Siguldā varētu būt Olimpiskās spēles

11.12.2017

Nākamgad Dienvidkorejā notiks Ziemas Olimpiskās spēles, vēl pēc 4 gadiem - 2022 gadā tās notiks Pekinā.
Tikmēr vairākas valstis jau aktivizējušās cīņā par iespēju uzņemt 2026. gada ziemas olimpiskās spēles.
Visticamāk, tās notiks Eiropā, un šajā kontekstā tiek pieminēts arī Latvijas vārds.

Siguldas bobsleja un kamaniņu trase ir viena no nozīmīgākajām Latvijas sporta būvēm.
Šeit noris arī starptautiska līmeņa sacensības. Tagad Siguldas pilsētai un trasei pavērusies unikāla iespēja uzņemt 25  ziemas olimpiskās spēles.

Viena no potenciālajām 2026. gada ziemas olimpisko spēļu mājvietām ir Stokholma. Tās gatavību uzņemt ziemas lielāko sporta forumu apgrūtina bobsleja un kamaniņu trases neesamība. Ņemot vērā  tradīciju trūkumu ledus renes sporta veidos, zviedri kā partnerus, kur rīkot sacensības šajos sporta veidos, iesākumā uzrunāja Lillehammeri, kur jau atrodas nepieciešamā sporta būve. Tomēr norvēģi referendumā nobalsojuši par savas kandidatūras atsaukšanu 2026. gada spēļu rīkošanā, līdz ar to neparedzot iespēju sadarboties ar zviedriem.
Stokholmai nākamā tuvākā trase atrodas Latvijā.

Tāpēc Zviedrijas Olimpiskā komiteja oktobrī oficiāli uzrunāja Latvijas Olimpisko komiteju (LOK), lai tieši Siguldas trasē rīkotu daļu sacensību.
Siguldas bobsleja trases direktors Dainis Dukurs  atzina, ka tā ir unikāla iespēja, jo atsevišķi nekad neviena  pilsēta Latvijā nevarētu pretendēt sarīkot olimpiskās spēles.

Šobrīd ir vienošanās, ka janvāra vidū zviedri ieradīsies Latvijā, lai apsekotu Siguldas trasi, tiktos ar pilsētas domi, iesaistītajām federācijām, LOK un valdību.

Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics lēš, ka nākamajos astoņos gados nepieciešams uzlabot sportistu izmitināšanas iespējas. Ja Latvijas valsts būs gatava atbalstīt olimpisko projektu, Sigulda pievienosies, sacīja pašvaldības vadītājs.


Facebook Draugiem Twitter Instagram