Madonā sestdien sacensības kamanu suņu sportā

28.02.2018

Šo sestdien un svētdien Madonas slēpošanas un biatlona trasē "Smeceres sils" otro gadu pēc kārtas norisināsies Latvijas Kamanu suņu sporta federācijas rīkotais pasaules kausa posms kamanu suņu sportā, kas vienlaicīgi būs arī Latvijas Ziemas čempionāts un Baltijas ziemas kauss.

Līdz ar to šajā nedēļas nogalē uz Madonu klātienē vērot šo interesanto un aizraujošo pasākumu "Latvian Winter Championships 2018" ir aicināts jebkurš interesents, informē organizatoru pārstāvis Ivars Bācis.

Uz Madonu atbrauks vairāk nekā 50 dalībnieki, līdzi ņemot ap 200 suņiem. Pārstāvētas būs sešas valstis, kuru vidū bez rīkotājvalsts Latvijas redzēsim arī kaimiņvalstis Krieviju un Baltkrievija, kā arī Poliju un Vāciju.
Ziemā kamanu suņu sportā ir mazāk kategoriju, tikai divas - skijorings ar suni, kur suns velk slēpotāju, un kamanu vilkšana ar 2, 4 vai vairāk suņiem. 
Distances garums visiem vienāds - 5km.

Tā kā iepriekšējo gadu skatītāju interesi izraisīja minipūlinga sacensības (nelielu attālumu 100 metrus suns velk smagumu), tad arī šoreiz šis interesantais minipūlings būs vērojams Smeceressilā.
Pasākuma organizatori ir parūpējušies par vēl vienu aizraujošu pasākumu - komandu stafetes disciplīnu, kur būs vērojams kopējs starts komandām.

Latvijas pārstāvji ir nopietni gatavojušies, lai iepriecinātus savus līdzjutējus. 
Paralēli kamanu sacensībām notiks arī vairākas ziemas aktivitātes mazākajiem pasākuma apmeklētājiem. 


Facebook Draugiem Twitter Instagram