Iedziedi Mārtiņa Freimaņa dziesmu

15.02.2017

Dziedātājam, dzejniekam un dziesmu autoram Mārtiņam Freimanim 7. februārī būtu apritējuši 40 gadi, taču 2011. gada 27. janvārī viņa dzīvība izdzisa. Šobrīd notiek darbs pie Mārtiņam Freimanim veltītas grāmas un īpaša albuma izdošanas, informē Mārtiņa Freimaņa fonda pārstāvji.

Katru gadu, pieminot Freimani, notiek koncerti un piemiņas pasākumi dažādās Latvijas vietās, arī bērnības dienu pilsētā Aizputē un Liepājā, kur Mārtiņš pavadīja savus jaunības gadus un strādāja par angļu valodas skolotāju Liepājas 1. ģimnāzijā. Tāpēc arī skolas ikgadējais pasākums "Koru kari" šogad tiek veltīts Freimaņa daiļradei. Šobrīd ģimnāzijas jaunieši aktīvi mācās Mārtiņa dziesmas un gatavo priekšnesumus. "Koru kari" notiks 13.aprīlī. 

Paralēli grāmatas gatavošanai Freimaņa fonds sadarbībā ar "Izdevniecība MicRec" uzsācis vērienīgu darbu pie Mārtiņa Freimaņa dziesmu veltījuma albuma.
Izdevēji un fonds plāno uzrunāt Latvijas pazīstamākos populārās mūzikas izpildītājus ar aicinājumu ieskaņot savā versijā kādu no Freimaņa dziesmām.

Taču, apzinoties to, ka Mārtiņam vienmēr ir bijis svarīgi sadarboties ar jaunajiem izpildītājiem,  albuma veidotāji dos iespēju albumā, konkursa kārtā iekļūt arī trīs labākajiem jaunajiem izpildītājiem, kuri pieteiksies un atsūtīs savu dziesmas demo versiju kādai no Freimaņa dziesmām. Demo ierakstus lūdz sūtīt uz e-pasta adresi info@mff.lv līdz  1.jūnijam.

Papildu informācija un konkursa nolikums drīzumā tiks publicēts fonda mājaslapā mff.lv.


Facebook Draugiem Twitter Instagram