Sāk kampaņu, lai novērstu nelaimes gadījumus darbā

27.03.2019

Pēdējo piecu gadu laikā kopējais darba vietās nelaimes gadījumos cietušo skaits Latvijā ir palielinājies par 20%. Lai vērstu uzmanību uz problēmu, Valsts darba inspekcija (VDI) uzsāk plašu sabiedrības izglītošanas kampaņu „Esi drošs, ka darbs ir drošs”.

VDI vadītājs Renārs Lūsis Latvijas Televīzijas intervijā teica, ka pērn kopumā bijuši 25 letāli nelaimes gadījumi darba vietā. 75% gadījumu cilvēku darba stāžs bijis mazāks par trim gadiem.

Šajā jomā Latvija vismaz divas reizes atpaliek no Eiropas vidējiem rādītājiem, kas parāda to, ka darba kultūra Latvijā diemžēl vēl nav tādā līmenī, lai mēs to sauktu par apmierinošu. Tas ir viens no pašiem sāpīgākajiem jautājumiem, pastāstīja Lūsis.

Problemātiskās ir četras nozares: būvniecība, transports un uzglabāšana, lauksaimniecība un mežsaimniecība kā nozare, kā arī apstrādes rūpniecība.

Kampaņas rīkotāji aptaujāja uzņēmējus, daudzi no kuriem neapzinās darba aizsardzības nozīmi un maldīgi domā, ka viņu uzņēmumā nekas bīstams ar darbiniekiem nevar notikt.

Uzņēmēji var pieteikties bezmaksas atbalstam darba vides sakārtošanai.


Facebook Draugiem Twitter Instagram