Bez pārtikas un naudas ar kājām 550 km ceļojumā gar Baltijas jūras krastu

21.07.2015

18. jūlijā, Šventoji pludmalē (Lietuva) sākās rīdzinieka un saskarsmes kouča Rolanda Eglīša ceļojums ar kājām gar Baltijas jūru, kurā viņam nav līdz nekādu maksāšanas līdzekļus un pārtikas, bet tikai neliela telts un nepieciešamākais apģērbs. Šobrīd veiksmīgi pieveikti aptuveni 120 kilometri, bet 550 km garā maršruta galamērķi iecerēts sasniegt nākamajā nedēļā.

Pirmās ceļojuma dienas Rolandam nav bijušas vieglas, jo jūras krastā plosījās spēcīgs vējš, kas apgrūtināja pārvietošanos pa pludmales smiltīm, turklāt svētdien piedzīvotas arī spēcīgas lietusgāzes. Starp Papi un Jūrmalciemu Baltijas jūras krastā «sastapts» arī aļņa skelets, taču tas nebūt nav traucējis Rolandam turpināt ceļu, katru dienu veicot aptuveni 55 km. 

«Svētdien bijām nopietni uztraukušies par Rolandu, jo ilgāku laika periodu nebija iespējams ar viņu sazināties. Par laimi, viss bija kārtībā, kā noskaidrojās vēlāk – viņš bija gājis pa purvainu posmu, kur mobilajam tālrunim nebija zonas pārklājuma,» atklāj biedrības «Labās sirds kluba» aktīviste Linda Freiberga.

Otrdien Rolands iecerējis sasniegt Ventspili, kur viņam būs jāsastopas ar nopietnu šķērsli –jāpārvar Ventas ieteka jūrā. Jāpiebilst, ka Rolandā ceļojumā nevēlas novirzīties no iešanas tieši gar jūras krastu, tādēļ, lai pārvarētu upju ietekas, nāksies izmantot ūdenstransportu, ja tādu konkrētajā vietā izdosies atrast, vai pārvarēt šķērsli citā veidā.

Rolands Eglītis ikdienā strādā par saskarsmes kouču un pirms tam ieguvis arī atbilstošu izglītību, bet kā brīvprātīgais entuziasts konsultējis vairākas ģimenes, kurām palīdz biedrība «Labās sirds klubs». Īpašu paldies R.Eglītis saka biedrības «Radi vidi pats» pārstāvim Mārtiņam Mamim no Liepājas, ar kuru viņš savulaik iepazinās, piedaloties Eiropas brīvprātīgo nometnē Austrijā, un kurš ceļotāja ieceri atbalstījis no paša sākuma, tostarp palīdzot sameklēt tos cilvēkus, kuri garajā ceļā Rolandu nodrošinās ar pārtiku un naktsmītni sliktos laika apstākļos.
Kopā ar Mārtiņu Rolandam palīdz arī biedrības «Labās sirds aktīvisti», kuri palīdzēja ceļotājam nokļūt pārgājiena starta punktā, kā arī sniedz atbalstu pārtikas sagādei.

Rolanda ceļojuma atbalstīšanā tiek aicināts iesaistīties ikviens, palīdzot sagādāt ceļotājam pārtiku (vēlams, bagātu ar olbaltumvielām) un ūdens krājumus. To var nodot pašam ceļotājam rokās vai arī «noslēpt» kādā no maršruta vietām, nosūtot aprakstu un/vai koordinātes biedrībai «Labās sirds klubs» pārstāvjiem, kuri pēc tam informāciju nodos tālāk Rolandam. Jāatzīmē, ka ceļojuma laikā, lai taupītu mobilā tālruņa enerģiju, Rolands sazinās tikai ar īsziņu palīdzību.

Sīkāka informācija:
Linda Freiberga
Biedrības «Labās sirds klubs»
Tel.: 26168461


Facebook Draugiem Twitter Instagram