Viendienītes stāsts turpināsies Līgatnē

17.07.2019

Dabas koncertzāles radošā komanda sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi, aicina interesentus uz dabas, mūzikas, zinātnes, video, mākslas un dramaturģijas bezmaksas performanci sestdien, 20. jūlijā Līgatnē pie pārceltuves pār Gauju, lai kopīgi ieklausītos un ieskatītos viendienītes lidojumā.

Šogad aicinām iepazīt ņipro ūdens kukaini viendienīti (ephemera vulgata). Vairāk par viendienīšu dzīves ritumu un lomu ekosistēmā varēs uzzināsit gan radošajās darbnīcas, gan muzikālajā stāstā, kas attaino viendienītes mūžu – vienu dienu.

Tas ir stāsts par dzīvesgājuma nozīmību, lai cik īss tas nebūtu. Mūziķis Ingus Ulmanis skaidro: „Pusotras stundas koncerta laikā mūzika seko viendienītes dzīvības ciklam – ola, kāpurs, subimago, imago, ola. Lai skatītāji labāk izprastu šo muzikālo ciklu, esam izveidojuši koncerta programmu un tās aprakstu, ar kuru var iepazīties mūsu mājas lapā”.

Šoreiz mūziķiem – Ingum Ulmanim, Andrim Sējānam, Aigaram Voitišķim, Kasparam Tobim un Anrijam Grinbergam pievienosies stīgu instrumentu mūziķi – Agnese Kanniņa (vijole), Raimonds Melderis (vijole), Ivars Brīnums (alts), Jānis Pauls (čells), Viktors Stankēvičs (kontrabass) un dejotājas Liene Grava un Anete Blaua, kuras atveidos Viendienītes dzīves ciklu.

Pasākuma apmeklētāji tiek gaidīti jau no plkst. 19.00 zinātniskajās un radošajās darbnīcas, kurās caur praktisku darbošanos, klausīšanos, veidošanu un spēli būs iespēja izzināt viendienītes dzīves ciklu, tās nozīmi dabā un sasaisti ar citiem dabas procesiem. Savukārt multimediālā performance sāksies pēc saulrieta.

Atgādinām, Dabas koncertzālē ieeja ir bezmaksas, pasākums notiek brīvā dabā, tādēļ iesakām paņemt līdzi pledus, tūristu paklājiņus, saliekamos krēslus u.c. lietas, lai varētu vakaru izbaudīt bez raizēm.Facebook Draugiem Twitter Instagram