Mihaila Tāla piemiņas šaha spēles Rīgā

15.07.2019

Laikā, kad Rīgā norisinās pasaules mēroga "Grand Prix" šahā, 16. jūlijā sāksies arī Latvijas Šaha federācijas organizētais Mihaila Tāla piemiņas turnīrs, kurā sacentīsies lielmeistari no visas pasaules. 

Vairākas dienas viesnīcā “Radison Blu Latvija” zālē “Omega” norisināsies divi vērienīgi Mihaila Tāla piemiņas turnīri, kuros spēkiem mērosies šaha lietpratēji. Uzreiz pēc turnīra atklāšanas sāksies divu dienu rapida sacensības, kurām pieteikušies 315 dalībnieki. Savukārt blics paredzēts 18.jūlijā un tam reģistrējušies 280 spēlētāji. No dalībniekiem, kas pieteikušies, vairāk kā 50 ir pasaules klases lielmeistari.

Paralēli pieaugušo šaha notikumiem, no 20. līdz 24. jūlijam, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks starptautiskais turnīrs “Rīgas Brīvdienas”, kurā tiks noskaidroti spēcīgākie šahisti bērnu vidū.

Rīga vēsturiski ir bijusi svarīgs centrs pasaules šaha kartē, un pirmkārt – pateicoties izcilajam lielmeistaram Mihailam Tālam, kurš šeit dzīvoja un strādāja. Latvijas galvaspilsēta arī agrāk ir notikuši nozīmīgi šaha turnīri. 


Facebook Draugiem Twitter Instagram