Notiks Latvijas Jauniešu galvaspilsētas 2019 festivāls

29.07.2019

Zilajos kalnos, tūrisma, sporta un atpūtas kompleksā pie Dubkalnu ūdenskrātuves, 10.augustā norisināsies divu dienu festivāls "IKfest2019", kurā tiks paziņota pašvaldība, kas iegūs titulu "Latvijas Jauniešu galvaspilsētā 2020".

Pašreizējās Latvijas Jauniešu galvaspilsētas - Ikšķiles un Olaines novada - pārstāvji sola, ka "IKfest2019" būs divu dienu aktīvs, sportisks un aizraujošu festivāls, kurā apmeklētāji apmeklētāji varēs sajust adrenalīnu dažādās sacensībās, izmēģināt skimbordu un supošanu, pagatavot paši savu burgeru grila skolas darbnīcā, kā arī atbalstīt dalībniekus mūzikas un deju konkursos un baudīt ballīti līdz rītam.

Festivāla oficiālā atklāšanā notiks plkst.13 un ieeja pasākumā ir bezmaksas.

Divu dienu garumā festivālā norisināsies gada vērienīgākais pludmales volejbola festivāls amatieriem "Blieziens 2019". No plkst.14 pasākuma apmeklētāji varēs baudīt dažādas aktivitātes festivāla teritorijā - piedalīties supošanas apmācībās un sacensībās, Ikšķiles Jaunsargu izaicinājumos, "Piedzīvo Eiropu" teltī varēs iepazīt biedrību "Klubs "Māja" - jaunatne vienotai Eiropai", "Eurodesk" piedāvātās iespējas un Eiropas Jaunatnes dialoga projektu.

"Filmas & Popkorndiskusijas" teltī dalībnieki varēs baudīt popkornu un skatoties #EU&Me kampaņas īsfilmas, paceļot apkārt Eiropai interesantos stāstos. Biedrība "Izturība" būs sagatavojusi spēli ar sacensību elementiem "Orientēšanās labirints".

Plkst.15 norisināsies svinīgā "Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2020" apbalvošana un lielais Latvijas jauniešu video uzsauciens "Jaunieši ir mūsu šodiena!". Ikviens jauniešu centrs, jauniešu apvienība tiek aicināti līdzi ņemt līdzi savas organizācijas atpazīšanas zīmi.

Pēc Jauniešu galvaspilsētas 2020 paziņošanas plkst.15.30 tiks dots starts pludmales futbola sacensībām, kā arī būs iespēja turpināt piedalīties izaicinājumos un baudīt priekšnesumus jauno izpildītāju konkursā "Gaisa trīce", ko organizē Jauno mākslinieku apvienība "Haoss". Savukārt plkst.16 grila skolas darbnīcā būs iespēja pagatavot pašam savu burgeru.

Plkst.18 notiks hiphopa deju cīņas "Zemes trīce", bet plkst.22 uz skatuves kāps repa frīstaila apvienība "Brīvrunu Projekts" ar Latvijā pazīstamiem repa māksliniekiem.

11.augusta rītā notiks jauniešu turnīrs, kurā plānots, ka piedalīsies līdz 80 komandām.

Iepriekš tika ziņots, ka IZM rīkotajā konkursā "Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2020" publiskajai balsošanai izvirzītas Daugavpils, Ventspils un Jēkabpils pilsētas, aģentūrai sacīja IZM eksperte jaunatnes jomā Alma Brinkmane. Konkursā tika saņemti seši pieteikumi - no Daugavpils novada, Rūjienas novada, Preiļu un Riebiņu novada apvienības, Daugavpils pilsētas, Ventspils pilsētas un Jēkabpils pilsētas, tomēr komisija publiskajai balsošanai šogad izvirzīja trīs minētās pilsētas, skaidroja Brinkmane.

Konkurss "Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2020" tiek rīkots, lai popularizētu darbu ar jaunatni pašvaldību vidū un veicinātu jauniešu iesaistīšanos sabiedriskajos procesos.


Facebook Draugiem Twitter Instagram