Iedzīvotāji vieglprātīgi pret ugunsdrošības prasībām

20.02.2018

Iedzīvotāji pārāk vieglprātīgi izturas pret elementārām ugunsdrošības prasībām, informē nekustamo īpašumu apsaimniekotāji. 

Piemēram,  pagrabos tiek glabātas neskaitāmas personiskās lietas, tostarp viegli uzliesmojoši materiāli, taču nav ventilācijas, ēkās nav ugunsdrošības sistēmas, nav veiktas arī ugunsdrošības pārbaudes, teritorijā mašīnas novietotas tā, ka ugunsgrēka gadījumā glābšanas dienesti ēkai nevarēs operatīvi piekļūt.
Uz šiem jautājumiem vairākkārt norādījuši arī glābēji. 

Tuvāko dažu gadu laikā pilnībā sāks darboties jaunie ugunsdrošības noteikumi.
Uz dzīvokļu īpašniekiem attiecas trīs būtiskākie darbi: iespējama tvaika nosūcēju pārslēgšana un ventilācijas pārbūve, ja nosūcēju var pievienot tikai dabīgās ventilācijas šahtai; dūmu detektora pieslēgšana; elektroinstalācijas un kontaktu pārbaude ar termokameru. 

Ugunsgrēku statistika liecina, ka bojājumi elektroinstalācijā ir viens no būtiskākajiem iemesliem, kuru dēļ izceļas ugunsnelaimes.
Elektroinstalācijas pārbaude ir pilnīgi jauna prasība, kas veicama reizi desmit gados. Īpaši būtiski tas ir sērijveida namiem un vēl vecākām ēkām, kur vadi vairs nav nekādi jaunie. 

Savukārt dūmu detektori, kuri jau šobrīd ir obligāti gan Lietuvā, gan Igaunijā, ir viens no visvienkāršākajiem veidiem, kā pasargāt sevi un savu mājokli. Latvijā tiem visos dzīvokļos jābūt no 2020.gada 1.janvāra, taču būtu ieteicams detektorus sākt lietot jau tagad.


Facebook Draugiem Twitter Instagram