Zoodārzā būs divi lieli akvāriji

26.03.2018

Rīgas Zooloģiskajam nākotnē ir jāpiedāvā cilvēkiem interesantas nelielu dzīvnieku ekspozīcijas, jo tieši pie tādām apmeklētāji parasti pavada visvairāk laika, intervijā LNT  sacīja zoodārza jaunais vadītājs Ingmārs Līdaka.

Viņš atzina, ka zooloģiskā dārza ekspozīcijas vērtību cilvēki lielākoties mēra pie šīs ekspozīcijas pavadītajā laikā.
“Cilvēks pieiet un paskatās uz sumbru – milzīgu dzīvnieku – tikpat ilgi, cik uz nelielu vardīti,” skaidroja Līdaka. Līdz ar to, pēc viņa teiktā, tieši nelieli dzīvnieki, kuriem var nodrošināt labus apstākļus, ir Rīgas Zooloģiskā dārza nākotne.

Ņemot vērā minēto, zoodārzā tuvākajā laikā ir plānots iekārtot jaunu ekspozīciju – divus lielus akvārijus, kuros dzīvos dažādi vienkārši dīķa biosistēmas iemītnieki – gan mazās zivtiņas un dēles, gan dīķmalas kukaiņi un gliemeži.

Līdz ar to interesenti beidzot varēs labāk izzināt dīķa pasauli – redzēt, piemēram, kā dēle medī kurkuli. “Cilvēks pie šī akvārija pavadīs daudz minūšu. Un tā ir mūsu nākotne – nevis sumbri, bet nelieli dzīvnieki – surikati un rāpuļu sugas, kuras var tiešām turēt labos apstākļos,” akcentēja Līdaka.

Kopumā, pēc viņa teiktā, Rīgas zoodārza pašreizējais stāvoklis ir normāls un tam nav vajadzīga revolūcija, bet evolūcija. Tuvākās nākotnes lielākais izaicinājums esot 1,7 hektārus plašās “Āfrikas savannas” būvniecība, jo nekas tamlīdzīgs Latvijā iepriekš neesot ticis darīts.

Kā ziņots, Līdaka par Rīgas Zooloģiskā dārza vadītāju kļuva, uzvarot amata konkursā, kurā kopumā bija pieteikušies 14 pretendenti. Iepriekš Līdaka bija Saeimas un Rīgas domes deputāts, bet pirms tam – strādāja zoodārzā dažādos amatos kopš 1989.gada.
Iepriekšējais Rīgas Zooloģiskā dārza vadītājs Rolands Greiziņš amatu atstāja pērn novembrī.


Facebook Draugiem Twitter Instagram