Noskaidrots garšīgākais medus

22.07.2019

Aizvadītajā nedēļas nogalē notikušajā "Latvijas biškopju vasaras saietā 2019" konkursā "Garšīgākais Latvijas medus 2019" par biškopju iecienītāko medu atzīts Igora Igantjeva dravā ievāktais meža ziedu medus no Valkas novada.

Konkursam ir jauna vērtēšanas kārtība, kas izstrādāta aizgūstot labāko citu Eiropas valstu biškopju asociāciju pieredzi, bet ņemot vērā Latvijā izveidojušās tradīcijas. Biškopju iesniegtos paraugus vērtēja gan saieta apmeklētāji, gan kompetenta žūrija piecu profesionālu ekspertu sastāvā. Uzvarētāji tika noteikti četrās nominācijās. 

Turpretī nominācijā "Tumšais medus 2019" uzvarēja un diplomu ieguva Maijas Malnačas dravā iegūtais pļavas ziedu medus no Viesītes novada, nominācijā "Gaišais medus 2019" uzvarēja un diplomu ieguva Gunas Karitones dravā ievāktais dažādu ziedu medus no Cēsu novada, bet nominācijā "Monoflorais medus 2019" (monoflorais - vairākumā ir no viena auga ziediem ievākts medus) uzvarēja un diplomu ieguva Ilzes Gravas-Niķes dravā ievāktais liepu ziedu medus no Rīgas.

Pasākumā notiks arī konkurss "Veiksmīgākā biškopības produkta etiķete 2019", kurā pirmās pakāpes diplomu ieguva Ilze Paškova (zemnieku saimniecība "Ceļmalītes") no Smiltenes novada, otrās pakāpes diplomu ieguva Pēteris Langrāds no Lielvārdes novada, bet trešās pakāpes diplomu ieguva Jānis Vainovskis ("Meduspils") no Brocēnu novada.

Skatītāju simpātiju ieguva Kārlis Bomanis no Vilces pagasta, Jelgavas novada, savukārt, žurnāla "Biškopis" simpātiju balva ieguva Valdis Janovs no Rīgas.

Otro gadu tika organizēts arī konkurss "Gardākā medus kūka", kurā kūkas vērtēja kompetenta žūrija piecu ekspertu sastāvā un arī saieta apmeklētāji noteica savu garšīgāko kūku. Žūrijas un saieta apmeklētāju vērtējumā par "Gardāko medus kūku" tika atzīta biškopes Annas Krumpānes no Krāslavas izceptā kūka. Otro vietu ieguva biškopes Līgas Zadinānes no Siguldas izceptā kūka. Savukārt trešā vieta tika piešķirta biškopei Diānai Briedei no Jēkabpils un biškopei Vitai Guļevskai no Ropažu novada.
Īpaša žūrijas atzinība tika piešķirta 12 gadus vecajai Sofijai Vilcānei no Jelgavas.
Facebook Draugiem Twitter Instagram