Uzmanīgi ar dronu lidināšanu

9.04.2018.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē reģistrēti jau vairāki gadījumi, kad neatļautās vietās tiek veikti bezpilota gaisa kuģu lidojumi. Piemēram, bija gadījums, kad kāds vīrietis veica bezpilota lidaparāta lidojumus virs militāra objekta.
Vīrietis skaidroja, ka aiz neuzmanības veicis lidojumu, testējot iegādāto dronu.

Par šāda veida lidojumiem, saskaņā ar 114.1 pantu par “Gaisa kuģa ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu”, tiek uzlikts naudas sods fiziskām personām no 150 līdz 700 eiro, taču juridiskām no 700 līdz 3000 eiro.
Policija norāda, ka bezpilota lidaparātu īpašniekiem vērīgi jāiepazīstas ar Ministru Kabineta noteikumiem. Pirms šo lidaparātu izmantošanas, vajadzētu ne tikai iepazīties ar lietošanas instrukciju, bet arī noteikumiem. Personas, kuras pārkāpj šos normatīvus, tiek sauktas pie likumā noteiktās atbildības. 

Jāpiemin, ka ar šī gada 1.janvāri stājas spēkā punkts, ja bezpilota lidaparāta kopējā pacelšanās masa pārsniedz 1,5 kilogramus, tā īpašniekam būs jāapdrošina sava civiltiesiskā atbildība pret zaudējumiem, kurus bezpilota gaisa kuģis varētu radīt trešās personas veselībai, dzīvībai vai mantai, kā arī videi.

Ar kārtību, kādā veicami bezpilota gaisa kuģu un tādu cita veida lidaparātu lidojumi, kuri nav kvalificējami kā gaisa kuģi, var iepazīties šajā vietnē.
Tāpat šeit vēl par dronu  pilotēšanu un izmantošanu.

Vēl ikvienam dronu pilotam pieejama Latvijā radīta aplikācija  ‘Drone Pilot’.
Aplikācija ērti un saprotami parāda dronu pacelšanās un nolaišanās iespējas, gaisa telpas ierobežojumus un piedāvā izmantot citus dronu pilotēšanas rīkus.

Līdz šim bija gandrīz neiespējami uzzināt, kur ar dronu atļauts pacelties. Tagad ar aplikācijas palīdzību īsā laika posmā iespējams noteikt, vai drona pilotēšana izvēlētajā vietā ir atļauta, kā arī citus gaisa telpā spēkā esošos ierobežojumus.
Reālā laikā var apskatīt lidojumus un iegūt drona lidojumu attēlojumu kartē, pieprasīt lidojumu vēsturi un to apskatīt, kā arī saņemt gudros paziņojumus un satiksmes trauksmju ziņojumus.
Jaunais tehnoloģiskais risinājums ir veidots tā, lai būtu saprotams ikvienam šīs aplikācijas lietotājam.Facebook Draugiem Twitter Instagram