Atzīmējot simtgadi, Rīgā varēs apskatīt NATO kuģus

13.11.2018

Godinot Latvijas valsts simtgadi, notiks kopš valsts neatkarības atjaunošanas iespaidīgākā kuģu vizīte Latvijā. Nacionālie bruņotie spēki aicina rīdziniekus un pilsētas viesus 17.un 18.novembrī klātienē apskatīt Latvijas un citu NATO dalībvalstu Jūras spēku kuģus.

18 sabiedroto valstu Jūras spēku kuģi, tostarp arī NATO 1.pastāvīgās jūras pretmīnu grupas kuģi, būs apskatāmi Rīgas Pasažieru termināļa piestātnē 17.novembrī no plkst.13:00 līdz 17:00 un 18.novembrī no plkst.12:00 līdz 20:00.

Apskatei būs pieejami ne tikai NATO 1.pastāvīgās jūras pretmīnu grupas (SNMCMG1) kuģi, bet arī Lielbritānijas kuģis HMS “Westminster”, Latvijas Jūras spēku štāba un apgādes kuģis A – 53 “Virsaitis”, mīnu kuģi M-08 “Rūsiņš” un “M-06 “Tālivaldis”, patruļkuģis P-08 “Jelgava”, kā arī Igaunijas, Lietuvas, Dānijas, Vācijas, Norvēģijas, Polijas un Zviedrijas Jūras spēku kuģi.

Ikdienā grupas kuģi piedalās apmācībā, veic manevrēšanas vingrinājumus, kuģošanas treniņu, kā arī piedalās militārajās mācībās, kurās iznīcina mīnas. NATO 1.pastāvīgās jūras pretmīnu grupas pakārtotie uzdevumi ir jūras situācijas apzināšana un patrulēšana, kuras laikā NATO klātbūtne tiek demonstrēta gan jūrā, gan krastā, kā arī ostu vizīšu laikā.


Facebook Draugiem Twitter Instagram