Aicina vēl nemainīt riepas

28.02.2018

Kaut arī no 1. marta transportlīdzekļus vairs nav obligāti jāaprīko ar ziemas riepām, CSDD aicina autovadītājus izvēlēties laika apstākļiem atbilstošas riepas, tādējādi rūpējoties gan par savu, gan pārējo satiksmes dalībnieku drošību.

Mesties mainīt riepas gan nevajadzētu – jo vēl ir ne tikai slideni ceļi, bet arī pavasaros melnais ledus.

Kā norāda auto nozares eksperti, tad glābt var tikai  veselais saprāts.
Un arī tikai tajos gadījumos, ja tāds  ir. Jo tiem, kas maina riepas 1.martā – pavisam noteikti saprāta neesot. 

Kā rāda CSDD veiktā transportlīdzekļu tehniskā kontrole uz ceļa, arī ziemā daļa autovadītāju izvēlas braukt ar riepām, kuru protektora dziļums nepārsniedz vienu milimetru.
Šogad reidos kopā pārbaudīti jau 1300 vieglie automobiļi. Valsts policija noformējusi 51 protokolu par neatbilstošu riepu protektoru. Savukārt kāda automobiļa riepu protektora dziļums bija vien 0,9 milimetri.

Savukārt riepas ar radzēm drīkst izmantot tikai no 1. oktobra līdz 1. maijam.

CSDD iesaka neizmantot riepas, kas vecākas par pieciem, sešiem gadiem. Riepas ražošanas laiks norādīts uz katras riepas ārējās malas.
Piemēram, kvadrātā vai aplī redzami četri cipari - pirmie divi ir gada nedēļa, bet pēdējie divi - gads, kad riepa ražota.

Vasaras riepu gumijas sastāva specifika paredz to efektīvu lietošanu vien tad, kad ceļa seguma temperatūra tuvojās plus desmit grādu iedaļai.


Facebook Draugiem Twitter Instagram