Piedzimis pasaulē mazākais bērniņš

30.05.2019

ASV Kalifornijas štata slimnīca paziņoja, ka pirms vairākiem mēnešiem, sverot tikai 245 gramus, ir piedzimis pasaulē mazākais bērniņš, kurš ir izdzīvojis.

Meitenīte, kuru Sandjego slimnīcas darbinieki sauca par Seibiju, piedzima,  grūtniecības 23 nedēļā un trešajā dienā. Parasti grūtniecība ilgst 40 nedēļas. Pēc dzemdībām ārsti teica, ka jaundzimušais izdzīvos apmēram stundu.
 
Ārsti informēja, ka saistībā ar smagām grūtniecības komplikācijām – preeklampsiju -, kas apdraudēja mātes dzīvību, decembrī tika veikta ārkārtas ķeizargrieziena operācija. Pēc nepilniem pieciem mēnešiem slimnīcas neonatālās intensīvās aprūpes nodaļā Seibiju šomēnes izrakstīja. Viņas svars šajā laikā sasniedzis 2,2 kilogramus.

Dzimšanas brīdī meitenīte bija uz pusi vieglāka nekā parasti 24. grūtniecības nedēļā sver bērniņš, tādēļ izdzīvošana ir vēl pārsteidzošāka.
Ārsti norādīja, ka Seibijas izredzes izdzīvot vairoja tas, ka pēc dzimšanas nebija nopietnu komplikāciju. Parasti bērniņiem, kas dzimuši pirms 28. grūtniecības nedēļas, pēc dzemdībām ir asiņošana smadzenēs, plaušu un sirds problēmas. Neskatoties uz brīnumaino izdzīvošanu, mazulītei vēl gaidāmi izaicinājumi, jo pastāv iespējas par elpošanas ceļu, dzirdes un redzes problēmām.

Seibija kļuvusi par visu laiku pasaulē mazāko jaundzimušo, kurš ir izdzīvojis, liecina Aiovas Universitātes veidotais Mazāko jaundzimušo reģistrs. Iepriekš šis rekords piederēja Vācijā 2015. gadā dzimušam bērnam, kurš piedzimšanas brīdī bija par septiņiem gramiem smagāks nekā Seibija.


Facebook Draugiem Twitter Instagram