18.novembrī vēl viena latviešu filmas pirmizrāde

16.11.2017

Augustā tika atkllāta  Nacionālā kino centra programma  "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" .

Programmā kopumā iekļautas 16 pilnmetrāžas filmas. Līdz šim pirmizrādi piedzīvojušas filmas "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru" un dokumentālā filma "Ievainotais jātnieks", savukārt ar filmas "Astoņas zvaigznes" pirmizrādi 18.novembrī tiks noslēgts programmas šī gada pirmizrāžu kalendārs. 

Pārējo 13 filmu izrādīšana uz kino ekrāniem plānota visa 2018.gada garumā.

Filma "Astoņas zvaigznes" ir par  latviešu strēlniekiem. "Pirmais Daugavgrīvas, otrais Rīgas, trešais Kurzemes, ceturtais Vidzemes, piektais Zemgales, sestais Tukuma, septītais Bauskas un astotais Valmieras latviešu strēlnieku pulki - tā ir Latvija vēl pirms Latvijas," teikts filmas aprakstā.

Filma "Astoņas zvaigznes" skatītājiem var dot iedvesmu rīcībai dzīves neskaidrajās situācijās un šodienas sarežģītajos apstākļos, pauda tās režisors Askolds Saulītis.

Viņš skaidroja, ka mūsdienās, tāpat kā jebkurā citā laikā, cilvēki jūtas apmulsuši, jo ir dažādi procesi, kas rada neziņu kā rīkoties.
"Vieglāk ir skriet līdzi kādam lozungam. Bet vēsturiskajos notikumos, kas nemaz nav tik seni, un saistās ar mūsu valsti, var atrast iedvesmu no tā, kā rīkojušies latvieši pirms 50 vai 100 gadiem. Varbūt tur var rast atbildi uz jautājumu, kā rīkoties šodienas sarežģītajos apstākļos," sacīja Saulītis.

Viņaprāt arī jaunieši, kuriem ir interese par savu dzīvesvietu un tās neatkarības iegūšanu, noteikti apmeklēs filmas seansus.
"Mēs rēķinājām, ka Pirmajā pasaules karā tika mobilizēti ap 30 000 iedzīvotāju, līdz ar ko katrā otrajā vai trešajā ģimenē noteikti ir kāds, kurš bija strēlniekos, Pirmajā pasaules karā vai Krievijas pilsoņu karā, Sarkanajos strēlniekos, vai arī Otrajā pasaules kara leģionā," norādīja režisors.

Režisors arī atklāja, ka filma "Astoņas zvaigznes" ir daļa no plānotas triloģijas.
"Pie filmas "Astoņas zvaigznes" idejas tika sākts darbs pēc 2009.gada filmas "Bermontiāde".
Hronoloģiski sanāk, ka strēlnieki ir pirms tam, tādēļ radošā komanda saprata, ka jātaisa triloģija, kas saistīta ar Latvijas valsts proklamēšanu.
Šī ir otrā filma - latviešu strēlnieku stāsts, nākamais būtiskais ir neatkarības karš," norādīja Saulītis.
Facebook Draugiem Twitter Instagram