Kurš ir iekārojamākais darba devējs

27.02.2018

Iedzīvotāji par iekārojamāko darba devēju Latvijā 2017.gadā atzinuši AS "Latvenergo", liecina darba sludinājumu portāla "CV Market" veiktā aptauja.

Par otro labāko darba devēju aptaujātie atzinuši mobilo sakaru operatoru SIA "Latvijas Mobilais Telefons", savukārt trešo vietu dala telekomunikāciju uzņēmums SIA "Lattelecom" un AS "Swedbank".

Ceturtajā vietā iekārojamāko darba devēju vidū ir AS "Air Baltic Corporation", bet piekto vietu ieņem VAS "Latvijas Valsts Meži", kas 2016.gadā bija izkritis no pirmā piecinieka, savukārt vēl gadu iepriekš to noslēdza.

Saraksta sestajā vietā kā iekārojamākais darba devējs Latvijā 2017.gadā ierindojies SIA "Draugiem (Draugiem.lv)", kam septītajā vietā seko degvielas uzpildes staciju tīkls SIA "Circle K Latvia", bet astotajā vietā - farmācijas uzņēmums AS "Grindeks".

Savukārt topa devīto vietu dala AS "Latvijas gāze" un Latvijā bāzētais informācijas tehnoloģiju (IT) un spēļu prezentētāju ārpakalpojumu sniedzējs SIA "Evolution Gaming", bet desmito vietu - IT uzņēmums "Accenture Latvijas filiāle" un dzērienu vairumtirdzniecības uzņēmums SIA "Coca-Cola HBC Latvia".

Desmit iekārojamāko darba devēju vidū vairs nav tādi uzņēmumi kā mazumtirdzniecības veikalu tīkls SIA "Rimi Latvija", kas 2016.gadā ierindojās saraksta trešajā vietā, būvmateriālu un mājas preču mazumtirdzniecības veikalu tīkls SIA "DEPO DIY", VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"", telekomunikāciju uzņēmumi SIA "Bite Latvija" un SIA "Tele2", Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Rīgas reģionālā iestāde, elektrotīkla uzturētājs un attīstītājs AS "Sadales tīkls", VAS "Latvijas dzelzceļš" un kokapstrādes uzņēmums AS "Latvijas finieris".
Uzņēmumu "DEPO", "Bite Latvija", VID Rīgas reģionālā iestāde, "Sadales tīkls" un "Latvijas finieris" Latvijas labāko darba devēju vidū pavadītais laiks bija salīdzinoši īss, jo tie iekārojamāko darba devēju desmitniekā nonāca tikai 2016.gadā, zaudējot savas pozīcijas gadu pēc iekļūšanas tajā.
Tikmēr Latvijas iekārojamāko darba devēju saraksta jaunpienācēji 2017.gadā ir SIA "Coca-Cola HBC Latvia" un AS "Grindeks".

Aptaujas laikā secināts, ka jau vairākus gadus iekārojamāko darba devēju saraksta virsotnē ir uzņēmumi, kuri savā nozarē darbojas ilglaicīgi, un ir labi atpazīstami un stabili.
Minēto uzņēmumu popularitāti vairo arī tas, ka lielākā daļa no tiem ir pārstāvēti visā valstī, nodrošinot darba vietas arī reģionos.

Vienlaikus Latvijas labāko darba devēju piedāvājumā ir daudz un dažādu amatu pozīcijas, tādējādi tajos ir iespēja strādāt atšķirīgas kvalifikācijas un pieredzes līmeņa darbiniekiem. Likumsakarīgi, šāda struktūra nodrošina arī izaugsmes iespējas, kas ir viens no punktiem, ko darba meklētāji norādījuši kā iemeslu, izvēloties konkrēto darba devēju.

Kā citas Latvijas labāko darba devēju sarakstā esošo uzņēmumu priekšrocības tiek minētas konkurētspējīgs atalgojums, sociālās garantijas, patīkama darba vide un dažādu bonusu sistēma, liecina "CV Market" veiktā aptauja.


Facebook Draugiem Twitter Instagram