Stūra mājas izstādi apmeklētājiem slēgs septembrī

22.01.2018

Stūra mājā aplūkojamā izstāde "Izstaigā Stūra māju" apmeklētājiem tiks slēgta 30.septembrī, liecina Stūra mājas pārstāvju ieraksts sociālajā tīklā "Facebook".

Ierakstā tiek skaidrots, ka ēka apmeklētājiem tiks slēgta, jo apsaimniekotājs VAS "Valsts nekustāmie īpašumi" (VNĪ) veiks remontdarbus. Atjaunotās ekspozīcijas atklāšanas datums nav zināms.

VNĪ, lemjot par Stūra mājas jeb Tetera nama nākotni, rosina to dalīt divās daļās - Stūra mājas daļā saglabājot vēstures liecības un piemiņu par politiski represētajiem un Latvijas vēstures drūmo periodu, bet atlikušajā Tetera nama daļā atjaunojot iepriekšējo spozmi un dzīvību.
Izskatot šo scenāriju, VNĪ ņēma vērā gan arhitektoniski mākslinieciskās inventarizācijas un kultūrvēsturiskās izpētes rezultātus, gan ētiskos aspektus.

Stūra māja plašākai publikai pirmo reizi tika atvērta 2014.gada maijā, un tajā bija skatāms Eiropas kultūras galvaspilsētas projekts "Stūra māja. Lieta Nr.1914/2014".
Tas ar piecām tematiskajām izstādēm, ekskursijām gida pavadībā, konferencēm, diskusijām, koncertiem, semināriem bijis viens no vērienīgākajiem Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikumiem. Neilgi pēc ēkas atvēršanas tā izpelnījās lielu interesi apmeklētāju vidū - tika izpirktas visas biļetes un pie Stūra mājas veidojās dzīvā rinda. Arī vēlāk Stūra mājas izstādes bija plaši apmeklētas.
Stūra māju saglabāt aicinājusi Latvijas Okupācijas muzeja biedrība.


Facebook Draugiem Twitter Instagram