Aicina izmantot e-pakalpojumus

17.09.2018

Trešā daļa iedzīvotāju aizvien nezina par iespēju izmantot valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski, pastāstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Elektronisko pakalpojumu nodaļas vadītājs Gatis Ozols.
 
No 17. līdz 21.septembrim notiks ikgadējā akcija "Dienas bez rindām", kuras mērķis ir aicināt sabiedrību aktīvāk izmantot valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski. Akcijā iecerēts iedrošināt iedzīvotājus pamēģināt elektronisko pakalpojumu lietošanu.

“Šajā nedēļā tiks pievērsta īpaša uzmanība tam, ka iestādēs tiks sniegta palīdzība un konsultācija par iestāžu piedāvātajiem elektroniskajiem pakalpojumu,” pastāstīja Ozols.
Pašlaik populārākie elektroniskie pakalpojumi it tie, kurus sniedz Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), Valsts ieņēmumu dienests (VID). Populārāki kļūst arī Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras pakalpojumi.

VARAM pārstāvis pauda, ka nākamais solis būtu tas, lai “pakalpojumi kļūtu proaktīvi”, proti, lai valsts daļu pakalpojumu varētu sniegt bez iedzīvotāju pieprasījumiem. Piemēram, pārmaksāto nodokļu automātiska atmaksa.Facebook Draugiem Twitter Instagram