Sestdien Zemes stunda

21.03.2017

Sestdien, jau 10 reizi visā pasaulē notiek Zemes stunda.

Tas ir  starptautisks pasākums, kura dalībnieki tiek aicināti izslēgt gaismu un maznozīmīgās elektriskās iekārtas uz vienu stundu  -  sestdienas vakarā no 20:30 līdz 21:30.
Simboliskās akcijas mērķis ir aktualizēt klimata pārmaiņas un popularizēt elektroenerģijas taupīšanu ikdienā.

Klimata izmaiņu sekas ir iespējams novērot visā pasaulē - kūstoši ledāji, jūras līmeņa celšanās, spēcīgākas vētras un plūdi, mazāk sniega ziemeļos un lielāks sausums dienvidos.
Paredzams, ka šīs pārmaiņas turpināsies un ka ekstrēmas laikapstākļu izpausmes, kas rada tādus riskus kā plūdi un sausums, kļūs biežākas un intensīvākas.
Akcijas rīkotāju mērķis nav biedēt ar dabas katastrofām, bet gan pastāstīt, kā paši iedzīvotāji ar savu rīcību var palīdzēt zemei taupīt tās resursus. 

Šogad, Zemes stundas akcijas ietvaros notiek dažādi pasākumi, par tiem vairāk var uzzināt šeit - Pasaules Dabas Fonda mājas lapā.

Pirmo reizi Zemes stunda notika Sidnejā 2007. gada 31. martā, kad to aizsāka Pasaules Dabas fonda Austrālijas nodaļa, gadu vēlāk - 2008. gadā akcija norisinājās visā pasaulē 370 pilsētas, akcijā piedalījās 50 miljoni cilvēku.

Kā Tu vari piedalīties Zemes stundā?

• 25. martā 20:30 uz stundu izslēgt gaismu savā mājā, dzīvoklī, istabā
• Jau tagad izveidot savu izaicinājuma video vai pieņemt citu cilvēku izaicinājumus videi draudzīgākai rīcībai ikdienā
• Aicināt Zemes stundā piedalīties savus draugus, radus, kolēģus, kaimiņus – mutiski, rakstiski, video veidā vai izvietojot Zemes stundas plakātus 
• Organizējot Zemes stundas pasākumu par vides tematiku pirms, Zemes stundas laikā vai pēc tās saviem draugiem, radiem vai pašvaldības iedzīvotājiem
• Apmeklēt citu rīkotus Zemes stundas pasākumus
• Uzņēmumi, iestādes, organizācijas un pašvaldības aicinātas apņemties un uzsākt videi draudzīgas iniciatīvas ikdienā.


Facebook Draugiem Twitter Instagram