Aicina dāvināt Ziedoņa grāmatas

25.04.2018

Fonds Viegli un Imanta Ziedoņa muzejs aicina ikvienu iesaistīties apbalvojuma "Laiks Ziedonim" cildināšanas ceremonijas scenogrāfijas veidošanā.

Ceremonijas ietvaros tiek plānota īpaša instalācija no latviešu rakstnieku, tostarp Imanta Ziedoņa, grāmatām, tādēļ tās tapšanai gan ceremonijas viesi, gan citi iedzīvotāji aicināti ziedot grāmatas, kā pateicību saņemot suvenīrus no Fonda Viegli un Imanta Ziedoņa muzeja.

Grāmatas iespējams ziedot Rīgā un Liepājā:
Rīgā, Imanta Ziedoņa muzejā Aldaru ielā 5 - 28. un 29. aprīlī no 11:00 - 15:00
Liepājā, koncertzāles "Lielais dzintars" informācijas centrā - 2. maijā no 11:00 - 15:00

Daļa no ceremonijā izmantotajām grāmatām pēc pasākuma, kas šogad norisināsies 3. maijā Liepājā, nonāks topošās Ziedoņa bibliotēkas krājumā, savukārt daļa - 2015. gada "Laiks Ziedonim" laureāta kategorijā "Rabarbers" Valtera Dakšas privātajā bibliotēkā līdzās tūkstošiem citu ievērojamu latviešu rakstnieku darbiem.

Imanta Ziedoņa fonds "Viegli" apbalvojumu „Laiks Ziedonim" iedibinājis 2014. gadā, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam Imantam Ziedonim svarīgās vērtības - izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatību, kas jau piekto gadu tiek meklētas ikviena pretendenta personībās.
Līdz šim apbalvojumu saņēmuši 20 laureāti no dažādiem Latvijas novadiem un diasporā dzīvojošie latvieši.

Šogad apbalvojuma laureātu cildināšanas ceremonija norisināsies 3. maijā plkst. 19.00 koncertzālē "Lielais dzintars", Liepājā. 

Imanta Ziedoņa fonds "Viegli" dibināts 2010. gada pavasarī, lai īstenotu fonda patronam - dzejniekam Imantam Ziedonim - tuvu misiju: "Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties". Fonda mērķis ir attīstīt jaunradi Latvijā, veicinot Imanta Ziedoņa ideju īstenošanos un vērtību turpināšanos, atbalstot radošas, neparastas iniciatīvas un veidojot sabiedriskus projektus, kas atklāj Latvijas skaistumu.
2015. gada rudenī fonds "Viegli" ar vislielāko atbildību par dzejnieka uzticēto uzdevumu dibina Imanta Ziedoņa muzeju, par tā misiju izvirzot veicināt jaunradi Latvijā, iedvesmot sabiedrību latviskuma stiprināšanā, kā arī sniegt iespēju interesentiem radošā veidā izzināt sevi un pasauli, balstoties Imanta Ziedoņa idejās, daiļradē paustajā un viņam tuvajās vērtībās.


Facebook Draugiem Twitter Instagram