Arī autobusos jāsprādzējas

19.12.2017

Arī starppilsētu autobusos saskaņā ar noteikumiem pasažieriem ir jāpiesprādzējas, taču nebūt ne visi autobusi aprīkoti ar drošības jostām, un policija drošības jostu lietošanu nekontrolē.  

Ceļu satiksmes noteikumos ir pateikts – ja autobuss ir aprīkots ar drošības jostām, tās ir jālieto. Par to pirmkārt atbild pats pasažieris. 
Pēc tam arī vadītājs, lai pasažieri būtu piesprādzējušies, stāstīja Policijas Satiksmes uzraudzības un koordinācijas birojā.

Sods par nepiesprādzēšanos autobusā pasažierim ir 15, bet šoferim – 30 eiro.
Savukārt Valsts policijā uzskata – kamēr visi starppilsētu autobusi nebūs aprīkoti ar drošības jostām, tikmēr panākt, lai pasažieri piesprādzējas arī autobusā, ir ļoti grūti. Turklāt policija to nekontrolē.

Akcijas un reidus policija arī neplāno, bet drīzāk kampaņu veidā aicina pārvadātājus informēt pasažierus, ka ir jāpiesprādzējas.

Policijas rīcībā nav konkrētu skaitļu, cik no visiem Latvijā kursējošajiem autobusiem ir aprīkoti ar drošības jostām, bet pieļauj, ka tā ir mazākā daļa.
Tikmēr tūrisma kompāniju autobusi, kas veic starptautiskos reisus, nemaz nevar iziet tehnisko apskati, ja nefunkcionē kāda no drošības jostām.


Facebook Draugiem Twitter Instagram