iedzīvotājus izbraucienā ar velosipēdu. Brauciens notiks sestdien, 19.septembrī, plkst.12, lai jaukā kompānijā no Brasas stacijas gar dzelzceļu dotos līdz Mangaļsalai.

Savukārt 22.septembrī būs "Diena bez auto", kad tiks rīkoti Krišjāņa Barona ielas svētki. Svētku laikā vietējie iedzīvotāji un uzņēmēji tiks iepazīstināti ar ielas pārbūves projektu. Jau ziņots, ka Barona ielā turpmākajos trijos gados gaidāmas lielas pārmaiņas. Ielai tiks atjaunots bruģa segums, salabotas ietves, radot vides pieejamību ikvienam rīdziniekam un pilsētas viesim, un iela tiks labiekārtota.
Šajā būvsezonā tiks īstenots pirmais posms - atjaunots segums visā ielas garumā no Aspazijas bulvāra līdz Brīvības ielai. Brauktuves segums tiks atjaunots, pilnībā to nobruģējot, arī tajā ielas posmā, kur šobrīd ir asfaltbetona segums. Brauktuves abās pusēs ar speciālu bruģi tiks iezīmēta un izveidota rekomendējošā velojosla, autovadītāji pa šo joslu drīkstēs braukt, taču viņiem būs jārēķinās ar velobraucējiem.

Savukārt Latvijas Ainavu arhitektūras biedrība ar ekspertiem izstrādās un piedāvās ielas labiekārtošanas risinājumus. Plašāka informācija par pasākumiem dienas garumā būs pieejama Rīgas domes Satiksmes departamenta mājaslapā "www.rdsd.lv".

Eiropas Mobilitātes nedēļu Rīgā jau 13.gadu rīko Rīgas domes Satiksmes departaments sadarbībā ar sabiedriskajām un nevalstiskajām organizācijām.
Tradicionāli šī nedēļa norisinās no 16.-22.septembra.

Galvenā uzmanība šajā nedēļā tiek pievērsta velobraucējiem un kājāmgājējiem paredzētajai infrastruktūrai, satiksmes intensitātes mazināšanai, transporta piekļuves uzlabošanai un aktīvākai informēšanai par ilgtspējīgiem pārvietošanās paradumiem.


Facebook Draugiem Twitter Instagram