Izstāde Expo Kazahstānā

12.06.2017

Latvijas paviljonu izstādē "Astana Expo 2017" Kazahstānā līdz šim apmeklējuši 2000 cilvēku, šodien Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) rīkotajā izstādes "Astana Expo 2017" atklāšanas pasākumā sacīja Latvijas paviljona direktors Ansis Egle.

Viņš norādīja, ka izstādes apmeklētāju skaits ik dienu pieaug un sagaidāms, ka augustā apmeklētāju plūsma būs vēl lielāka, jo tas ir atvaļinājumu laiks. Par Latvijas paviljonu izstādē ir liela interese arī Kazahstānas medijiem.
LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš teica, ka Latvijas stenda apmeklētība izstādē ir samērā augsta un, ņemot vērā pirmās dienas, Latvijas stenda kopējais apmeklētāju skaits visas izstādes laikā varētu sasniegt plānotos 110 000 apmeklētāju.

Viņš atgādināja, ka Latvijas paviljons starptautiskajā izstādē "Astana Expo 2017" tika nodots ekspluatācijā un svinīgi atklāts 10.jūnijā. Stenda izveides kopējās izmaksas ir 779 000 eiro. Vienam dalībniekam, uzņēmumam dalība izstādē izmaksā apmēram 3000 eiro.

Endziņš pastāstīja, ka paviljonā piedāvātas trīsdimensiju video iespējas. Divās no trim paviljona telpām atrodas 3D realitātes konsoles, ar kuru palīdzību var iejusties Latvijas dabas, bobsleja trases un Rīgas vidē.

Viņš piebilda, ka vienā no paviljona trijām telpām ir iekārtots suvenīru veikaliņš, kur var iegādāties dažādus izstrādājumus no Latvijas, tostarp "Dzintars" produkciju un sveces.
Par suvenīriem ir tik liela interese, ka to, ko bija iecerēts pārdot visas izstādes laikā, būs izdevies pārdot jau pirmajā nedēļā. Līdz ar to suvenīru klāstu būs nepieciešams papildināt.

Latvijas stenda izstādē "Astana Expo 2017" konceptuālais nosaukums ir "Tikšanās vieta Latvija - enerģija ir mūsu dabā". Ar šo nosaukumu tiek uzsvērtas Latvijas ģeogrāfiskā novietojuma priekšrocības un iespējas radīt pievienoto vērtību, ko sniedz Latvijas uzņēmumi un augsta līmeņa eksperti dažādās nozarēs.

Izstāde no 10.jūnija līdz 10.septembrim norisināsies Astanā, Kazahstānā. Izstādes plānotais apmeklētāju skaits ir 2-5 miljoni cilvēku, no kuriem 85% varētu būt Kazahstānas iedzīvotāji, bet 15% - viesi no citām valstīm.
Izstādes tēma ir "Nākotnes enerģija".


Facebook Draugiem Twitter Instagram