Vardarbībā cietušiem būs iespēja saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas

27.11.2017

Lai palīdzētu iedzīvotājiem izprast, kā rīkoties ar vardarbību saistītā situācijā un sniegtu juridisku atbalstu,  29.novembrī notiks akcija "Pajautā juristam", kuras laikā interesenti, zvanot uz noziegumos cietušo atbalsta tālruni 116006, varēs saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas no kvalificētiem juristiem.

Savas konsultācijas piedāvās Rīgas Stradiņa universitātes juridiskās fakultātes lektore Linda Reise, vairāku desmitu Zolitūdes traģēdijā cietušo pārstāve traģēdijas krimināllietā Jevgenija Tverjanoviča-Bore, zvērināta advokāte Daina Saulīte, zvērināta advokāte Inga Lauce, zvērināta advokāte Rita Oļhova un zvērināta advokāte Mārīte Kozlovska.

Juristu konsultācijas tiks piedāvātas par tēmām, kas saistītas ar vardarbību ģimenē, pagaidu aizsardzības pret vardarbību nodrošināšanu vardarbībā cietušam personām, ģimenes tiesību jautājumiem, piemēram, laulību šķiršana, bērnu aprūpes, apgādības un saskarsmes tiesības, uzturlīdzekļi, ģimenes maksātnespēja un tās risināšanas iespēja.

Profesionālam padomam un atbalstam ir īpaša loma vardarbīgas situācijas risināšanā.
Dažkārt šāda veida atbalsts ir trūkstošais posms, lai sieviete justos gatava un droša rīkoties un pārraut vardarbības apli.
Šī akcija ir lieliska iespēja saņemt profesionālu konsultāciju situācijas risināšanā, lai pasargātu ne vien sevi, bet arī savus līdzcilvēkus. Ikviens, kas dzīvo vardarbīgās attiecībās, ir aicināts izmantot šo iespēju un uzsākt ceļu uz dzīvi bez vardarbības, pauda labklājības ministrs Jānis Reirs.

Savukārt biedrības "Skalbes" direktore Zane Avotiņa norādīja, ka ņemot vērā lielo iedzīvotāju interesi, akcija "Pajautā juristam" norisinās atkārtoti.
Iepriekšējās akcijas ietvaros pamatā tika sniegtas konsultācijas par vardarbības jautājumiem, kur lielākais zvanītāju pārsvars bija cietušās sievietes. Ikdienā strādājot ar vardarbībā cietušajām sievietēm, novērots, ka bieži tieši juridiska rakstura neskaidrības un informācijas trūkums par tiesībām un likumisku aizsardzību bijis par iemeslu tam, ka cietušās nespēj pārtraukt vardarbīgās attiecības.
Tāpēc izmantot šo akciju, lai uzzinātu sev interesējošus jautājumus tiek aicināti cilvēki, kas gan paši ir cietuši, gan tie, kas vēlas palīdzēt cietušajiem, bet nepietiek informācijas, lai sniegtu precīzu padomu.


Facebook Draugiem Twitter Instagram