Sestdien Zemes stunda

22.03.2018

Sestdien, 24. martā, plkst.20.30 - 21.30 tiks atzīmēta ikgadējā "Zemes stunda", kurā ikviens pasaules iedzīvotājs ir aicināts izslēgt gaismu, tādējādi "simboliski pievienojoties planētai Zeme".

Šogad "Zemes stunda" pasaulē ir veltīta dabas daudzveidībai un centieniem meklēt risinājumus - ko un kā darīt situācijā, kad dabas daudzveidība visā pasaulē pēdējās desmitgadēs dramatiski samazinās.

Pasaules dabas fonda pārstāve Sarmīte Kolāte stāsta, ka mērķis nav ietaupīt elektrību. Tas šādā pasākumā nav iespējams. Gaismas izslēgšana ir tikpat simboliska kā svecīšu aizdedzināšana Lāčplēša dienā. Skaidrs, ka svecītes iedegšanai nav praktiskas jēgas – tāpēc nepalielināsies aizsardzības budžets vai profesionālās armijas skaitliskais sastāvs. Tomēr tas liek mums domāt par to, kāpēc mums vispār ir sava valsts un ko darīt, lai tā turpinātos. Līdzīgi arī "Zemes stundā". Nav nozīmes izslēgto elektroierīču skaitam, svarīga ir cilvēku apzināta nepieciešamība dzīvot videi draudzīgi, stāsta  Kolāte.

Izslēdzot gaismu, ikvienam ir iespēja pateikt, ka:

•    Vides problēmu risināšana ir svarīga, lai mēs paši un mūsu bērni varētu dzīvot tīrā vidē;
•    Valstij un pašvaldībām jāapzinās vides aizsardzības nozīmīgums - no vispārīgas fona sarunas tai jākļūst par nopietnu politiskās dienas kārtības jautājumu;
•    Ir jābūt gatavam kā pašam finansiāli atbalstīt videi draudzīgas izvēles, tā pieprasīt no valsts, lai sabiedriskais finansējums tiek izlietots arī vides problēmu risināšanai;
•    Ikviens no mums var kaut ko darīt, lai mūsu vienīgajām mājām - Zemei -  būtu vairāk spēka. Darīšana nav tikai viena Zemes stunda" ik gadu. Tās ir ikdienišķas izvēles visa gada garumā.

Fonds aicina cilvēkus pievienoties "Zemes stundai" veltītajiem pasākumiem visā Latvijā, vai arī noorganizēt to pašam, reģistrējot pasākumu šim nolūkam veltītajā vietnē "www.earthhour.org". Vietnē arī ir iespējams iepazīties, kur Latvijā un visā pasaulē jau ieplānotas dažādas "Zemes stundas" aktivitātes.


Facebook Draugiem Twitter Instagram