Porziņģa kluba galvenais treneris piedalīsies basketbola nometnē Latvijā

29.05.2019

Latvieša Kristapa Porziņģa pārstāvētā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Dalasas "Mavericks" galvenais treneris Riks Kārlails piedalīsies šovasar Latvijā gaidāmajā "Basketball Without Borders" (Basketbols bez robežām) nometnē, vēsta Latvijas Basketbola savienība (LBS).Šī būs pirmā NBA un Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) rīkotā globālā basketbola un sabiedriskās iniciatīvas attīstības programma, kura tiks īstenota Latvijā.

Kārlails jau iepriekš izteica varbūtība, ka šovasar apciemos Latviju, lai tiktos ar Porziņģi, kurš pašlaik atgūstas no traumas un Dalasas vienībā gatavojas debitēt šoruden.

"BWB Europe 2019" nometne, kas notiks jau 18.reizi, sāksies svētdien, 9.jūnijā, un norisināsies līdz trešdienai, 12. jūnijam, "Elektrum" Olimpiskajā centrā Rīgā, Latvijā, un tajā piedalīsies arī NBA klubu galveno treneru asistenti Džamals Mouzlijs (Dalasas "Mavericks") un Pablo Pridžioni (Bruklinas "Nets"), kā arī NBA spēlētāju attīstības treneri Kemerons Hodžs (Sanantonio "Spurs") un Maikls Rafins (Ņūorleānas "Pelicans"). Savukārt nometnes fiziskās sagatavotības treneris būs Keisijs Smits ("Mavericks"). Tikmēr nometnes direktori būs Marins Sedlāčeks (Filadelfijas "76ers", Serbija) un Patriks Hants (Pasaules Basketbola treneru asociācijas prezidents, Austrālija).

"BWB Europe 2019" pulcēs labākos basketbolistus un basketbolistes 17 gadu vecumā un jaunākus no visas Eiropas, lai dotu iespēju mācīties no esošajiem un bijušajiem NBA un FIBA spēlētājiem un treneriem, kā arī sacensties ar reģiona labākajiem jaunajiem spēlētājiem.

Treneri vadīs dažādas aktivitātes laukumā un ārpus tā, tajā skaitā efektīvu pārvietošanos laukumā, prasmju pilnveidošanas stacijas, metienu un prasmju sacensības, 5x5 basketbola spēles un ikdienas prasmju seminārus, koncentrējoties uz veselību, līderu dotībām un komunikāciju. Nometnes noslēgumā viens jaunais basketbolists un viena jaunā basketboliste tiks atzīti par "BWB Europe MVP". Programmas "NBA Cares" ietvaros spēlētāji un treneri, tostarp Latvijas NBA spēlētāji, apciemos Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu, lai pavadītu laiku ar bērniem un viņu vecākiem.

"BWB Europe" nometnes dalībnieki un esošie NBA un Sieviešu Nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) spēlētāji un spēlētājas, kas piedalīsies nometnē, tiks paziņoti īsi pirms nometnes.Facebook Draugiem Twitter Instagram