No 1.aprīļa sāk darboties avāriju fiksēšanas sistēma

29.03.2018

No 1. aprīļa visā Eiropā oficiāli sāks darboties e-zvanu sistēma, lai palīdzētu glābšanas dienestiem operatīvāk nokļūt ceļu satiksmes avāriju vietās. Sistēmas testi liecina, ka šādā veidā glābēju ierašanās laiku iespējams samazināt pat uz pusi.
Eiropas Savienības prasības nosaka, ka no 2018.gada visām jaunāko modeļu automašīnām būs jābūt aprīkotām ar šādu sistēmu.

Ja persona nonāk ceļu satiksmes negadījumā, jaunāko automašīnu aprīkojums pats spēj padot signālu uz glābšanas dienesta telefona numuru 112. Latvijā sistēma testa režīmā darbojas jau vairākus mēnešus un saņemti arī pirmie e-zvani.
Vienā gadījumā bija notikusi avārija, bet cilvēkiem VUGD un mediķu palīdzību nevajadzēja, vajadzēja izsaukt tikai policiju, lai konstatētu avārijas faktu. Otrā gadījumā cilvēki paši bija manuāli nospieduši mašīnā e-zvana sistēmas pogu, vienkārši pārbaudot savā jaunajā auto, kas tas ir.

'Izmantojot eCall [e-zvanu], neatliekamās palīdzības dienestu reaģēšanas laiks lauku rajonos samazināsies par aptuveni 50%, bet pilsētu teritorijās par 40%, tādējādi samazinot bojāgājušo skaitu līdz aptuveni 1500 cilvēku dzīvībām gadā. Saskaņā ar regulējumu sistēma darbojas, izmantojot Eiropas neatliekamās palīdzības numuru 112 un darbojas pāri robežām.


Facebook Draugiem Twitter Instagram