Latvijas autobraucēji joprojām tic pasakām

8.05.2018.

Latvijas lietoto auto tirgus ir pilns ar ievestām automašīnām no plašās Rietumeiropas un ievērojama daļa no tiem, ir pēc negadījumiem, ar "notītu" odometra rādījumu un aplamu informāciju par tā tehnisko stāvokli sludinājuma tekstā. Portāla autoDNA un televīzijas raidījuma Aizliegtais paņēmiens kopīgi veidotais sižets atklāj Latvijas lietoto auto plaču skarbo patiesību.

Lietotas automašīnas iegāde ir pietiekoši liels pirkums, lai akli paļautos uz pārdevēja godavārda, taču tieši tā arī notiek gana liela daļa pirkumu. Saskaņā ar apkopoto informāciju, Latvijas lietoto automašīnu tirgū par patieso nobraukumu vien tiek melots aptuveni 30% gadījumu. Taču pārdevēji slēpj arī citu būtisku informāciju, piemēram, satiksmes negadījumu vēsturi.

Kā liecina raidījuma Aizliegtais paņēmiens veidotais sižets, tad negodprātīgi auto tirgotāji izmanto pircēju lētticību un vājās auto tehniskās zināšanas. 
Raidījuma tapšanas laikā tika apkopota informāciju par vairāk nekā 150 lietotiem automobiļiem - 63 no tiem bija ar koriģētiem odometra rādījumiem, pēc avārijām, pabijuši zem ūdens vai ar citiem būtiskiem defektiem. Prieks par godīgajiem pārdevējiem, kuriem ir atbildības sajūta pret pircējiem, taču tādu ir gaužām maz," stāsta raidījums. 

Salīdzinoši jauna tendence, kas ir parādījusies sludinājumu portālos, ir nepatiesa VIN numura norādīšana, kas šobrīd tiek konstatēts 35% gadījumu. Norādot vai nepareizu VIN numuru tiek slēpta visa informācija potenciālajam pircējam, kurš vēlas padziļināti izpētīt automašīnas vēsturi.

"Cilvēkiem ir jābeidz dzīvot ilūzijās, ka Eiropas rietumos cilvēki ir bagātāki un tie pērk dārgas automašīnas, lai ar tām maz brauktu. Tur dzīvo tieši tādi paši ļaudis kā mēs, vienīgi attālumi starp darbu un mājām ir krietni lielāki, kā arī nodokļu likme ir augstāka. Līdz ar to, ar automašīnām tiek braukti ievērojami attālumi un auto resurss izmantots tam paredzētā veidā," stāsta auto eksperti.Facebook Draugiem Twitter Instagram